Vladimír Renčín
(1941-2017)Vladimír Renčín (* 6. prosince 1941, Pečky) je český kreslíř, ilustrátor, karikaturista, autor svérázného humoru, neopakovatelné kresby a jedinečných postaviček (Dlabáček, Rambousek, Marie…). Po skončení základní školní docházky studoval ekonomii na střední ekonomické škole. Po jejím absolvování pracoval postupně (jako učedník, redaktor, fotograf apod.) v několika podnicích jako Noviny Jablonecka, závodní časopis podniku Železnobrodské sklo, okresní noviny Chomutov, Elektrokeramika (dělník), n. p. Pramen (propagační referent, výtvarník). Od roku 1947 žil v Hradci Králové. Od roku 2006 je obyvatelem Hoděšovic na Pardubicku. Kreslení jako povolání od roku 1965. Od r. 1962 přispívá do časopisů Dikobraz a Mladý svět. Zabývá se kresleným humorem. Inspiraci nachází v denním tisku, rozhlase i v televizi - v každodenních událostech. V roce 1974 jej vyšetřovala Státní bezpečnost, kvůli čemuž nemohl publikovat. Např. v čas. Dikobraz nebyl uveřejněn vtip Vladimíra Renčína od č. 31/1974 (30. července) do dvojčísla 33/34 (20. srpna 1975) a krátce nato od č. 48/1975 (4. prosince) do č. 9/1977 (2. března). Rovněž se věnuje grafické a ilustrační tvorbě. Přispívá do českých i zahraničních časopisů, např. New Scientist, Die Zeit, Time ad. Ilustruje knihy domácích a zahraničních autorů. Spoluautor knihy Kos a kosinus, autor divadelní hry na antické motivy Nejkrásnější válka. Tvůrce návrhů poštovních známek, autor řady večerníčků a několika knih kresleného humoru, např. Renčín 99, Události ad. Příležitostně se věnuje tvorbě exlibris. Přispívá do novin a časopisů: 100+1 zahraniční zajímavost, Bild der Wissenschaft (Německo), The Bulletin of the atomic Scientists (Chicago), Co vás zajímá, Dikobraz, Domov, Geo (Německo), Krkonoše, Kulturní měsíčník, Lidové noviny, Magazín Dikobrazu, Melodie, Mladá fronta, Mladá fronta Dnes Mladý svět, New Scientist (Londýn), Nový Dikobraz, Nový Magazín Dikobrazu, Ohníček, Podvobraz, Práce, Právní rádce, Právo, Regenerace, Ročenka Technického magazínu, Rudé právo, Sedmička pionýrů, Svět v obrazech, Škrt, Technický magazín, Time (USA), Univerzitní noviny, Úspěch, Vesmír, Věda a život, Vědeckotechnický magazín, Die Zeit (Hamburk)
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Demokracie
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2004, 19,8 x 29,7 cm, sign. PD Renčín/2004, dole text: Musíte se smířit s tím, že demokracie není dokonalá., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Manželé
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: My dva, Marie, se shodneme už jen v kritice Evropské unie!., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Před trafikou
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,2 x 29,5 cm, sign. PD Renčín, dole text: Lidová moudrost říká - je máj, vyženeme kozy v háj. Pornočasopisy jsou čilejší. Ty je tam vyhánějí celý rok., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Přiletěj češi
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: Přiletěj češi. To je správné. Banánové republiky si mají předávat zkušenosti., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
V laboratoři
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30,5 cm, dole text: My jsme vlastně taková laboratoř Evropy. Tady se zkoumá co to udělá, když se husitská krev smíchá s pivem., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Naše ekologie
Položka č.: 281373Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:38
tuš, akvarel, papír, 42 x 29,5 cm, sign. PU Renčín, mírně ušpiněno, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Krásná země
Položka č.: 281374Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:39
tuš, akvarel, papír, 42 x 59 cm, sign. PD Renčín, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO