• Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a raketa

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 18:00

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • František Hubatka

    Mimozemšťan

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:00

    pastel, papír, 2005, 70 x 50 cm, sign. PD Hubatka 2005

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • František Hubatka

    Letní stíny

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:01

    akryl, plátno, 95 x 69 cm, sign. PD Hubatka, rám

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • František Hubatka

    Zpívající zajíc

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 7.600 CZK (304 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:02

    olej, plátno, 80 x 64,5 cm, sign. LD Hubatka

    Aktuální cena: 7.600 CZK (304 €)

  • František Hubatka

    Jevišovický dvorek

    Položka č.: 4

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:03

    pastel, papír, 2005, 50 x 70 cm, sign. PD Hubatka 2005

  • František Hubatka

    Co je v kukuřici

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 6.600 CZK (264 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:04

    olej, plátno, 80 x 60 cm, sign. LN Hubatka

    Aktuální cena: 6.600 CZK (264 €)

  • František Hubatka

    Letní Bouřky II

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:06

    pastel, papír, 65 x 50 cm, sign. PD Hubatka

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Hubatka

    Petr a Pavel v Olomouci

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 5.700 CZK (228 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:07

    olej, plátno, 75 x 90 cm, sign. LN Hubatka

    Aktuální cena: 5.700 CZK (228 €)

  • František Hubatka

    Cibulkové prdění

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 9.800 CZK (392 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:08

    olej, plátno, 2005, 90 x 105 cm, sign. PD Hubatka 2005

    Aktuální cena: 9.800 CZK (392 €)

  • František Hubatka

    Pozorování démona

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (232 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:09

    olej, plátno, 2005, 80 x 65 cm, sign. PD Hubatka 2005

    Aktuální cena: 5.800 CZK (232 €)

  • František Hubatka

    Přejetá kočka

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:10

    olej, sololit, 68 x 86 cm, sign. LD Hubatka

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • František Hubatka

    Odrazy

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:11

    olej, plátno, 85 x 60 cm, sign. PD Hubatka

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • František Hubatka

    Podivné choutky starého paviána

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:12

    olej, plátno, 90 x 70 cm, sign. PD Hubatka

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • František Hubatka

    Letní stíny

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:13

    akryl, plátno, 2005, 85 x 70 cm, sign. LD Hubatka 2005, rám

  • František Hubatka

    Slepý anděl

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 13.800 CZK (552 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:15

    olej, plátno, 100 x 115 cm, sign. LD Hubatka

    Aktuální cena: 13.800 CZK (552 €)

  • František Hubatka

    V zajetí světla

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 8.800 CZK (352 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:16

    olej, plátno, 100 x 90 cm, sign. PD Hubatka

    Aktuální cena: 8.800 CZK (352 €)

  • František Hubatka

    Chlapec s hlavou na stranu

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 9.600 CZK (384 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:17

    olej, plátno, 85 x 90 cm, sign. PD Hubatka

    Aktuální cena: 9.600 CZK (384 €)

  • František Hubatka

    Chronický cvrček aneb podivuhodné přátelství Johna Lennona

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 10.200 CZK (408 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:18

    olej, plátno, 90 x 80 cm, sign. LN Hubatka

    Aktuální cena: 10.200 CZK (408 €)

  • František Hubatka

    Kosmická operace

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 7.700 CZK (308 €)

    Plánované ukončení: 27. 04. 2021 12:19

    Aktuální cena: 7.700 CZK (308 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Ptáci

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2021 15:00

    lept s akvatintou, 1947, 15,5 x 10,5 cm, sign. DU Istler 47, rám, Josef Istler patří k jedné z vůdčích osobností českého informelu. Jeho dílo bylo výrazně ovlivněno surrealismem a vyvinulo se až k abstrakci. Informální umění, zkráceně informel, se v Evropě výrazně prosazovalo po druhé světové válce…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Michael Rittstein

    Upytlačená dojnice

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    akryl, plátno, 2009, 40 x 50 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, tento obraz propůjčil název výpravné knize mapující autorovy malé formáty i výstavě v Galerii Vltavín, která vydání knihy se studií Kateřiny Tučkové doprovázela. Námět obrazu je inspirován letními pobyty malíře v rodovém stavení v Brnířově…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Lednice (Calex)

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (1.960 €)

    kvaš, papír, 1992 -1993, 49 x 35 cm, LD M.Rittstein, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: narativní figur…

    Aktuální cena: 49.000 CZK (1.960 €)

  • Jiří Načeradský

    Tanec

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se sportovní tematikou. Od druhé poloviny osmdesátých let se k zob…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 180 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka dominantní

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, plátno, 2011, 50 x 59,5 cm, sign. LD Načeradský, rám, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    Veselé zdravotnice

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.720 €)

    akryl, překližka, 1974, 49 x 52 cm, sign. PD Načeradský 74, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s …

    Aktuální cena: 68.000 CZK (2.720 €)

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Postava

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny Nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    koláž, papír, 1989, 32 x 32 cm, monogr. vzadu V. J. 1989, rám, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží. Nabízená položka představuje typickou ukázku této tvorby ze závěru 80. l…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 Kč CZK

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Postavy

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    tuš, papír, 1982, 22 x 29,5 cm, monogr. DU VJ 82, rám, neodmyslitelnou součástí Janouškovy tvorby představují jeho malby a kresby, zejména studie k vlastním sochám. Paralelu k plastikám tvoří černé tušové kresby figur v prostoru, které představuje i nabízená položka. Janoušek se svým novátorským poj…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Figura

    Položka č.: 52

    tuš, papír, 1982, 32,5 x 21,5 cm, monogr. PD VJ 82, rám, dílo významného českého sochaře, který studoval na VŠUP u J. Wagnera, později byl členem skupiny UB 12. Realizoval své práce na EXPO v Bruselu, Montrealu a Ósace, je zastoupen v řadě veřejných sbírek. Nabízená kresba patří ke krásným ukázkám z…

  • Ota Janeček

    Holý strom

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.400 €)

    olej, plátno, 1975, 54,5 x 65 cm, sign. LD Ota Janeček, rám, na zadní straně popsáno Ota Janeček Holý strom 1976, číslo katalogu 7514, Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení technickém, po uzavření školy za války pracoval v továrně n…

    Aktuální cena: 210.000 CZK (8.400 €)

    Odhadní cena: 250 000 - 300 000 Kč CZK