Jiří Chadima

(1923)

žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar; malíř, grafik; do 1958 pracoval v oboru užité a knižní grafiky a propagační tvorby; vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar; od 1958 vystavuje obrazy a grafiku se skupinami Tvorba a Městská krajina v Hradci Králové; zastoupen ve sbírkách GHMP, Galerie moderního umění v Hradci Králové, GU Karlovy Vary aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Chadima

    (1923)

    Pod sněhem

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tempera, sololit, 2023, 20 x 35 cm, sign. PD Chadima, rám, Chadimova tvorba je typická zachycením snové atmosféry kolem Vltavy. Pro své náladové scény volil autor převážně všední pohledy na mosty, náplavky, lodě či samotnou plynoucí řeku. Městská krajina se tak vyznačuje jistou barevnou jednoduchost…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Jiří Chadima

    (1923)

    Rybář a červená bójka

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tempera, sololit, 2023, 15 x 40 cm, sign. PD Chadima 23, rám, Chadimova tvorba je typická zachycením snové atmosféry kolem Vltavy. Pro své náladové scény volil autor převážně všední pohledy na mosty, náplavky, lodě či samotnou plynoucí řeku. Městská krajina se tak vyznačuje jistou barevnou jednoduch…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Jiří Chadima

    (1923)

    Jaro

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tempera, sololit, 2020, 19,5 x 20,5 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Jiří Chadima

    (1923)

    Zdechovice I.

    Položka č.: 281386

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:51

    akvarel, kombinovaná technika, papír, 1955, 18,5 x 21 cm, sign. PD Chadima, pasparta, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook