• Peter Augustovič

    Nová identita, 6 exlibris

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 2.100 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    6x lept, suchá jehla, akvtinta, 2008, 21 x 15 cm, jednotlivé listy signovány, 86/130, vydal spolek sběratelů a přátel exlibris, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Brunovského na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Josef Drahoňovský

    (1877-1938)

    Sochař a glyptik

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, 29 x 23 cm, 1x sign. bar. heliogravura ve frontispise, 3x čb. heliogravura, vyd. Vladimír Žikeš, Praha, 1937, pův. vazba, 166s., přebal mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Václav Rabas 1908 - 1941

    Položka č.: 144

    kniha, 30,5 x 22 cm, 1x sign. suchá jehla V. Rabas, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1942, pův. pevná vazba s obálkou, 800s., vlastní knižní blok dobrý, přebal opotřebený v krajích otřepený, desky mírně rozevřené, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Hodonín

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    20x dřevoryt, 1930, 43,3 x 30,7 cm, vše sign. PD JarDobrovolský, 10/10, Jaroslav Dobrovolský (1895-1942): Hodonín. Rodiště prvního našeho presidenta T. G. Masaryka, 1930. Cyklus 20 krásných barevných a černobílých dřevorytů, které vytvořil autor narozený v od Hodonína nedalekých Lužicích; s úvodním …

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Karel Wellner

    (1875-1926)

    Z moravských měst

    Položka č.: 142

    11x lept na ručním papíře, 1920, 44 x 32 cm, vše sign. PD KWellner 920, cyklus 12 leptů s tématikou moravských měst (Brno, Olomouc, Jihlava, Znojmo, Ostrava, Frýdek, Nový Jičín, Štramberk, Kroměříž, Prostějov a Litovel), chybí list č. 5 (Telč), exemplář č. 26, náklad neuveden, obsahuje seznam listů,…

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • František Tichý

    (1896-1964)

    Jindřich Teuchner: Lazar

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 31 x 22 cm, sign. vzadu Jindřich Teuchner 48, 264/300, Zápas s andělem nad jedovatým lékem o jiskřivý život v boží dlani; 1x světlotisk, 1x perokresba provedená F. Tichým, vyd. V. Lácha v edici Trimalchion Praha, 1947, ex. 21/150, podpis J. Teuchnera v tiráži, pův. brož s ob., 57s., suc…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Ludmila Jiřincová

    William Shakespeare: Sonety

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Stoletý kalendář

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kniha, 1926, 19,5 x 13 cm, František Borový, Praha, ilustrace A. Chlebeček, vlepeno exlibris, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 59 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    Položka č.: 137

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    Položka č.: 136

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vladimír Iljič Lenin - Vladimír Majakovskij

    Položka č.: 135

  • Jan Černoš

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 3.750 CZK (150 €)

    Aktuální cena: 3.750 CZK (150 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Melancholická kytara

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    6x lept, 1988, 6,9 x 10,3 (6x) cm, sign. DU V. Bláha, šest původních leptů inspirovaných básněmi Josefa Šimona, nakreslil v roce 1988 VÁCLAV BLÁHA, čtyřicet podepsaných exemplářů, Antikvariát Dlážděná, žák K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a skupiny Radar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Monogramista PE (Polsko)

    Studzianki

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    7x dřevoryt, 1963, 43 x 32 cm, vše signováno Eva P... (?) 1963, v původním kartonovém přebalu, na přebalu skvrny, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Procházka

    (1919)

    Involuce nitra

    Položka č.: 131

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Suzanne Renaud: Tušený úsvit

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 2 otisky grafických listů B. Reynka, vyd. Památník nár. písemnictví a Spolek č. bibliofilů, Praha, 1982, ruční papír, 50s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    J.B. Moliére: Moliére a lékaři

    Položka č.: 129

    bibliofilie, 3x dvoubar. litografie A. Born, podpisy v přední tiráži A. Born, Fr. Dvořák (doslov), Jar. Tesař (sepsal) a Mar. Dyrynk (přebal a typogr.), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1999, ex. 441/600, brož v ob., 25s., v levém horním růžku mírně natržená obálka, jinak bez vady, antiqari.at Radh…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Ota Janeček

    Pamětní list účastníků večera SČB

    Položka č.: 128

    serigrafie, výtvarníkem podepsaná serigrafie, na rubu báseň (latinsky) Iubilanti Nostro Francisco Dvořák R. Mertlíka (podpis pod básní), 1x dvojlist, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    La Province de Namur

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, konvolut 7 suchých jehel s pařížskými motivy, 6x sign. PD Gérárd?, ex. 76/89, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Konstantin Biebl: Zlom

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, typografie, obálka a vazba K. Teige, vyd. J. Fromek, Praha, 1928, pův. clpl. vazba, ob. vevázána, 64s., velmi dobrý, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Fr. Nepil: O třech pocitech nad obrázky Ludmily Jiřincové

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu L. Jiřincová, vyd. L. Jiřincová, Praha, 1988, 14. svazek edice J, volné listy v ob., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Miloš V. Kratochvíl: Ve stopě rydla

    Položka č.: 124

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu L. Jiřincová, podpis autora na tit. listě, vyd. L. Jiřincová, Praha, 1988, 15. svazek edice J, volné listy v ob., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolk…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Viktor Dyk

    (1877-1931)

    Povídka o zločinu

    Položka č.: 123

    bibliofilie, 3x sign. lept L. Dvořáček, podpisy v tiráži: V. Dyk, R. Hála (typ. úpr.), L. Dvořáček a J. Hladký (vyd.), Hranice na Moravě, 1927, ex. 31/200 na ručním papíře Umbria, pův. clkž. vazba, 31s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Rastislav Michal

    V. Holan: Dvě jezera

    Položka č.: 122

    bibliofilie, 2x mědiryt (první ve frontispisu sign.) R. Michal, vyd. NČSVU, Praha, 1963, 500 výtisků na maršovském velínu, volné archy v pův. ob., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, A. Pelce, M. Holého a K. Součka, člen UVU

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otokar Březina: Ruce

    Položka č.: 121

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu Fr. Bílek, vyd. Hugo Kosterka, Symposion, Praha, 1908, II. vydání, ed. Knihy nové doby, sv. 33, pův. brož, 62s., okraje ob. i listů opotřebené, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Col…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Ranní fasón u Tučňáků

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    kniha, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1953, 70 výtisků na ručním maršovském papíru, volné listy v pův. ob., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    V. Holan: Nesmrtelnost

    Položka č.: 119

    bibliofilie, sign. suchá jehla J. Bauch, podpis autora v tiráži, vyd. J. Glivický, Prostějov, 1978, ex. 5/20, ruční papír, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    O. Březina: Prolog k hudbě pramenů

    Položka č.: 118

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu J. Šerých, vyd. a vytiskl J. Cipra, Kladno, 1985, volné listy v ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žák p…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)