-
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice I
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:00
litografie, 1981, 45 x 30 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/23, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice II
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:01
litografie, 1981, 47 x 33 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/23, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice III
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:02
litografie, 1981, 42 x 41 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/23, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice IV
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:03
litografie, 1981, 43 x 41 cm, sign. PD Jos. Hampl 81, č. 4/21, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eduard Ovčáček
(1933-2022)
Malý manifest
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:04
lept, reliéfní tisk, kombinovaná technika, 1965, 23,5 x 16,5 cm, sign. PD E. Ovčáček 65, č. 23/30, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
U tenisty
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:05
litografie, 1981, 17,5 x 9 cm, sign. DU T. Bím 81, rám, č. 130/160, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Yamaha
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:06
litografie, 7,5 x 17 cm, sign. DU Tomáš Bím, rám, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Město
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:07
litografie, 7,5 x 17 cm, sign. DU T. Bím, rám, č. 57/150, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Golf
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:08
litografie, 2017, 18,9 x 13,6 cm, sign. DU Bím 17, č. 129/200, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Lehátka
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:09
litografie, 2017, 13,7 x 18,9 cm, sign. DU Tomš Bím 17, č. 82/100, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Kytara
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:10
litografie, 2019, 21,4 x 14 cm, sign. PD Bím 19, č. 96/100, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Noční košile
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:11
litografie, 2013, 23,4 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 13, č. 39/50, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Sopka
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:12
litografie, 2008, 22,2 x 37 cm, sign. DU Tomáš Bím 08, č. 17/108, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Bím
(1946)
Tenisový kurt
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:13
litografie, 54 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím, rám, č. I/VIII, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Voda
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:14
lept, 1976, 20,3 x 13,5 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P., žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Vzduch
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:15
lept, 1976, 20 x 13, 8 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P., žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Země
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:16
lept, 1976, 20,3 x 13,8 cm, sign. Oldřich Kulhánek 76, rám, A.P. XII, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Lev Boby
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:17
suchá jehla, 1938, 16 x 23,5 cm, sign. PD Tichý 39, značeno v tisku Tichý 38, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Dáma s chrtem
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:18
litografie, 1947, 16,5 x 12,3 cm, sign. LD Tichý 47, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Commedia dell arte
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:19
suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Janoušek
(1922-1986)
Kyvadlo
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:20
tempera, tuš, papír, 1965, 45 x 62,5 cm, sign. PD V. Janoušek 1965, rám, nedílnou součástí díla sochaře Vladimíra Janouška jsou jeho kresby, a to jak volná tvorba, tak studie k sochám. Tušové kresby kyvadel a černých figur v prostoru jsou paralelou k jeho variabilním plastikám. Nabízená práce je vzá…
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
V pohybu
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:21
akvarel, papír, 2010, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský, rám, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Velikonoce
Položka č.: 23Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:22
tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Bez názvu
Položka č.: 24Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:23
tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vožniak
(1933-2005)
Pocta Polockovi
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:24
lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1977)
Předjarní hlava
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 165.000 CZK (6.875 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:25
email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám, vzadu štítek s popisem, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných mění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž klad…
Aktuální cena: 165.000 CZK (6.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Gross
(1909-1985)
Strojky
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:26
tužka, papír, 22,5 x 16,8 cm, sign. PD F. Gross, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění…
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Na talíři
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:27
tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 26, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ad spectatores
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:28
koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…
Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Nová doba
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:29
akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
U televizoru
Položka č.: 31Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:30
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Den a noc
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:31
litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Bludiště života
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:32
litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Portrét (pan Mrkvička)
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:33
olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Strach
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:34
olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, malba je prací významného českého malíře, grafika a ilustrátora, který studoval kresbu nejprve u C. Boudy a poté malbu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Byl členem SVU Mánes. Dílo je v rámci Janečkovy tvorby ukázkou expresivnější barevno…
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Kulovité těleso
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:35
olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…
Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zbyšek Sion
(1938)
Bez názvu
Položka č.: 37Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:36
akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Šnajdr
(1938)
Reminiscence v moll
Položka č.: 38Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:37
kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alojz Klimo
(1922-2000)
Město
Položka č.: 39Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:38
kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Koudelová
(1987)
Garbage to garbage
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:39
akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021
Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Postava
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:40
polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hendrych
(1936)
Bysta stykač
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:41
bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, žák prof. J. Wagnera a J.Kavana na VŠUP v Praze, aspirantura na AVU u prof. Hladíka
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dobroslav Foll
(1922-1981)
Ikarus letí ke slunci
Položka č.: 43Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:42
objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…
Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Hannibal, největší lev v zajetí
Položka č.: 44Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:43
kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost I
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:44
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bi…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost III
Položka č.: 46Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:45
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibli…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Znak ženské bytosti
Položka č.: 47Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:46
tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Stojící mužský akt zepředu
Položka č.: 48Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:47
tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Štursa
(1880-1925)
Akt
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:48
tužka, papír, 1918, 37 x 28 cm, sign. PD Jan Štursa 1918, rám, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Autoportrét (14 letý)
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:49
uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČ…
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Únos ze Serailu
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:50
litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcový…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Úspěšné vystoupení náhradníka
Položka č.: 52Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:51
litografie, 53,5 x 42,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 19/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Nálezy
Položka č.: 53Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:52
litografie, 1974, 59,5 x 42 cm, sign. DU Šalamoun, rám, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Prozatímní řešení
Položka č.: 54Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:53
litografie, 1990, 37,5 x 48,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun, rám, č. 73/90, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvorbě …
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ešte jedna slza I
Položka č.: 55Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:54
litografie, 1971, 44,5 x 36 cm, sign. PD Brunovský 1971, č. 38/80, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ešte jedna slza II
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:55
litografie, 1971, 44 x 35 cm, sign. PD Brunovský 1971, č. 34/40, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Gažovič
(1939)
Pocta H. Boschovi
Položka č.: 57Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:56
litografie, 1984, 40,7 x 32,4 cm, sign. DU Vl. Gažovič 84, zkušební tisk, při okrajích lehce pokrčený papír, na papíře skvrna, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hložníka na VŠVU v Bratislavě, prof. M. Melchera na AVU ve Vídni
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Revoluce bdí nad Plajachirou
Položka č.: 58Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:57
litografie, 1980, 48,7 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 80, č. 39/180, na zadní straně popsáno autorem česky a německy, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Surrealistická kompozice
Položka č.: 59Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:58
litografie, 1995, 56 x 43 cm, sign. PD Liesler 95, rám, č. 2/110, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Anderlová
(1977)
Ananas
Položka č.: 60Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 15:59
olej, plátno, 2014, 40 x 40 cm, sign. vzadu Anderlová , absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Igor Grimmich
(1979)
Hnědý hřbitov
Položka č.: 61Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:00
akryl, plátno, 2024, 40 x 50 cm, sign. vzadu Igor Grimmich, Absolvoval pražskou AVU v ateliéru malby u M. Rittsteina. Jeho tvorba má několik poloh, ale pravděpodobně nejznámější jsou jeho snové záznamy spících figur a městské výjevy. Grimmichovy malby se vyznačují bravurním zvládnutím perspektivy a …
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Salajka
(1981)
Chameleon
Položka č.: 62Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:01
akryl, plátno, 2023, 90 x 70 cm, sign. vzadu Martin Salajka, žák prof. M. Rittsteina
Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roman Franta
(1962)
Red man
Položka č.: 63Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:02
akryl, plátno, 2021, 70 x 50 cm, PD monogr. R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Krejča
(1941)
Mizející vzpomínka
Položka č.: 64Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:03
olej, plátno, 2021, 90 x 70 cm, sign. PN Krejča 21, rám, žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, člen UVU a Nového sdružení pražských umělců
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Placht
(1962)
Curasana
Položka č.: 65Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:04
pucuti (kůra stromu), plátno, 2017, 120 x 150 cm, sign. vzadu Otto Placht , žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze
Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamila Ženatá
(1953)
Noční nebe - orel
Položka č.: 66Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:05
olej, plátno, 2021, 40 x 40 cm, sign. DU Kamila Ženatá, V letech 1973 – 1979 studovala na Akademii výtvarných umění v ateliéru Ladislava Čepeláka. Přestože vystudovala klasické grafické techniky vyjadřuje se v různých médiích přes malbu, fotografii, video až po multimediální site-specific instalaci.…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Růžička
(1977)
Kolumbárium růžové
Položka č.: 67Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:06
akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růčička 2010
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Chadima
(1923)
Předjaří II.
Položka č.: 68Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:07
tempera, sololit, 2022, 23 x 17 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny. Ch…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Boris Jirků
(1955)
Klid v Dojan Nunac
Položka č.: 69Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:08
akryl, sololit, dřevo, 20 x 23 cm, sign PD 22 Boris Jirků, Po vystudování Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti absolvoval AVU Praze v ateliéru profesora Arnošta Paderlíka. Následně vedl sedmnáct let výuku figurální kresby a malby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V současn…
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tereza Kohoutová
(1975)
Vila
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:09
akryl, plátno, 2015, 53 x 53 cm, sign. zezadu Kohoutová
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jitka Nesnídalová
(1983)
Schloss
Položka č.: 71Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:10
olej, plátno, 2024, 90 x 100 cm, sign. PD Jin24
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Sondej
(1992)
T.K.
Položka č.: 72Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:11
olej, plátno, 2023, 57 x 67 cm, sign. vzadu A. Sondej 2023
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lukáš Miffek
(1978)
Punks not dead II
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:12
olej, plátno, 2023, 60 x 50 cm, sign. vzadu Lukáš Miffek, Absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou styl…
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
David Kolovratník
(1978)
Sklizeno
Položka č.: 74Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:13
olej, plátno, 2022, 95 x 65 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a objekty. N…
Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Štěpán Molín
(1980)
Novoměstský pokojíček
Položka č.: 75Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:14
kombinovaná technika, plátno, 2022, 90 x 120 cm, sign. vzadu Molín 22
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šlitr
(1924-1969)
Pláž
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:15
fix, papír, 1960, 24 x 31,5 cm, sign. PD Šlitr 60, rám
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šlitr
(1924-1969)
Děti v pískovišti
Položka č.: 77Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:16
pero, fix, papír, 1962, 30 x 40,5 cm, sign. PU Šlitr 62, rám
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Sniper - Zbroj Martova
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:18
tuš, kvaš, papír, 35 x 29,5 cm, sign. PD Saudek, adjustováno v boxu z plexiskla, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové kreslíře. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na česk…
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Psychiatrické oddělení
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:19
tuš, papír, 30 x 21 cm, kreslíř, karikaturista, ilustrátor a humorista. Jeden z autorů satirického časopisu Dikobraz. Za svůj život vytvořil více jak 35 000 kreslených vtipů s širokým záběrem témat, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Encyklopedie: Dálek
Položka č.: 81Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:20
akvarel, tuš, papír, 12 x 34 cm, sign. PN Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Massimo Salvadori
(1960)
L55L7
Položka č.: 82Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:21
akryl, plátno, 2023, 70 x 70 cm, sign. vzadu Massimo Salvadori
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kupka
(1871-1957)
Amorpha, dvoubarevná fuga
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:22
barevný lept, 1913, 14,5 x 22 cm, sign. LD Kupka, rám, nabízené dílo pochází ze stejného roku, kdy Kupka vystavil na Podzimním salonu v Paříži abstraktní díla Amorfa, Dvoubarevná fuga a Amorfa, Teplá chromatika. Série těchto maleb a paralelních studií jsou výsledkem Kupkova dlouhodobého směřování od…
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Stehlík
(1885-?)
Milenci
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:23
pálená hlína, v. 35.5 cm, Bohumil Stehlík byl sochař specializující se na dekorace architektury a monumentální práce. Absolvoval UMPRUM v Praze pod vedením profesora Celdy Kloučka a následně studoval na AVU pod vedením Josefa Václava Myslbeka. Spolupracoval na dekorativních plastikách veřejných budo…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ramon Conde
(1951)
Silák
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:24
hlína, 1999, 13 x 13 x 8 cm, značeno v hlíně Ramoin Conde 99, dřevěný podstavec, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michal Novotný (MICL)
(1969)
Ďáblík
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:25
alabastr, v. 26,5 cm, značeno zezpodu MICL
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marc Chagall
(1887-1985)
Šalamoun
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:26
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 131, str. 157, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marc Chagall
(1887-1985)
Mojžíš přijímající tabule zákona
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:27
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 123, str. 155, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marc Chagall
(1887-1985)
David a Absolon
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:28
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 133, str. 157, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marc Chagall
(1887-1985)
Nářky Jeremiáše
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:29
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 140, str. 159, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marc Chagall
(1887-1985)
Abraham a Sára
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:30
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 122, str. 153, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marc Chagall
(1887-1985)
Anděl ráje
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:31
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 121, str. 153, Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Wols
(1913-1951)
Bez názvu
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:32
suchá jehla, 10 x 12,2 cm
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Očistec. Zpěv č. 16: V oblaku hněvu
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:33
dřevoryt, 1960, 33 x 26,2 cm, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Očistec. Zpěv č. 13: Druhá stezka
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:34
dřevoryt, 1960, 33 x 26,2 cm, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Pokušení sv. Antonína
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:35
barevný dřevoryt, 1912, 21 x 21 cm, sign. PD JVáchal, rám, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Portrét otce
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:36
lept, suchá jehla, 12 x 8,7 cm, zašpiněný, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Ráno v Paříži
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:37
barevný lept, 25 x 27 cm, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Place Maubert v Paříži
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 12.500 CZK (521 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:38
měkký kryt, 1914, 32,4 x 34,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let - secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. …
Aktuální cena: 12.500 CZK (521 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Pražský hrad od Jeleního příkopu
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:39
akvatinta, 37,5 x 32,5 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, rám, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Corte Nuova - Benátky
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 06. 2024 16:40
akvatinta, 34 x 28 cm, sign. PD Jar. Stretti - Zamponi, LD popsáno imp. Miro Pegrassimu 1959, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO