-
Dalibor Matouš
(1925-1992)
Zátiší s loutnou
Položka č.: 282026Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:33
pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , žák prof. F…
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Praha
Položka č.: 282027Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:34
lept, 1920, 35,5 x 57 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, vzadu štítky, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionis…
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK
-
Josef Konečný
(1907-1989)
Kytice
Položka č.: 282028Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:35
olej, plátno, 41 x 33 cm, sign. LD Jos Konečný, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně a prof O. Nejedlého a V. Nechleby na AVU v Praze
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Viklan
Položka č.: 282029Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:36
olej, plátno, lepenka, 1986, 21,5 x 33 cm, sign. LD Ota Janeček 86, sign. vzadu Ota Janeček, rám, vzadu popsáno, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdob…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK
-
Egisto Lancerotto
(1847-1916)
Italka
Položka č.: 282031Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:38
olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
-
Alois Wierer
(1878)
Muzikanti
Položka č.: 282032Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:39
olej, karton, 54 x 38 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer žil v mládí velmi bohémským životem, bydlel a nejčastěji se pohyboval na Starém městě v Praze. Přestože se výtvarník ani jeho rodina neprofilovali nijak nacionalisticky, v květnu roku 1945 vtrhla do jejich domu revoluční dobrovolnická g…
Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Souboj
Položka č.: 282033Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:40
tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Před snímáním z kříže (Ukřižování)
Položka č.: 282034Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:41
lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Otakar Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Orfeus v krajině
Položka č.: 282035Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:42
suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Krajina s červeným stanem
Položka č.: 282036Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:43
olej, plátno, 1962, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 62, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věr…
Aktuální cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 1 800 000 - 2 000 000 CZK
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Na obzoru plachta bílá
Položka č.: 282037Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:44
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK
-
František Hudeček
(1909-1990)
Květina
Položka č.: 282038Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:45
pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Jan Kotík
(1916-2002)
Král pije (přípitek)
Položka č.: 282039Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:46
lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK
-
Ivana Lomová
(1959)
Ženy - muži
Položka č.: 282040Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:47
akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…
Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK
-
Zdeněk Raiser
(1935)
Až mě andělé zavolají k sobě
Položka č.: 282041Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:48
akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK
-
David Kolovratník
(1978)
Konjunkce
Položka č.: 282042Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:49
akryl, olej, plátno, 2022, 160 x 180 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a o…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK
-
Filip Švehla
(1991)
Interruption III
Položka č.: 282043Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:50
akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Adolf Born
(1930-2016)
Kankán
Položka č.: 282270Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:00
serigrafie, 1976, 10,2 x 41,1 cm, značeno LD v tisku Aborn, Vstupenka na výstavu, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Ex libris - C. Bouda
Položka č.: 261294Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:01
litografie, 1920, 5,8 x 5,8 cm, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Entler
(1948-2018)
Strahovský klášter
Položka č.: 270039Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:02
litografie, 7,6 x 13,3 cm, sign. PD Milan Entler , č. 58/100, Antikvariát Dlážděná, studium na střední odborné škole výtvarné na Hollarově náměstí v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hlína
(1910-1983)
Babočka vrbová a Perleťovec
Položka č.: 282273Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:03
litografie, 20, 2 x 12, 1 cm, sign. PD J. Hlína, č. 67/201, mírně pokrčený a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hlína
(1910-1983)
Babočka Namphalis antiopa L.
Položka č.: 282272Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:04
litografie, 12, 3 x 12, 3 cm, sign. PD J. Hlína, č. 67/200, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hlína
(1910-1983)
Otakárek Papilio machaon L.
Položka č.: 282271Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:05
litografie, 13 x 12, 8 cm, sign. PD J. Hlína, č. 67/200, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Houra
(1933-2006)
Dáma s květinou
Položka č.: 282274Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:06
linoryt, 1998, 13, 4 x 9, 1 cm, sign. DU M. Houra, č. 99/100, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž, člen SČUG Hollar a skupiny Dialog
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Chudomel
(1929-2016)
Krocení koně
Položka č.: 211865Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:07
litografie, 1976, 13,3 x 19 cm, sign. PD J. Chudomel 76, 117/200, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K.Müllera, C. Boudy a K. Lidického, člen skupiny Radar a SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dimitrij Kadrnožka
(1923-2022)
Slaměný palác
Položka č.: 261298Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:08
litografie, 12,9 x 8,5 cm, sign. PD Kadrnožka, 21/100, Antikvariát Dlážděná, žák A. Strnadela na VŠUP v Praze a F. Tröstera na AMU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dimitrij Kadrnožka
(1923-2022)
Motýli a břitva
Položka č.: 265028Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:09
litografie, 13,5 x 9,5 cm, sign. PD Kadrnožka, č. 122/200, Antikvariát Dlážděná, žák A. Strnadela na VŠUP v Praze a F. Tröstera na AMU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Člověk s koněm
Položka č.: 282283Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:10
suchá jehla, 11, 8 x 7, 5 cm, sign. DU V. Komárek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Váza v okně
Položka č.: 282282Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:11
suchá jehla, 10, 4 x 7, 6 cm, sign. PD V. Komárek, č. 45/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Kopec
Položka č.: 282281Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:12
suchá jehla, 12 x 7, 6 cm, sign. PD V. Komárek, č. 9/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO