-
Josef Herčík
(1922-1999)
Pražský hrad r. 1829
Položka č.: 282205Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:34
ocelorytina, 1979, 8,2 x 7,4 cm, sign. PD JHerčík, Antikvariát Ostrovní, žák V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Herčík
(1922-1999)
Václavu Hankovi
Položka č.: 282206Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:36
ocelorytina, 1979, 10 x 7,2 cm, sign. PD JHerčík, Antikvariát Ostrovní, žák V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Herčík
(1922-1999)
K poctě Fryderyka Chopina
Položka č.: 282207Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:38
ocelorytina, 1979, 11 x 7 cm, sign. PD JHerčík, Antikvariát Ostrovní, žák V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Housa
(1926-2020)
Šašek se srdcem
Položka č.: 282209Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:40
dřevoryt, 1988, 7,8 x 4,7 cm, sign. DU B. Housa, č. 11/40, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Karel Havlíček Borovský
Položka č.: 282210Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:42
dřevoryt, 5,8 x 3,9 cm, sign. DU Zd. Mézl, č. 36/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu
-
Bedřich Housa
(1926-2020)
Srdcová dáma
Položka č.: 282211Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:44
dřevoryt, 1987, 9,2 x 4,8 cm, sign. DU B. Housa, č. 14/40, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Pes s jitrnicí
Položka č.: 282212Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:46
dřevoryt, 6,2 x 6 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Karikatura Antona Ažbeho, Franze von Stucka a Franze vonLenbacha
Položka č.: 282217Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:48
tužka, papír, 1899, 10 x 23 cm, dole přípis od Ludvíka Kuby, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Robert Brun
(1948)
Hlava hlásí problém
Položka č.: 282218Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:50
lept, 16,4 x 11 cm, sign. PD RBrun, č. 87/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Brunovského a V. Hložníka na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Albich
(1925-2000)
Plačící žena
Položka č.: 282219Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:52
dřevoryt, 1948, 12 x 7,5 cm, sign. DU Albich, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Salcmana, C. Boudy, K. Lidického a F. Kovárny na pedagogické fakultě UK - výtvarná výchova v Praze, člen výtvarné skupiny Proměna, člen Syndikátu výtvarných umělců a Unie českých výtvarných umělců
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Šafář
(1938-2016)
Měsíc
Položka č.: 282220Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:54
dřevoryt, 6 x 4,7 cm, sign. PD K. Šafář, č. 104/140, Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Majer
(1882-1963)
Exlibris V. Janka
Položka č.: 282221Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:56
dřevoryt, 9,1 x 5,7 cm, PD značeno ve štočku AM, skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hynaise, V. Brožíka a H. Schwaigera, zakládající člen spolku Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Andílek s poprsím
Položka č.: 282585Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 17:58
serigrafie, 25,3 x 17,3 cm, sign. PD nečitelně, č. 5260, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Preclík
(1929-2008)
Přesýpací hodiny
Položka č.: 282586Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:00
serigrafie, 1982, 23,2 x 17,3 cm, sign. PD Vl. Preclík 82, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Wagnera, člen skupiny Trasa a SVU Mánes, Sdružení Q a Sdružení Čech, Moravy a Slezska
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Autoportrét
Položka č.: 282587Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:02
suchá jehla, 18,8 x 12,3 cm, sign. DU VKomárek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Mika
(1946)
Loutky
Položka č.: 282588Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:04
lept, 1981, 12 x 9,7 cm, sign. PD Mika Jiří 81, č. 58/60, drobná skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Hnízda, člen Nové skupiny Praha
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Libuše Stratilová
(1933)
Jaro zamilovaných
Položka č.: 282589Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:06
litografie, 1978, 27,5 x 14 cm, sign. PD L. Stratilová 78, č. 52/55, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení malířů Praha
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Anna Khunová
(1946)
K.H. Mácha - Máj
Položka č.: 282590Vyvolávací cena: 550 CZK (23 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:08
lept, akvatinta, 19,2 x 13,3 cm, sign. PD Anna Khunová, č. 32/150, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar, UVU a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 550 CZK (23 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Anna Khunová
(1946)
K.H. Mácha - Máj
Položka č.: 282591Vyvolávací cena: 550 CZK (23 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:10
lept, akvatinta, 19,2 x 13,3 cm, sign. PD Anna Khunová, č. 32/150, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar, UVU a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 550 CZK (23 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Mácha
(1926-1984)
Noční ulice
Položka č.: 282592Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:12
litografie, 1988, 26,2 x 13,7 cm, sign. PD Jan Mácha 88, č. 89/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Nachtigala na Státní grafické škole v Praze a V. Silovského na AVU tamtéž
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu
-
František Tichý
(1896-1961)
Kostel a ruce (Mstivá kantiléna)
Položka č.: 282593Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:14
suchá jehla, 1948, 11,2 x 8,5 cm, sign. DU Tichý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Troup
(1917-1993)
Dva šašci
Položka č.: 282594Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:16
zlatý reliéfní tisk, 28 x 12 cm, sign. PD Troup, místy pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942)
Bedřich Smetana: Má vlast
Položka č.: 282595Vyvolávací cena: 850 CZK (36 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:18
lept, mezzotinta, 1984, 21,6 x 19,7 cm, sign. PD KDemel 84, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 850 CZK (36 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942)
Bedřich Smetana: Má vlast
Položka č.: 282596Vyvolávací cena: 850 CZK (36 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:20
lept, mezzotinta, 1984, 22 x 20,2 cm, sign. PD KDemel 84, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 850 CZK (36 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Wernischová
(1942)
Světlo hvězd
Položka č.: 282597Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:22
lept, 14,2 x 10,4 cm, sign. PD Wernischová, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Karlových Varech, soukromá žákyně C. Boudy, členka Syndikátu výtvarných umělců, Asociace volné grafiky a Sdružení pražských výtvarných umělců-malířů
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Soukup
(1926-2004)
Akt
Položka č.: 282598Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:24
linoryt, 1978, 25,4 x 16,2 cm, sign. PD VSoukup 78, č. 52/70, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vratislav Ševčík
(1953)
Jablko pokušení
Položka č.: 282599Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 29. 08. 2024 18:26
litografie, 1988, 28 x 20 cm, sign. PD V. Ševčík 88, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen Unie výtvarných umělců a Asociace volné grafiky
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Sněhulák
Položka č.: 282630Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 09. 09. 2024 18:00
tisk, 1951, 34, 1 x 26, 2 cm, sign LD Josef Čapek, vydalo Státní nakladatelství učebnic, závod Komenium v Praze 7, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Naposledy s drakem
Položka č.: 282629Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 09. 09. 2024 18:01
tisk, 1951, 31, 7 x 26, 3 cm, sign PD Josef Čapek, vydalo Státní nakladatelství učebnic, závod Komenium v Praze 7, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Lítej, míčku
Položka č.: 282628Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 09. 09. 2024 18:02
tisk, 1951, 34 x 26, 2 cm, sign LD Josef Čapek, vydalo Státní nakladatelství učebnic, závod Komenium v Praze 7, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO