• Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice I

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:00

    litografie, 1981, 45 x 30 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/23, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice II

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:01

    litografie, 1981, 47 x 33 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/23, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice III

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:02

    litografie, 1981, 42 x 41 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/23, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice IV

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:03

    litografie, 1981, 43 x 41 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/21, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Ovčáček

    (1933-2022)

    Malý manifest

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:04

    lept, reliéfní tisk, kombinovaná technika, 1965, 23,5 x 16,5 cm, sign. PD E. Ovčáček 65, č. 23/30, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    U tenisty

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:05

    litografie, 1981, 17,5 x 9 cm, sign. DU T. Bím 81, rám, č. 130/160, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Yamaha

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:06

    litografie, 7,5 x 17 cm, sign. DU Tomáš Bím, rám, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Město

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:07

    litografie, 7,5 x 17 cm, sign. DU T. Bím, rám, č. 57/150, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Golf

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:08

    litografie, 2017, 18,9 x 13,6 cm, sign. DU Bím 17, č. 129/200, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Lehátka

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:09

    litografie, 2017, 13,7 x 18,9 cm, sign. DU Tomš Bím 17, č. 82/100, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Kytara

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:10

    litografie, 2019, 21,4 x 14 cm, sign. PD Bím 19, č. 96/100, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Noční košile

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:11

    litografie, 2013, 23,4 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 13, č. 39/50, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Sopka

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:12

    litografie, 2008, 22,2 x 37 cm, sign. DU Tomáš Bím 08, č. 17/108, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Tenisový kurt

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:13

    litografie, 54 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím, rám, č. I/VIII, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Voda

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:14

    lept, 1976, 20,3 x 13,5 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P., žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Vzduch

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:15

    lept, 1976, 20 x 13, 8 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P., žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Země

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:16

    lept, 1976, 20,3 x 13,8 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P. XII, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev Boby

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:17

    suchá jehla, 1938, 16 x 23,5 cm, sign. PD Tichý 39, značeno v tisku Tichý 38, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Dáma s chrtem

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:18

    litografie, 1947, 16,5 x 12,3 cm, sign. LD Tichý 47, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:19

    suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Kyvadlo

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:20

    tempera, tuš, papír, 1965, 45 x 62,5 cm, sign. PD V. Janoušek 1965, rám, nedílnou součástí díla sochaře Vladimíra Janouška jsou jeho kresby, a to jak volná tvorba, tak studie k sochám. Tušové kresby kyvadel a černých figur v prostoru jsou paralelou k jeho variabilním plastikám. Nabízená práce je vzá…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    V pohybu

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:21

    akvarel, papír, 2010, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský, rám, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Velikonoce

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:22

    tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Bez názvu

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:23

    tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Pocta Polockovi

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:24

    lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1977)

    Předjarní hlava

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 165.000 CZK (6.875 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:25

    email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám, vzadu štítek s popisem, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných mění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž klad…

    Aktuální cena: 165.000 CZK (6.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojky

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:26

    tužka, papír, 22,5 x 16,8 cm, sign. PD F. Gross, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Na talíři

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:27

    tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 26, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ad spectatores

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:28

    koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Nová doba

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:29

    akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    U televizoru

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:30

    akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Den a noc

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:31

    litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Bludiště života

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:32

    litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Portrét (pan Mrkvička)

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:33

    olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Strach

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:34

    olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, malba je prací významného českého malíře, grafika a ilustrátora, který studoval kresbu nejprve u C. Boudy a poté malbu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Byl členem SVU Mánes. Dílo je v rámci Janečkovy tvorby ukázkou expresivnější barevno…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Kulovité těleso

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:35

    olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zbyšek Sion

    (1938)

    Bez názvu

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:36

    akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Šnajdr

    (1938)

    Reminiscence v moll

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:37

    kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alojz Klimo

    (1922-2000)

    Město

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:38

    kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Šárka Koudelová

    (1987)

    Garbage to garbage

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:39

    akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Postava

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:40

    polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Hendrych

    (1936)

    Bysta stykač

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:41

    bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, žák prof. J. Wagnera a J.Kavana na VŠUP v Praze, aspirantura na AVU u prof. Hladíka

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dobroslav Foll

    (1922-1981)

    Ikarus letí ke slunci

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:42

    objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Hannibal, největší lev v zajetí

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:43

    kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost I

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:44

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bi…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost III

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:45

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibli…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Znak ženské bytosti

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:46

    tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Stojící mužský akt zepředu

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:47

    tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Akt

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:48

    tužka, papír, 1918, 37 x 28 cm, sign. PD Jan Štursa 1918, rám, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Autoportrét (14 letý)

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:49

    uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČ…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Únos ze Serailu

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:50

    litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcový…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Úspěšné vystoupení náhradníka

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:51

    litografie, 53,5 x 42,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 19/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2022)

    Nálezy

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:52

    litografie, 1974, 59,5 x 42 cm, sign. DU Šalamoun, rám, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2022)

    Prozatímní řešení

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:53

    litografie, 1990, 37,5 x 48,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun, rám, č. 73/90, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvorbě …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ešte jedna slza I

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:54

    litografie, 1971, 44,5 x 36 cm, sign. PD Brunovský 1971, č. 38/80, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ešte jedna slza II

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:55

    litografie, 1971, 44 x 35 cm, sign. PD Brunovský 1971, č. 34/40, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Gažovič

    (1939)

    Pocta H. Boschovi

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:56

    litografie, 1984, 40,7 x 32,4 cm, sign. DU Vl. Gažovič 84, zkušební tisk, při okrajích lehce pokrčený papír, na papíře skvrna, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hložníka na VŠVU v Bratislavě, prof. M. Melchera na AVU ve Vídni

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Revoluce bdí nad Plajachirou

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:57

    litografie, 1980, 48,7 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 80, č. 39/180, na zadní straně popsáno autorem česky a německy, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Surrealistická kompozice

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:58

    litografie, 1995, 56 x 43 cm, sign. PD Liesler 95, rám, č. 2/110, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Anderlová

    (1977)

    Ananas

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:59

    olej, plátno, 2014, 40 x 40 cm, sign. vzadu Anderlová , absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Hnědý hřbitov

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:00

    akryl, plátno, 2024, 40 x 50 cm, sign. vzadu Igor Grimmich, Absolvoval pražskou AVU v ateliéru malby u M. Rittsteina. Jeho tvorba má několik poloh, ale pravděpodobně nejznámější jsou jeho snové záznamy spících figur a městské výjevy. Grimmichovy malby se vyznačují bravurním zvládnutím perspektivy a …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Salajka

    (1981)

    Chameleon

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:01

    akryl, plátno, 2023, 90 x 70 cm, sign. vzadu Martin Salajka, žák prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Red man

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:02

    akryl, plátno, 2021, 70 x 50 cm, PD monogr. R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Krejča

    (1941)

    Mizející vzpomínka

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:03

    olej, plátno, 2021, 90 x 70 cm, sign. PN Krejča 21, rám, žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, člen UVU a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Placht

    (1962)

    Curasana

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:04

    pucuti (kůra stromu), plátno, 2017, 120 x 150 cm, sign. vzadu Otto Placht , žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamila Ženatá

    (1953)

    Noční nebe - orel

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:05

    olej, plátno, 2021, 40 x 40 cm, sign. DU Kamila Ženatá, V letech 1973 – 1979 studovala na Akademii výtvarných umění v ateliéru Ladislava Čepeláka. Přestože vystudovala klasické grafické techniky vyjadřuje se v různých médiích přes malbu, fotografii, video až po multimediální site-specific instalaci.…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Kolumbárium růžové

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:06

    akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růčička 2010

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Chadima

    (1923)

    Předjaří II.

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:07

    tempera, sololit, 2022, 23 x 17 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny. Ch…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Boris Jirků

    (1955)

    Klid v Dojan Nunac

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:08

    akryl, sololit, dřevo, 20 x 23 cm, sign PD 22 Boris Jirků, Po vystudování Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti absolvoval AVU Praze v ateliéru profesora Arnošta Paderlíka. Následně vedl sedmnáct let výuku figurální kresby a malby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V současn…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tereza Kohoutová

    (1975)

    Vila

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:09

    akryl, plátno, 2015, 53 x 53 cm, sign. zezadu Kohoutová

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jitka Nesnídalová

    (1983)

    Schloss

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:10

    olej, plátno, 2024, 90 x 100 cm, sign. PD Jin24

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Sondej

    (1992)

    T.K.

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:11

    olej, plátno, 2023, 57 x 67 cm, sign. vzadu A. Sondej 2023

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Punks not dead II

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:12

    olej, plátno, 2023, 60 x 50 cm, sign. vzadu Lukáš Miffek, Absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou styl…

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • David Kolovratník

    (1978)

    Sklizeno

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:13

    olej, plátno, 2022, 95 x 65 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a objekty. N…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Štěpán Molín

    (1980)

    Novoměstský pokojíček

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:14

    kombinovaná technika, plátno, 2022, 90 x 120 cm, sign. vzadu Molín 22

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Pláž

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:15

    fix, papír, 1960, 24 x 31,5 cm, sign. PD Šlitr 60, rám

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Děti v pískovišti

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:16

    pero, fix, papír, 1962, 30 x 40,5 cm, sign. PU Šlitr 62, rám

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Sniper - Zbroj Martova

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:18

    tuš, kvaš, papír, 35 x 29,5 cm, sign. PD Saudek, adjustováno v boxu z plexiskla, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové kreslíře. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na česk…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Psychiatrické oddělení

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:19

    tuš, papír, 30 x 21 cm, kreslíř, karikaturista, ilustrátor a humorista. Jeden z autorů satirického časopisu Dikobraz. Za svůj život vytvořil více jak 35 000 kreslených vtipů s širokým záběrem témat, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Encyklopedie: Dálek

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:20

    akvarel, tuš, papír, 12 x 34 cm, sign. PN Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Massimo Salvadori

    (1960)

    L55L7

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:21

    akryl, plátno, 2023, 70 x 70 cm, sign. vzadu Massimo Salvadori

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Amorpha, dvoubarevná fuga

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:22

    barevný lept, 1913, 14,5 x 22 cm, sign. LD Kupka, rám, nabízené dílo pochází ze stejného roku, kdy Kupka vystavil na Podzimním salonu v Paříži abstraktní díla Amorfa, Dvoubarevná fuga a Amorfa, Teplá chromatika. Série těchto maleb a paralelních studií jsou výsledkem Kupkova dlouhodobého směřování od…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Stehlík

    (1885-?)

    Milenci

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:23

    pálená hlína, v. 35.5 cm, Bohumil Stehlík byl sochař specializující se na dekorace architektury a monumentální práce. Absolvoval UMPRUM v Praze pod vedením profesora Celdy Kloučka a následně studoval na AVU pod vedením Josefa Václava Myslbeka. Spolupracoval na dekorativních plastikách veřejných budo…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ramon Conde

    (1951)

    Silák

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:24

    hlína, 1999, 13 x 13 x 8 cm, značeno v hlíně Ramoin Conde 99, dřevěný podstavec, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michal Novotný (MICL)

    (1969)

    Ďáblík

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:25

    alabastr, v. 26,5 cm, značeno zezpodu MICL

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Šalamoun

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:26

    litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 131, str. 157, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Mojžíš přijímající tabule zákona

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:27

    litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 123, str. 155, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    David a Absolon

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:28

    litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 133, str. 157, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Nářky Jeremiáše

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:29

    litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 140, str. 159, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Abraham a Sára

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:30

    litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 122, str. 153, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Anděl ráje

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:31

    litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 121, str. 153, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Wols

    (1913-1951)

    Bez názvu

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:32

    suchá jehla, 10 x 12,2 cm

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Očistec. Zpěv č. 16: V oblaku hněvu

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:33

    dřevoryt, 1960, 33 x 26,2 cm, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Očistec. Zpěv č. 13: Druhá stezka

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:34

    dřevoryt, 1960, 33 x 26,2 cm, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Pokušení sv. Antonína

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:35

    barevný dřevoryt, 1912, 21 x 21 cm, sign. PD JVáchal, rám, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Portrét otce

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:36

    lept, suchá jehla, 12 x 8,7 cm, zašpiněný, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Ráno v Paříži

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:37

    barevný lept, 25 x 27 cm, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Place Maubert v Paříži

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (521 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:38

    měkký kryt, 1914, 32,4 x 34,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let - secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. …

    Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Pražský hrad od Jeleního příkopu

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:39

    akvatinta, 37,5 x 32,5 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, rám, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Corte Nuova - Benátky

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:40

    akvatinta, 34 x 28 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, LD popsáno imp. Miro Pegrassimu 1959, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook