• Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Polibek

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    litografie, 1976, 48,5 x 32,5 cm, sign. DU Vla. Suchánek, rám, č. 60/70, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost III

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava., rám, předloha ke knize aforismů Róberta Gála. Kresba od Karola Barona zobrazuje surrealistickou postavu s bizarní kombinací anatomických a fantastických prvků. Dominantní jsou velké oči, výrazný růžový jazyk a různé organické tvary, kte…

    Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost I

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava., rám, obrázky Karola Barona z roku 1996 jsou ze série ilustrací k aforistickým textům slovenského autora Róberta Gála pro vydavatelství GplusG. Projekt dvou knížek aforismů se v GplusG nakonec realizoval (1997, 1998), ale na Gálovo př…

    Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    František Bidlo

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    kombinovaná technika, papír, 1980, 27 x 21 cm, sign. LD autorským piktogramem 80, na zadní straně popsáno autorem, štítek galerie Dílo s popisem, studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimo…

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Max Pirner

    (1854-1924)

    Stojící akt

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    kombinovaná technika, 24,2 x 15 cm, sign. LD M.P., rám, zažloutlý papír, oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Studie tří dráčků na keramiku

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    tužka, papír, 2,5 x 7 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Odpočinek

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    lept, 1946, 15,7 x 24,5 cm, sign. PD K. Souček 46, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Tři chlapci

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    lept, 1946, 24,5 x 16 cm, sign. PD K. Souček 46, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Slepice

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    suchá jehla, 1949, 24 x 32 cm, sign. PD Janeček 49, pasparta, č. 6/7, na papíře místy skvrny, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Jiný směr

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    suchá jehla, 2012, 41,5 x 30 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2012, A.T., Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Klimovičová

    (1927-1993)

    Dívka a kočka

    Položka č.: 325

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    lept, kombinovaná technika, 1981, 59,4 x 50 cm, sign. PD M. Klimovičová 1981, autorský tisk, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. G. Stajkova na Akademii výtvarných umění v Sofii, V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Kanyza

    (1947)

    Červená pečeť

    Položka č.: 324

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    litografie, 1999, 31,5 x 47,7 cm, sign. PD Jan Kanyza 99, rám, č. 27/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Nedbala na AMU v Praze, spoluzakladatel výtvarné skupiny Tolerance 95, člen Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jana Reinerová

    (1946)

    Noční Praha

    Položka č.: 323

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    litografie, 32,5 x 37,6 cm, sign. DU Jana Reinerová, č. 60/70, žákyně prof. Sutera a Stanulise na École des Beaux Arts v Ženevě

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942-2024)

    Tuba mirum

    Položka č.: 320

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    mezzotinta, lept, 1977, 39,7 x 39,5 cm, sign. PD KDemel 77, č. 124/125, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Toul

    (1983)

    Dotyk černé

    Položka č.: 283

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    akryl, karton, 2021, 42 x 29,7 cm, značeno PD matto

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Pražské kostely - Malá Strana

    Položka č.: 242

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    6x litografie, 43 x 29 cm, jednotlivé listy signovámy, 29,5 x 20,5, šest litografií Vojtěcha Kubašty (29,5 x 20,5) s textem Františka Lazeckého, vydáno pro členy a příznivce Lidové akademie, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních o…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • František Gross

    (1909-1985)

    Zakládač

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    suchá jehla, 1950, 8,3 x 10,8 cm, sign. PD F. Gross 50, č. 1/3, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Cherubín

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1983, 31 x 22,3 cm, sign. DU A. Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek ve městě II

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    litografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD F- Gross 80, č. 31/100, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Žlutý člun

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 98/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Automilenci

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    litografie, 1980, 41 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 80, č. 8/40, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Socha

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    akvarel, papír, 1992, 31 x 23 cm, sign. DU A. Lamr 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Keyx a Alkyone

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1987, 29,5 x 20,5 cm, PD monogr. A. L. 87, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Lunatici

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1983, 23 x 19 cm, sign. DU Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    lept, 16 x 13,5 cm, sign. DU Anderle , č. 49/60, při okrajích mimo tisk mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Michal Gabriel

    (1960)

    Ještěrka

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    serigrafie, 1997, 42,5 x 30,5 cm, sign. PD Gabriel, č. 13/100, žák prof. J. Hány na AVU v Praze, člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Uprka

    (1868-1929)

    Neščasná vojna Moravská balada

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    bronzový reliéf, 1903, 60,5 x 16,5 cm, zančeno LD Uprka, železárny Rožmitál, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1903, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Sucharda

    (1866-1916)

    Vrba z kytice K.J.Erbena

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    bronzový reliéf, 1899, 60,5 x 16,5 cm, značeno PD Sucharda, lito v železárnách Komárovských, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1899, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. V. Myslbeka na VŠUP v Praze, J. Kouly a J. Maudera na České technice, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Marie Hlobilová - Mrkvičková

    (1903-1999)

    Vlhavy

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    akvarel. pastel, papír, 1977, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Hlobilová - Mrkvičková

    (1903-1999)

    Krásný den ve Vlastiboři

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    akvarel. pastel, papír, 1981, 30 x 42 cm, sign. LD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook