-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Polibek
Položka č.: 224Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1976, 48,5 x 32,5 cm, sign. DU Vla. Suchánek, rám, č. 60/70, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost III
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava., rám, předloha ke knize aforismů Róberta Gála. Kresba od Karola Barona zobrazuje surrealistickou postavu s bizarní kombinací anatomických a fantastických prvků. Dominantní jsou velké oči, výrazný růžový jazyk a různé organické tvary, kte…
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost I
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava., rám, obrázky Karola Barona z roku 1996 jsou ze série ilustrací k aforistickým textům slovenského autora Róberta Gála pro vydavatelství GplusG. Projekt dvou knížek aforismů se v GplusG nakonec realizoval (1997, 1998), ale na Gálovo př…
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
František Bidlo
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, papír, 1980, 27 x 21 cm, sign. LD autorským piktogramem 80, na zadní straně popsáno autorem, štítek galerie Dílo s popisem, studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimo…
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu
-
Max Pirner
(1854-1924)
Stojící akt
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, 24,2 x 15 cm, sign. LD M.P., rám, zažloutlý papír, oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie tří dráčků na keramiku
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 2,5 x 7 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Souček
(1915-1982)
Odpočinek
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, 1946, 15,7 x 24,5 cm, sign. PD K. Souček 46, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Souček
(1915-1982)
Tři chlapci
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, 1946, 24,5 x 16 cm, sign. PD K. Souček 46, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Slepice
Položka č.: 62Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
suchá jehla, 1949, 24 x 32 cm, sign. PD Janeček 49, pasparta, č. 6/7, na papíře místy skvrny, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Hřivnáč
(1959)
Jiný směr
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
suchá jehla, 2012, 41,5 x 30 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2012, A.T., Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Klimovičová
(1927-1993)
Dívka a kočka
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, kombinovaná technika, 1981, 59,4 x 50 cm, sign. PD M. Klimovičová 1981, autorský tisk, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. G. Stajkova na Akademii výtvarných umění v Sofii, V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Kanyza
(1947)
Červená pečeť
Položka č.: 324Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1999, 31,5 x 47,7 cm, sign. PD Jan Kanyza 99, rám, č. 27/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Nedbala na AMU v Praze, spoluzakladatel výtvarné skupiny Tolerance 95, člen Syndikátu výtvarných umělců
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Reinerová
(1946)
Noční Praha
Položka č.: 323Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 32,5 x 37,6 cm, sign. DU Jana Reinerová, č. 60/70, žákyně prof. Sutera a Stanulise na École des Beaux Arts v Ženevě
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942-2024)
Tuba mirum
Položka č.: 320Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
mezzotinta, lept, 1977, 39,7 x 39,5 cm, sign. PD KDemel 77, č. 124/125, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Toul
(1983)
Dotyk černé
Položka č.: 283Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, karton, 2021, 42 x 29,7 cm, značeno PD matto
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Pražské kostely - Malá Strana
Položka č.: 242Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
6x litografie, 43 x 29 cm, jednotlivé listy signovámy, 29,5 x 20,5, šest litografií Vojtěcha Kubašty (29,5 x 20,5) s textem Františka Lazeckého, vydáno pro členy a příznivce Lidové akademie, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních o…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
František Gross
(1909-1985)
Zakládač
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
suchá jehla, 1950, 8,3 x 10,8 cm, sign. PD F. Gross 50, č. 1/3, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Cherubín
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1983, 31 x 22,3 cm, sign. DU A. Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
František Gross
(1909-1985)
Strojek ve městě II
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD F- Gross 80, č. 31/100, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Žlutý člun
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 98/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michael Rittstein
(1949)
Automilenci
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1980, 41 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 8/40, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Socha
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, papír, 1992, 31 x 23 cm, sign. DU A. Lamr 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Keyx a Alkyone
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1987, 29,5 x 20,5 cm, PD monogr. A. L. 87, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Lunatici
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1983, 23 x 19 cm, sign. DU Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Komedie č. 10
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, 16 x 13,5 cm, sign. DU Anderle , č. 49/60, při okrajích mimo tisk mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
-
Michal Gabriel
(1960)
Ještěrka
Položka č.: 165Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 1997, 42,5 x 30,5 cm, sign. PD Gabriel, č. 13/100, žák prof. J. Hány na AVU v Praze, člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Uprka
(1868-1929)
Neščasná vojna Moravská balada
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
bronzový reliéf, 1903, 60,5 x 16,5 cm, zančeno LD Uprka, železárny Rožmitál, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1903, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Sucharda
(1866-1916)
Vrba z kytice K.J.Erbena
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
bronzový reliéf, 1899, 60,5 x 16,5 cm, značeno PD Sucharda, lito v železárnách Komárovských, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1899, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. V. Myslbeka na VŠUP v Praze, J. Kouly a J. Maudera na České technice, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Vlhavy
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1977, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Krásný den ve Vlastiboři
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1981, 30 x 42 cm, sign. LD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO