• František Kobliha

    (1877-1962)

    F.-R. de Chateaubriand: Atala aneb Láska dvou divochů na poušti

    Položka č.: 606

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, titulní list a frontispis dřevorytem, kresba na vazbě a úpraha Fr. Kobliha, úvod napsal a přel. Jos. Jungmann, vydal L. Bradáč, Král. Vinohrady 1918, pův. karton. vazba, 80s., ruční papír Ullersdorf, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Cyril Bouda

    Jar. Rašín: Života krajíc

    Položka č.: 780

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Bibliofilie, titulní list a 3 dvoustranné pětibarev. litografie a úprava C. Bouda, vydal Karel Zink, Praha 1937, volné listy v pův. obálce, 29 s., papír Holland Pannekoek, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    T.G. Masaryk: Vybrané essaye

    Položka č.: 779

    bibliofilie, lept ve frontispise V. Stretti, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1930, ex. 38/500, 125 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademi…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jan Krejčí

    A. Achmatovova: Vestálka paměti

    Položka č.: 465

    kniha, podpis na titulním listu, obálka a ilustrace O. Kulhánek, úprava P. Hrach, vydalo Lidové nakladatelství, Praha 1990, celopl. vazba s ob., 480s., dobrý stav, skvrnky na ořízce, zažloutlá obálka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jan Krejčí

    Č. Ajtmatov: Novely

    Položka č.: 464

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    kniha, podpis na titulním listu, obálka, vazba a ilustrace J. Krejčí, úprava Z. Ziegler, vydalo Lidové nakladatelství, Praha 1987, celopl. vazba s ob., 466s., dobrý stav, skvrnky na obálce a na ořízce, zažloutlá předsádka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Oldřich Kulhánek

    různí autoři: Tak hustě sněží čas

    Položka č.: 463

    kniha, podpis a věnování na titulu, obálka, vazba a ilustrace O. Kulhánek, úprava P. Hrach, edice Klíč, vydal Československý spisovatel, Praha 1988, celopl. vazba s ob., 256s., velmi dobrý stav, skvrnky na ořízce, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Položka č.: 462

    kniha, podpis na patitulu, obálka, vazba a ilustrace O. Kulhánek, úprava P. Hrach, edice Klíč, vydal Československý spisovatel, Praha 1988, celopl. vazba s ob., 256s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Ivan Jelínek

    (1909-2002)

    Sochy / Sedm částek (Poesie)

    Položka č.: 431

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    kniha, podp. na tit. listě I. Jelínek, vyd. Společnost pro vědy a umění, Řím, Londýn, Avignon, 1970, pův. brož, 114s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dopis z 12.3.1986

    Položka č.: 294

    volný list, 1986, 29,5 x 21 cm, sign. PD ABorn, ručně psaný a podepsaný dopis v němčině od Adolfa Borna, rok 1987, adresátem je pan Blockland, v pravém horním rohu vepsáno registrační číslo, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Pra…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jean Baptiste Antoine Marcellin de Marbot

    (1782-1854)

    Dopis s autogramem a pečetí

    Položka č.: 345

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    inkoust, ruční papír, 23,6 x 18,4 cm, sign. na zadní straně Marbot, Jean Baptiste Antoine Marcellin de Marbot (18. srpen 1782 , Altillac /Dordogne/ - 16. listopad 1854, Paříž) byl francouzský generál, autor cenných pamětí. Byl synem generála republiky Jeana Antoina de Marbot (1754-1800). , Antikvari…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jules Romains: Na březích Villette

    Položka č.: 34

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Soubor 9 exlibris z Východních Čech a 1 z Prahy v barevných litografiích

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    10x litografie, 21 x 10 cm, soubor sign. bar. lit. Jiří Bouda, nákl. 140 výtisků, Praha, 1996, volné graf. listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Fr. Hrubín: Černá denice

    Položka č.: 691

    brož, 30 x 18 cm, 2x litografie Zd. Sklenář, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, brož s obálkou, nestr., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Paul Verlaine: Písně beze slov

    Položka č.: 690

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    bibliofilie, 19 x 12 cm, 3x sign. suchá jehla M. Stretti, podpis F. Hrubín v tiráži, vyd. V. Bujárek, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Marta Hrůzová

    Z čínské lyriky

    Položka č.: 689

    tuš, akvarel, 15 x 13 cm, 2x sign. kolorovaná celostr. kresba, 1x drobná klorovaná kresba M. Hrůzová, vyd. Klub bibliofilů v Myslibořicích, 1939, podpis autorky a překladatele v tiráži, tisk J. Pejchl, ex.: č. 15, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Petr Helbich

    Fotografie

    Položka č.: 688

    kniha, fotografie, 27 x 20 cm, vlepena orig. sign. fotografie P. Helbich, vyd. Greisen, Praha, 2008, ex.: 46/100, pův. clpl. vazba s obálkou, 119s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Ladislav Kuklík

    Petr Bezruč: Maryčka Magdonova

    Položka č.: 687

    bibliofilie, 11 x 8 cm, 3x sign. kombinová technika L. Kuklík, vyd. Supraphon, Praja, 1988, edice Lyra Pragensis a Polyhymnia, ex.: 6/200, ruční papír z Velkých Losin, pův. kožená vazba, kart. pouzdro, 25s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠ…

  • Jan Charles Vondrouš

    (1884-1970)

    Grafické zjevy I.

    Položka č.: 686

    bibliofilie, 28 x 21 cm, sign. lept J. C. Vondrouš, vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha, 1940, ex.: 153/200, složky sešité nití a volně vložené do obálky, 20s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Ota Janeček

    Ilja Hurník: Tři múzy

    Položka č.: 685

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Více autorů

    Československé legie v Rusku, malířské dokumenty

    Položka č.: 684

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara

    Položka č.: 683

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Soubor tří fotografií

    Položka č.: 682

    bibliofilie, 1996, 17 x 22,8/ 22 x 27/ 23 x 16 cm, Za odborné asistence Anny Fárové vydala firma Jassen-Cilag u příležitosti 100. výročí narození a 20. výročí úmrtí Josefa Sudka., Fotografie ,,Okno mého ateliéru nalepa na špatné straně papíru s popisem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafic…

  • Jakub Zeman

    Haiku - básničky na tři řádky

    Položka č.: 681

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    bibliofilie, 2000, sign. vše H. Storchová, devadesát básní mladého autora doprovodila devíti lepty Hana Storchová, vydalo nakladatelství Bonaventura v nákladu 150 výtisků, tento má číslo 54

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert Jen verše o lásce

    Položka č.: 680

    bibliofilie, 4x suchá jehla od Vladimíra Komárka, 1980, 30,5 x 22 cm, sign. Komárek, Seifert, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Zdenka Krejčová

    Oscar Wild - Slavík a růže

    Položka č.: 679

    bibliofie, 1993, 5 x lept s akvatitnou, vše 14,5 x 10 cm, vše sign. PD Z. Krejčová, svázano v pevné vazbě, vydal Aulos, Praha 1993 v počtu 100 ks, tento má číslo 42/100. Zadní desky polité, hřbet poškozený

  • Různí autoři

    Ex libris Marionet III

    Položka č.: 678

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Soubor grafický listů

    Položka č.: 677

  • Milan Bauer

    (1963)

    Anatomia Gramatika

    Položka č.: 676

  • Rastislav Michal

    Intimní motivy

    Položka č.: 675

    bibliofilie, 1975, Soubor obsahuje 10 mědirytin, rozměr souboru 32 x 22 cm. Vydali Rastislav a Marta Michalovi ve čtyřiceti číslovných výtiscích na ručním losínském papíru o Vánocích 1975. Tento výtisk má číslo 30., žák prof. J. Vodrážky, A. Pelce, M. Holého a K. Součka, člen UVU

  • Jiří Brázda

    EXL PF ETC (Lásky v detailech vs. detaily lásek)

    Položka č.: 674

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)