-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost I
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava., rám, obrázky Karola Barona z roku 1996 jsou ze série ilustrací k aforistickým textům slovenského autora Róberta Gála pro vydavatelství GplusG. Projekt dvou knížek aforismů se v GplusG nakonec realizoval (1997, 1998), ale na Gálovo př…
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Cirkus
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, akvarel, 1986, 59 x 49 cm, sign. DU L. Kuklík 1986, A.T., žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Torzo
Položka č.: 132Vyvolávací cena: 11.500 CZK (480 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, akvarel, 1990, 59 x 38 cm, sign. DU L. Kuklík 1990, č. 13/120, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.500 CZK (480 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Jelínek
(1930)
Tristan s Tod
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
barvené křídy, papír, 2003, 55,8 x 42 cm, sign. DU O. Jelínek 2003
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Vlhavy
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1977, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Krásný den ve Vlastiboři
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1981, 30 x 42 cm, sign. LD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Lomany u Frant. Lázní
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Mladá Boleslav
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 1936, 24,5 x 36 cm, monogr. LD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Les
Položka č.: 126Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
rudka, papír, 23 x 15 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Pirner
(1854-1924)
Stojící akt
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, 24,2 x 15 cm, sign. LD M.P., rám, zažloutlý papír, oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kundera
(1911-2005)
Paříž
Položka č.: 124Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, papír, 1939, 32 x 49 cm, sign. PD Rudolf Kundera/Paříž39, rám, papír zažloutlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Feigl
(1884-1965)
Krajina
Položka č.: 123Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, tuš, papír, 1914, 25 x 33,5 cm, sign. LD Feigl 1914, žák prof. Bukovace, Roubalíka a Thieleho na AVU v Praze, člen skupiny Osma
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Kreisinger
(1885-1956)
Matka s dítětem
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1945, 76,5 x 61,5 cm, sign. PD V. Kreisingr 1945, rám, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, člen Jednoty umělců výtvarných
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Ležící Vlasta
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, překližka, 74 x 115 cm, sign. PD Dillinger, malba místy poškozena, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rostislav Hudeček
(1916-?)
Chrámový žebrák
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, dřevěná deska, 1937, 40 x 30,5 cm, sign. LD Hudeček R., sign. vzadu Hudeček Rostislav 1937, rám, přiložen doklad o koupi z roku 1997 Antikva nova Praga, vzadu popsáno
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Polívka
(1869-1969)
Vesnická scenérie
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 69 x 95,5 cm, sign. PD V. Polívka, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef M. Černovický
(1906-1991)
Na Balkáně
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 55 x 65 cm, sign. LD J. M. Černovický, rám, mírně zašpiněná malba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Truppeho v Brně, prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, poté studium v Paříži na škole École des Arts et Métiers
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Na dvorku
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, karton, 1906, 36 x 46 cm, sign. PD LKuba 06, rám, velmi vzácná autorova žánrová malba se sociálním motivem charakterizujícím českou vesnici na přelomu století, žák prof. M. Pirnera
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Filosof (Portrét staršího muže s plnovousem)
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, pravděpodobně 1. polovina 18. století, 55,5 x 41,5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva, rentoilováno, místy sedřená malba, restaurováno
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor (podle Rafaela)
Svatá rodina
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, měděný podklad, pravděpodobně 19. století, 14 x 11,5 cm, rám
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Stařena čtoucí knihu
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 30,5 x 25 cm, rám
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Páže
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 24,5 x 20 cm, rám, zkrakelováno
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Victor Vasarely
(1908-1997)
Kompozice
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 65,5 x 65 cm, sign. PD Vasarely, č. 173/275, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve sn…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Victor Vasarely
(1906-1997)
Kompozice
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 9.600 CZK (400 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 40 x 40 cm, sign. PD Vasarely, č. 243/250, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve snaz…
Aktuální cena: 9.600 CZK (400 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Desatero přikázání
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
stříbro, 48,7g čistého stříbra, 1975, adjustováno v plexiskle, 10 x ag medaile (celkem 487g ag), ryzost 999/1000, rozměr objektu 2x 18 x 13 x 4,5 cm, plexisklo místy poškrábáno, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Plátěný drak a červený trojboký jehlan
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatím co v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámějš…
Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Partitura (Jan Rychlík)
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
lept, 1953, 11,4 x 16 cm cm, sign. PD Kamil Lhoták, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Fréres Lissac
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1948, 22,5 x 30,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, pařížský motiv, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bořek Šípek
(1949-2016)
Váza Chimera
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
sklo, v. 54 cm, přiložen certifikát pravosti signovaný Bořkem Šípkem, přiložen doklad o koupi z roku 2001
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Zátiší s květinami a zrcadlem
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 72.000 CZK (3.000 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1984, 69 x 88 cm, sign. PD V. Komárek 84, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace,…
Aktuální cena: 72.000 CZK (3.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO