• Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Červená abstrakce

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00

    litografie, 65 x 52 cm, sign. DU, mírně poškozeno, restaurováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Zelená abstrakce

    Položka č.: 23

  • Vladimír Novák

    (1947-2024)

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    olej, plátno, 1976, 71,5 x 61 cm, sign. vzadu V. Novák, rám, dílo významného představitele české malby II. poloviny 20. století. Autor vystudoval pražskou AVU v ateliéru Arnošta Paderlíka a v roce 1988 se zapojil do činnosti sdružení 12/15. Jeho tvorba nese typické expresivní prvky vlastní všem člen…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Metamorfóza

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    litografie, 1982, 51,5 X 40 cm, sign. PD, rám, č. 10/70, český malíř, grafik a ilustrátor Oldřich Kulhánek je české veřejnosti znám zejména jako autor současných českých bankovek. Studoval mezi roky 1958-1964 na pražské UMPRUM v ateliéru grafiky prof. Karla Svolinského. Celkem záhy po dokončení stud…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Výš, ještě výš

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    litografie, 1997, 65,5 x 49,3 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1997, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Tvrdý byznys

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    litografie, 1996, 65,8 x 49,2 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1996, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 27 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Hannibal, největší lev v zajetí

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Odhadní cena: 280 000 - 320 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Enrique Stanko Vráz - Don Enrique

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    kvaš, papír, 23,5 x 41 cm, sign. LD Z. Burian, rám, Ilustrace Zdeňka Buriana k románu Enrique Stanko Vráze „Don Enrique“ je nádherným ztvárněním dobrodružného světa cestovatele a objevitele. Burian, známý pro své realistické a detailní kresby, zachytil dynamiku exotických prostředí, která Vráz ve sv…

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Válka bez skalpů

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    tuš, běloba, papír, 18,5 x 27 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 2 000 - 3 000 CZK

  • Jiří Chadima

    Lodičky

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    tempera, sololit, 2024, 14,4 x 39,4 cm, sign. PD Chadima 23, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Jiří Chadima

    Pod sněhem

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    tempera, sololit, 2023, 14,3 x 39,4 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Na konci pláže

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    olej, sololit, 43 x 54 cm, sign. PD František Říha, rám, František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí členové Skupiny 42 i mladší autoři, …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Odhadní cena: 33 000 - 40 000 CZK

  • Ota Janeček

    Starý klaun

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Odhadní cena: 190 000 - 230 000 CZK

  • Ota Janeček

    Profil

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    olej, sololit, 1989, 25 x 35 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Odhadní cena: 85 000 - 100 000 CZK

  • Ota Janeček

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Odhadní cena: 38 000 - 44 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Dvojplošník bratří Wrightů

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    litografie, 1971, 34,5 x 50 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1971, rám, č. 25/33, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Menhir

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 72.000 CZK (3.000 €)

    Aktuální cena: 72.000 CZK (3.000 €)

    Odhadní cena: 90 000 - 110 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Park v noci

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    suchá jehla, akvatinta, 1950, 12,3 x 33,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 50, rám, autorský tisk, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 35 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Kámen vzpomínek (Balvan)

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.417 €)

    sucha jehla, 1965, 49,3 x 64,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1965, grafické dílo známého a originálního malíře, grafika a ilustrátora. Rodák z Prahy byl členem Skupiny 42, SČUG Hollar a Umělecké besedy. Na jeho dílech vidíme obdiv k výdobytkům moderní civilizace, často lze spatřit vzducholodě, letadla, …

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.417 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 85 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Dvorek v Libni

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 320.000 CZK (13.334 €)

    olej, plátno, 1945, 38 x 52 cm, sign. PD F.Gross 45 , rám, přiložen posudek MUDr. Jana Vykoukala, malíř města, především urbanistické periferie - organismu, jež dokáže v jeho dílech růst, stárnout i umírat. Syn továrního úředníka a rodák z Nové Paky, jejíž scenérie viděné z okna se mu nejvíce vryly…

    Aktuální cena: 320.000 CZK (13.334 €)

    Odhadní cena: 400 000 - 500 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Tenisové hřiště

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    akvarel, papír, 1955, 40 x 59 cm, rám, vzadu autorský štítek s popisem, významný malíř, který se zařadil ke generaci krotkých modernistů (Bruknerův termín popisující nástup autorů, kteří už nechtěli sdílet oficiální formy socialistického realismu). Vystoupil spolu s dalšími vrstevníky v 50. letech v…

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Odhadní cena: 230 000 - 270 000 CZK

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Oslík a skřítkové

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    suchá jehla, papír, 1944, 23 x 18 cm, sign. PD Trnka 44, rám, č. 15/35, dílo legendárního českého výtvarníka, ilustrátora a scénáristy Jiřího Trnky. Svými poetickými ilustracemi doprovodil desítky knih pro děti, např. sbírku pohádek K. J. Erbena, Karafiátovy broučky, Slovenské národní pohádky či Poh…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Tanečník s oslí hlavou

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    suchá jehla, papír, 1944, 13,5 x 16,5 cm, sign. PD Trnka 44, č. 13/35, dílo legendárního českého výtvarníka, ilustrátora a scénáristy Jiřího Trnky. Svými poetickými ilustracemi doprovodil desítky knih pro děti, např. sbírku pohádek K. J. Erbena, Karafiátovy broučky, Slovenské národní pohádky či Pohá…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Odhadní cena: 48 000 - 58 000 CZK

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Chaloupka

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    suchá jehla, 1944, 19 x 25 cm, sign. PD Trnka 44, rám, č. 21/35, dílo legendárního českého výtvarníka, ilustrátora a scénáristy Jiřího Trnky. Svými poetickými ilustracemi doprovodil desítky knih pro děti, např. sbírku pohádek K. J. Erbena, Karafiátovy broučky, Slovenské národní pohádky či Pohádky ti…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Kolekce loutek z filmů Jiřího Trnky

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    kombinovaná technika, dřevěné loutky, rozměr boxu 70 x 47 cm, adjustováno v dřevěné skříňce, přiložen doklad o koupi z roku 2007 Galerie Peron, přiloženo potvrzení o původu od Kateřiny Hladké - filmové kostymérky. Loutky z této kolekce působily ve filmech Sen noci svatojánské, Bajaja, Arie prérie, R…

    Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Odhadní cena: 330 000 - 420 000 CZK

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Nejlepší číslo cirkusu Medrano

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    litografie, 1999, 43 x 53,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 66/95, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Projížďka

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    litografie, 37,7 x 48,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 32/70, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 38 000 CZK

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Únos ze Serailu

    Položka č.: 78

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Ostrov plný záludností

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    litografie, 1971, 49 x 65 cm, sign. PD ABorn, č. 48/60, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Poslední dražitel: ID1**9 Historie příhozu

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Švýcarsko

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Odhadní cena: 310 000 - 370 000 CZK