• František Kysela

    (1881-1941)

    J. Laforgue: Šíbal Perrot

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    bibliofilie, 15 x 12 cm, 3x barevná litografie F. Kysela, vyd. A. Bouček, Praha, 1909, Nová Edice, pův. pevná vazba, 30s., uvolněná přední část desek, zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička, Obrazy venkovského života od Boženy Němcové

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, 18 x 11,5 cm, 1x heliogravura s portrétem autorky, vyd. M. Svoboda, Praha, 1912, edice Kytice, měkká papírová vazba, 312s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Filip Milinovský

    (1886-1958)

    Chalupy pod Lichnicí

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    volné listy, 23,5 x 16 cm, 10x sign. litografie F. Milinovský, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, obálka mírně zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 23 x 33 cm, 7x litografie, A. Procházka, P. Dillinger, F. Kaláb, R. Kubíček, F. Srp, F. Süsser, J. Zamazal, dne 9. června 1935 v Břeclavi, ex:126/160, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Josef Dohnal

    (1899-1991)

    Ilias

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    volné listy, 33 x 23 cm, 15x litografie J. Dohnal, první signovaná, vyd. Jiří Jelen, Mělník, 1944, náklad 330 ýtisků, volné listy v obálce, litografie č. 11 chybí, lehce zašpinění obála, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ota Janeček

    Manon Lescaut

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    linoryt, 15,5 x 9 cm, Vítězslav Nezval, linorytem vyzdobil Ota Janeček, vydala Lyra Pragensis, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Ota Janeček

    Venuše a Adonis

    Položka č.: 172

    linoryt, 14,6 x 9,6 cm, William Shakespeare Venuše a Adonis, přebásnil Kamil Bednář, linorytem vyzdobil Ota Janeček, vydala Lyra Pragensis, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Tichý

    (1896-1964)

    František Halas: Časy

    Položka č.: 171

    bibliofilie, 22,5 x 14,5 cm, sign. na titulním listu Pohořelý, vydal Jan Pohořelý v r. 1940 v počtu 300 výtisků, kresby Františka Tichého, na ručním papíře vytiskla tiskárna Orbis v Praze v prosinci 1939, 21 stran, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    J. Kollár: Slávy dcera, lyricko-epická báseň ve třech zpěvích z roku 1824

    Položka č.: 170

    volné archy, 30 x 20 cm, 4x dřevoryt F. Duša, vyd. Skupina moravských knihomilů, Kroměříž, 1939, soukromý tisk, 23 volných archů v papírovém přebalu, nerozřezáno, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké tvorby na Moravě, SČUG Hollar, Skupiny výtvarných umělců v …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 169

    bibliofilie, 19 x 28,5 cm, 8x pův. dřevoryt F. Kobliha, úvodní báseň K. Hlaváček, text J. Roden, vydáno k VII. Sletu Všesokolskému, 1920, pův. brož, nestr., brož rozpadlá, obálka natržená, dřevoryty v pořádku, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Oberthor

    Hans Christian Andersen

    Položka č.: 168

    bibliofilie, 22 x 16 cm, 8x litografie, vše sign. K. Oberthor, 8 litografických exlibris na motivy Andersenových pohádek, vydal Exlibristen 1974, Frederikshavn, Dánsko, volné listy v kartonovém přebalu, text v dánštině, kompletní, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a pro…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Hornictví

    Položka č.: 167

    dřevoryty, 48 x 34 cm, 12x signovaný dřevoryt, vyd. Ústřední institut pro rozvoj hornictví, Budapešť, volné listy v kart. deskách, desky lehce poškozeny, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Český bibliofil

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, 26 x 20 cm, 2x grafický list F. Kobliha, 1x sign. lept, vyd. Sborník spolku českých bibliofilů, svázáno do desek, poloplátěná převazba, zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Více autorů

    Skupina Československých uměců grafiků Hollar

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 11 x 15,5 cm, 50x grafický list, Sukdolák, Moravec, Oberthor, Kovář, Kašpar, Kaiser, Šimák, Fiala, Šváb, aj., některé listy nesignovány, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jindřich Štýrský

    (1899-1942)

    A.B. Kohout - Bílá noc

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 25 x 17 cm, kresba J. Štýrský ve frontispisu, sign. v tisku, vyd. autor, 1933, ex: 18/77, podpis A.B. Kohout v tiráži, volné archy v obálce, 28s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Fr. Nechvátal - Talisman

    Položka č.: 163

    bibliofilie, 23 x 15,5 cm, kresbami vyzdobil J. Šíma, vyd. Oldřich John, Prostějov, 1936, ex:103/220, šité stránky volně v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium stavebního inženýrství na VUT v Brně, čl…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Oldřich Procházka

    Mahler Poems a Etchings

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, 39,5 x 29,5 cm, 8x lept O. Procházka, text C.g. Hanzlicek, anlický text, vyd. Brighton Press, 1994, ex:22/55, podpisy autorů v tiráži, polokožená vazba, nestr., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Růže z pouti

    Položka č.: 161

    brož, 19,5 x 22 cm, sestrojil, ilustrační materiál vybral a graficky upravil Zdenek Seydl, v textu použito fotografií Dagmar Hochové, Viléma Reichmanna, Ludvíka Součka a dalších, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, pův. brož. s pův. obálkou a obálkou s ochrannou průhlednou folií,…

  • Julius Skuhravý

    (1859-1916)

    Ornament

    Položka č.: 160

    2x kniha, 35 x 25 cm, sborník slohových ozdob všech období umění, 100 tabulí s 1400 barevnými chromolitografickými obrázky a slovným doprovodem, vyd. I. L. Kober, Praha, 1906, 2 svazky, pevná clpl. převazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Hugo Boettinger

    (1880-1934)

    Mládí

    Položka č.: 159

    20x volný list, 45 x 33 cm, 20x světlotisková reprodukce, vyd. Aventinum, Praha, 1930, ex: 789/1000, volné listy v clpl. deskách, dobrý stav, desky zašpiněné a mírně opotřebené, Antikvariát Dlážděná, žák E. Lišky a F. Jeneweina na UPŠ v Praze, prof. M. Pirnera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Stará Praha na akvarelech V. Jansy - nekompletní

    Položka č.: 158

    75x volný list, 45 x 33 cm, soubor volných ilustrací V. Jansy, nekompletní, vyd. B. Kočí, Praha, místy lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Lhoty na Akademii výtvarných umění v Praze

  • Jana Krahulíková

    Petr Bezruč-Horník

    Položka č.: 157

    bibliofilie, 27 x 19 cm, 1x sign. litografie J. Krahulíková, vyd. Výtvarná škola v Praze, 1957, ex: ?/20, maršovský ruční papír, přiložena sign. litografie J. Krahulíková s hornickým motivem, 30 x 21, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jana Míčková

    (1940-2020)

    M. Majerová - Veselá kniha pohádek

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    tuš, papír, 30 x 21 cm, 6x kresba nalepená na volném papíře, návrhy ilustrací ke knize, r. 1970, volné listy, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná, rozená Krahulíková, žákyně prof. A. Paderlíka a V. Sychry na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Knihovna Arnošta Procházky

    Položka č.: 155

    kniha, 24 x 15, 5 cm, 1x sign. dřevoryt F. Kobliha, vyd. K. Zink, Praha, 1926, podpis K. Zink v tiráži, ex:?/50, pův. brož, nestr, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Anatole France - Místodržitel judský. Z knihy LÉtui de Nacre.

    Položka č.: 154

    kniha, 16 x 11,5 cm, v textu dvě tříbarevné iniciály Geofroy Toryho, nakladatelskou značku nakreslil Vojtěch Preissig, vyd. Karel Dyrynk, Praha, 1923, pův. kožená vazba se zlaceným a tlačeným ornamentem, zlacený název na hřbetu a ořízka, lehce natržený hřbet, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Stéphane Mallarmé

    (1842-1898)

    Odpoledne Faunovo. Ekloga

    Položka č.: 153

    kniha, 16,5 x 13 cm, vyd. Moderní Revue, Praha, 1922, číslováno a parafováno překladatelem (Arnošt Procházka), ex. 157/250, Moderní revue, sv. 72, polokožená vazba bez obálky, odřený hřbet jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Konstantin Biebl

    (1898-1951)

    Zlom

    Položka č.: 152

    kniha, 14,5 x 8,5 cm, vazba a úprava Cyril Bouda, vyd. Erna Jánská, 24. sv. knihovny Hyperion, Praha, 1925, původní kožená vazba s tlačeným a zlaceným medailonkem, 59s., vazba při spodním hřbetu lehce odřená jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Jaroslav Róna

    Sto kreseb odněkud

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    bibliofilie, 29,5 x 22,5 cm, lept sign. PD JRóna 19, mimo běžné vydání vydalo nakladatelství Argo bibliofilii doplněnou leptem autora v nákladu 100 číslovaných výtisků + autorské tisky, doslov Laco Teren, překlad do angličtiny Petr Onufer, Praha 2019, autorský tisk, 216 stran, bibliofilní vydání je …

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Alena Antonová

    Petr Kopta - Nevinobraní

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    bibliofilie, 14 x 20 cm, 1x sign a čísl. tříbarevný lept A. Antonová, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 2006, ex: 462/600, podpisy autorů v tiráži, pův. volné složky vložené do kartonové vazby, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka S…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    František Halas, Jiří Mahen: Antonínu Procházkovi

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, 19,5 x 14,5 cm, 1x suchá jehla A. Procházka, vyd. Skupina prostějovských knihomilů, Prostějov, 1938, ex: 64/80, šitý blok volně v obálce, 30s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM v Praze, žák prof. Schwaigra na AVU

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)