• Jan Měřička

    Grafika

    Položka č.: 673

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Ernst Weiers

    (1909-1978)

    Katalog k výstavě s přiloženými litografiemi

    Položka č.: 672

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    katalog se dvěma litografiemi, 38,5 x 25,8 cm

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jiří Slíva

    Franz Kafka Blues, s autorskou grafikou a podpisem autora

    Položka č.: 671

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)

    kniha, 2024, 20 x 20,2 cm, sign. první list Jiří Slíva, Součástí knížky je grafika, barevná litografie, č. 15/50, sign. nahoře i dole Jiří Slíva, 14,1 x 8,3 cm, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

  • Doc. Dana Puchnarová

    K. H. Mácha - Máj

    Položka č.: 670

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    knižní tisk D. Puchnarová - básně, 2016, 29,7 x 21 cm, sign. na posledním listě D. Puchnarová, výtisk č. 18

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

  • Jan Konůpek

    A.V. Frič: Zákon pralesa

    Položka č.: 669

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    bibliofilie, indiánská ornamentace, iniciálky, obrázky a vazba J. Konůpek, vyd. Zátiší knihy srdce i ducha B.M. Klika, Praha, 1921, pův. karton. vazba, 85s., hřbet vazby lehce poškozen, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Jakub Deml: Rosnička

    Položka č.: 668

    bibliofilie, černo-zelená kresba tištěná na tit. listě J. Váchal, podp. autora na patitulu, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1927, 500 výtisků, pův. brož, 116s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel …

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Elisabeth Madox Robertsová: Zelená zem divů

    Položka č.: 667

    kniha, bar. linoryty, úprava a ob. M. Florian, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1941, ed. Symposion, sv. 137, pův. brož, 259s., několik uvolněných archů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Konvolut 4 tisků

    Položka č.: 666

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    volné listy, obs.: 2x dvojlist k výstavě L. Sutnara Joy-Art v Shuster Gallery, New York, 16.9. - 4.10. 1969 (pozvánka s bar. tiskem díla Venus / Alltheway to USA a vlastnoručním přípisem rozměru tužkou + tisk Ladislav Sutnar says --- joy-art is in! s výkladem pojmu k téže výstavě; dále Národní divad…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    V. Vančura: Učitel a žák (Studio ND)

    Položka č.: 665

    leták, 1x reprod. kresby od Toyen, leták s textem J. Mukařovského a soupisem obsazení a autorů inscenace, vyd. Studio Národního divadla, Praha, 1945, dvojlist, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    Mabinogi: Keltské pověsti

    Položka č.: 664

    kniha, zdobená polokožená převazba s dekorativním hřbetem Ateliér Hodný (Týn nad Vltavou), vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1944, ed. Atlantis, il. B. Lacina, plkžn. převazba v karton. pouzdře, pův. ob. vevázána, 197s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka,…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jiří Anderle

    Guillaume Apollinaire: Zóna

    Položka č.: 663

    bibliofilie, 2x lept J. Anderle na dvoulistu (jeden sign.), vyd. Martin Dyrynk v soukromé novoroční edici Slza, 1994, ex. 120/230 s podp. vyd. v tiráži, přel. P. Chalupa, volné listy (ruční papír) v pův. ob., bez paginace, velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák pr…

  • Cyril Bouda

    Marie Majerová: Květná neděle

    Položka č.: 662

    bibliofilie, 4x sign. bar. litografie (z toho 3x na dvoustraně) C. Bouda, vyd. Spolek českých bibliofiů, Praha, 1936, pův. brož s ob., 26s., velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Zdeněk Mézl

    Položka č.: 661

    bibliofilie, 7x sign. dřevoryt a upr. Z. Mézl, vyd. Josef Vinklát, Liberec, 2007, ex. 26/60 s podp. Z. Mézla a J. Vinkláta v tiráži, volné listy v pap. deskách s ražbou, 40s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josef Herčík

    (1922-1999)

    V. Holzknecht: Chopin v obrozenecké Praze roku 1829

    Položka č.: 660

    bibliofilie, 4x sign. ocelorytina J. Herčík, umělecká vazba Jiřího Faltuse (pouze část nákladu), vyd. Supraphon, Praha, 1979, jako pamětní tisk k 150. výročí pobytu F. Chopina v Čechách, ex. aut. tisk, polokožená zdobená vazba, listy sešité nití, vloženo do koženého pouzdra s provázkem, 26s., velmi …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Manifest explozionalismu

    Položka č.: 659

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, sign. dvoubar. perokresba I. Sainer, vyd. SČB, Praha, 2005, ex. 99/190 s podpisem M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 26, ruční papír, rozměr brožury: 13,6 x 8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní gra…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Miloslav Chlupáč

    (1920-2008)

    Plastiky v exteriérech

    Položka č.: 658

    katalog, 1x sign. litografie M. Chlupáč, vyd. nakl. Vltavín, Praha, 2006, ex. 44/100, katalog o 8 listech s ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Štipla na UMPRUM v Praze, prof. J. Wagnera na VŠUP tamtéž, člen Umělecké besedy, skupiny Máj, Nové skupiny

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Jean Terrasson: Sethos

    Položka č.: 657

    bibliofilie, 5x sign. litografie (+1x lit. na ob.) J. Kristofori, vyd. Nadace Lyry Pragensis, Praha, 1996, ruční papír van Gelder, listy svázané nití, 61s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Georg Trakl: Lidský žal

    Položka č.: 656

    bibliofilie, 4x sign. suchá jehla J. Klápště, vyd. Památník nár. písemnictví, Praha, 1987, ruční papír, volné listy v obálce, 21s., lehce odřené okraje desek, jinak vemli dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Lumír Čivrný: Sonety paní

    Položka č.: 655

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    bibliofilie, 7x litografie v textu 1x na obálce J. Bauch, podpis autora a výtvarníka na patitulu, vyd. F.J. Müller, Praha, 1943, ex. 145/300, listy svázané nití v obálce, nestránkováno, vyšisované okraje obálky, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dít…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Sňůrové projekty / Schnurprojekte

    Položka č.: 654

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    bibliofilie, 11x sign. litografie a podp. na zadní straně ob. D. Chatrný, vyšlo jako první svazek grafické edice mpvu, Brno, 1971, ex. 24/30, tit. báseň Jiří Valoch, 12x volný list v pův. ob., drobná skvrna na horním okraji prvního listu s básní, ob. ušpiněná a na hřbetu proděravělá, jinak velmi dob…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Emanuel Ranný

    (1943-2022)

    Havraní krajiny (Landscapes with Ravens)

    Položka č.: 653

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, 3x sign. volně vložená suchá jehla z cyklu Havraní krajiny E. Ranný, katalog s řadou čb. vyobr. vyd. Ranný Architects, Praha, nedat., pův. brož, zažloutlé desky, jinak velmi dobrý stav; přiložen volný list s dopisem výtvarníka Petru Kabešovi, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťs…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Emanuel Ranný

    (1943-2022)

    Položka č.: 652

    bibliofilie, sign. bar. litografie ve frontispisu E. Ranný, vyd. nak. Emanuel Ranný, Nehradov, 1999, na italském papíru Fabriano, ex. 16/75, dvojlist v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Tomáš Císařovský

    Jáchym Topol: Žárlivý démon, Děvka, Kojot a čarodějné dívky

    Položka č.: 651

    bibliofilie, 3 originální litografie T. Císařovský, podp. J. Topola i výtvarníka na tit. listě, vyd. Mediagate, 2008, jako třetí svazek bibliofilské edice, 39 číslovaných výtisků (tento nečísl.), výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na AVU v Praze

  • Ivan Wernisch

    Michal Ajvaz: Azazel

    Položka č.: 650

    bibliofilie, originální sign. koláž ve frontispisu I. Wernisch, podp. M. Ajvaze na patitulu, vyd. jako soukromý neprodejný tisk v počtu 20 výtisků (z nichž 10 obs. koláž), P. Hruška, Argestea, Praha, 2010, pův. brož s ob., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

  • Cyril Bouda

    Alois Jirásek: Nevolnice

    Položka č.: 649

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Různí autoři

    Hory a řeky v Československu

    Položka č.: 648

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

  • Richard Marynčák

    Sfinga, již nazýváme světem

    Položka č.: 647

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Richard Marynčák

    Vyprávění o životě a tvorbě malíře Miroslava Štolfy

    Položka č.: 646

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Tělo (Spisy IV.)

    Položka č.: 645

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Stříbrný vítr (Spisy I.)

    Položka č.: 644

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)