-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Postava Aničky z boku
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, papír, 1962, 15,4 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 138, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…
Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Postava Aničky shrbená
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, papír, 1962, 15,3 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 148, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…
Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Postava Aničky zezadu
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, papír, 1962, 15,3 x 10,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 137, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…
Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Letadlo
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, papír, 1987, 18 x 14,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 87, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věrná v…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Šimůnek
(1869-1942)
Akt se slunečníkem
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, tužka, papír, 1928, 48 x 33 cm, sign. PD K. Šimůnek 1928, rám, při okrajích mimo kresbu místy mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Vobecký
(1902-1991)
Akt
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
pero, kombinovaná technika, papír, 1935, 50 x 34 cm, sign. PD Vobecký 35, rám, studoval v Paříži (Académie Colarossi a École de la Grande Chaumière, člen ČFVU a SVU Mánes
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Kubín (Othon Coubine)
(1883-1969)
Orfeus v krajině
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, žák prof. Thieleho, člen skupiny Osma, SVU Mánes, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie tří dráčků na keramiku
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 2,5 x 7 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie ještěra na keramiku
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 3,5 x 4 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie dráčka na keramiku
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 3,3 x 3,7 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Pastvina s ovcemi
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 1937, 10 x 16,5 cm, monogr. PD J.Z. Doulting, 9. VIII. 37, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Žena v lóži
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 7 x 6 cm, monogr. PD J.Z, rám, přeškrtnuto, vzadu seznam linorytů, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava španěla
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 6 x 4 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Letící anděl s hvězdami
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 11,5 x 16,5 cm, sign. LD J.Z., rám, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Holl…
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Zátiší s květinami a zrcadlem
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 72.000 CZK (3.000 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1984, 69 x 88 cm, sign. PD V. Komárek 84, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace,…
Aktuální cena: 72.000 CZK (3.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bořek Šípek
(1949-2016)
Váza Chimera
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
sklo, v. 54 cm, přiložen certifikát pravosti signovaný Bořkem Šípkem, přiložen doklad o koupi z roku 2001
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Fréres Lissac
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1948, 22,5 x 30,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, pařížský motiv, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Partitura (Jan Rychlík)
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, 1953, 11,4 x 16 cm cm, sign. PD Kamil Lhoták, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Plátěný drak a červený trojboký jehlan
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatím co v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámějš…
Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Desatero přikázání
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
stříbro, 48,7g čistého stříbra, 1975, adjustováno v plexiskle, 10 x ag medaile (celkem 487g ag), ryzost 999/1000, rozměr objektu 2x 18 x 13 x 4,5 cm, plexisklo místy poškrábáno, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Victor Vasarely
(1906-1997)
Kompozice
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 9.600 CZK (400 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 40 x 40 cm, sign. PD Vasarely, č. 243/250, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve snaz…
Aktuální cena: 9.600 CZK (400 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Victor Vasarely
(1908-1997)
Kompozice
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 65,5 x 65 cm, sign. PD Vasarely, č. 173/275, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve sn…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Páže
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 24,5 x 20 cm, rám, zkrakelováno
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Stařena čtoucí knihu
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 30,5 x 25 cm, rám
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor (podle Rafaela)
Svatá rodina
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, měděný podklad, pravděpodobně 19. století, 14 x 11,5 cm, rám
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Filosof (Portrét staršího muže s plnovousem)
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, pravděpodobně 1. polovina 18. století, 55,5 x 41,5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva, rentoilováno, místy sedřená malba, restaurováno
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Na dvorku
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, karton, 1906, 36 x 46 cm, sign. PD LKuba 06, rám, velmi vzácná autorova žánrová malba se sociálním motivem charakterizujícím českou vesnici na přelomu století, žák prof. M. Pirnera
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef M. Černovický
(1906-1991)
Na Balkáně
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 55 x 65 cm, sign. LD J. M. Černovický, rám, mírně zašpiněná malba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Truppeho v Brně, prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, poté studium v Paříži na škole École des Arts et Métiers
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Polívka
(1869-1969)
Vesnická scenérie
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 69 x 95,5 cm, sign. PD V. Polívka, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rostislav Hudeček
(1916-?)
Chrámový žebrák
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, dřevěná deska, 1937, 40 x 30,5 cm, sign. LD Hudeček R., sign. vzadu Hudeček Rostislav 1937, rám, přiložen doklad o koupi z roku 1997 Antikva nova Praga, vzadu popsáno
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO