• Alena Anderlová

    Start

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:00

    olej, plátno, 2004, 100 x 100 cm, sign. vzadu Anderlová, rám, absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Michal Singer

    Škorně

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:01

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 50 x 50 cm, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Alena Anderlová

    Chrlič

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:02

    olej,plátno, 2008, 50 x 40 cm, sign. vzadu Anderlová 2008, absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Lukáš Bradáček

    (1964)

    Červené rybičky

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:03

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • František Hubatka

    Štěkání na tramvaj

    Položka č.: 5

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:04

    olej, plátno, 100 x 115 cm, sign. PD Hubatka

  • Jan Pražan

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 13.900 CZK (556 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:05

    olej, plátno, 2009, 111 x 190 cm, sign. vzadu Pražan 09

    Aktuální cena: 13.900 CZK (556 €)

  • Jan Spěváček

    (1973)

    Obojživelník

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:06

    olej, plátno, 2011, 50 x 70 cm, sign. vzadu Jan Spěváček, rám, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Aleš Lamr

    Torzo

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:07

    akryl, dřevotříska, 2015, 43,2 x 27,5 cm, sign. zezadu A. Lamr 15, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)

    Odhadní cena: 26 000 - 29 000 Kč CZK

  • Kamila Ženatá

    Řeč stromů

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:08

    olej, plátno, 2018, 80 x 80 cm, sign. DU Kamila Ženatá, žákyně L. Čepeláka

    Odhadní cena: 44 000 - 49 000 Kč CZK

  • Kamila Najbrtová

    (1961)

    Kouř

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:09

    akryl, transparentní plátno, 2018, 105 x 80 cm, sign. vzadu KAMILA NAJBRTOVÁ 2018, rám

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Odhadní cena: 55 000 - 65 000 Kč CZK

  • Svatopluk Klimeš

    Mládě

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:10

    kresba ohněm, plátno, 2009, 30 x 25 cm, sign. zezadu 2009 Klimeš, žák A. Paderlíka, zakládající člen skupiny AFTEC

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Pavel Besta

    Asi je jediná

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:11

    olej, plátno, 2018, 60 x 80 cm, sign. PD Besta 18, žák prof. J. Smetany a V. Pospíšila na AVU v Praze

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Jan Jüngling

    Dostih

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:12

    olej, plátno, 2014, 55 x 85 cm, sign. LD Jan Jüngling 2014, studium na AVU v Praze

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • František Koudelka

    Úklid

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:13

    akryl, plátno, 2013, 65 x 65 cm, sign. zezadu Koudelka F., žák prof. F. Nedvěda a V. Plačka, člen výtvarné skupiny Brána

  • MICL

    (1969)

    Podkova

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:14

    olej, plátno, 2019, 91 x 135 cm, sign. PD MICL19, absolvent pražské AVU, žák prof. J. Načeradského, prof. K. Nepraše a prof. J. Davida, člen skupiny Natvrdlí a Luxsus

  • Rudolf Janák

    (1985)

    Humanoid III

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:15

    akryl, pastel, plátno, 2018, 70 x 70 cm, sign. PD Janák 18

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 40 000 Kč CZK

  • Svatopluk Klimeš, Markéta Myšková

    Modrý klín

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (660 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:16

    kresba ohněm, plátno, 2018, 63,5 x 80,5 cm, značeno PD M a K

    Aktuální cena: 16.500 CZK (660 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Eliška Jakubíčková

    Jabloňový květ

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:17

    akryl, plátno, 2011, 70 x 50 cm, sign. zezadu E. Jakubíčková 2011, ...Rozmáchlé monumentální a zároveň křehké, barevně procítěné obrazy květin na velkých plátnech se pro Elišku Jakubíčkovou staly téměř značkou. Vrací se k nim, jsou nejpřirozenějším výrazem pocitu, jejž označujeme jako úžas. Tato výs…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Zuzana Dvorská Šípová

    Položka č.: 19

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:18

    olej, plátno, 2018, 100 x 80 cm, sign. PD Z. D. ŠÍpová 18

    Odhadní cena: 65 000 - 75 000 Kč CZK

  • Roman Franta

    Návštěva v Moskvě

    Položka č.: 21

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:20

    olej, plátno, 2008, 50 x 55 cm, sign. zezadu ROMAN FRANTA, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 CZK

  • Klára Bémová

    Čistič

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:21

    světelná plastika s fosforovým jádrem, epoxid, včetně připojení do elektrické sítě, 2011, v. 28 cm, sign. zespoda K.B. 2011

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 55 000 CZK

  • Pavel Dušek

    (1992)

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:22

    olej, akryl, plátno, 2018, 80 x 80 cm, sign. zezadu DUŠEK 2018

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Martin Salajka

    (1981)

    Chameleoni

    Položka č.: 24

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 20:23

    akryl, plátno, 2020, 75 x 75 cm, sign. zezadu Martin Salajka 2020, žák prof. M. Rittsteina

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Malý krok pro člověka, velký pro lidstvo (Lidská šlépěj z jeskyně Cabrerets a první lidská šlépěj na Měsíci)

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 29. 10. 2020 18:00

    kvaš, papír, 5,2 x 8 a 5,5 x 8 cm, monogr. PD ZB, rám, lidská šlépěj z jeskyně Cabrerets a první lidská šlépěj na Měsíci. Tyto dva milníky lidské existence od sebe dělí pouhých 15 000 let. Od chvíle, kdy člověk vykročil z jeskyně, započal svou nejvýznamnější pouť napříč dějinami. Zdeněk Burian zde s…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Vězeň z Cochabamby - Domek na prodej

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 17.500 CZK (700 €)

    Plánované ukončení: 29. 10. 2020 18:01

    tuš, papír, 1974, 21 x 21 cm, sign. LD Z. Burian, ilustrace k románu o cestovateli a přírodopisci Tadeáši Haenkovi. Příběh českého botanika, lékaře, etnografa, chemika, hudebníka a cestovatele přenesla do románové podoby Eva Hoffmannová a ilustracemi jej doprovodil Zdeněk Burian. V Cochabambě je Tad…

    Aktuální cena: 17.500 CZK (700 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Zlatokopův odkaz (ilustrace k periodické edici Dobrodružný svět)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Plánované ukončení: 29. 10. 2020 18:02

    kvaš, papír, 1929, 31 x 28 cm, sign. PD Z. Burian, rám, své mistrovství prokázal Zdeněk Burian zejména na poli dobrodružné ilustrace. Nabízená položka výtvarně doprovází Vilímkem vydávané periodikum Dobrodružný svět. Scéna náleží k příběhům britského novelisty Ottwella Binnse, který zasadil děj poví…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Tábor lovců mamutů

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 350.000 CZK (14.000 €)

    Plánované ukončení: 29. 10. 2020 18:03

    kvaš, papír, 54 x 29 cm, sign. PD Z. Burian, rám, výtvarné dílo Zdeňka Buriana zaujímá významné místo na poli obrazové ilustrace dobrodružné literatury. Burian přinesl zcela neortodoxní koncepci do podoby knižních ilustrací vědecko-fantastických a populárně naučných literárních žánrů. Svým pojetím d…

    Aktuální cena: 350.000 CZK (14.000 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Řiďte loď k Pacifiku

    Položka č.: 5

    Plánované ukončení: 29. 10. 2020 18:04

    kvaš na papíře, 1937, 19,6 x 18 cm, sign. PD ZBurian, rám, pasparta, tato svébytná ilustrace dokresluje děj dobrodružného románu z Jižních moří. Líčí osud Davida Forsytha, burzovního makléře, který následkem krachu na burze přišel o veškerý majetek. Z nesnází ho však může vyvést obsah závěti zesnulé…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.000 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Kulatý stůl (Sir Gawain a Zelený rytíř)

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    akvarel, kvaš, tužka, tuš, papír, sign. LD Vk., 21 x 12 cm, reprodukováno v knize Folk Tales and Legends (vyd. Octopus Books, London, 1981) a v dalších jazykových mutacích knihy, str. 96 (kopie přiložena), na zadní straně potvrzení pravosti od vnuka autora R. Kubašty, razítko s inventárním číslem te…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Král Artuš a meč

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    akvarel, kvaš, tužka, tuš, papír, sign. PD Vk., 19 x 17 cm, reprodukováno v knize Folk Tales and Legends (vyd. Octopus Books, London, 1981) a v dalších jazykových mutacích knihy, str. 93 (kopie přiložena), na zadní straně potvrzení pravosti od vnuka autora R. Kubašty, razítko s inventárním číslem te…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)