• Jitka Válová

    (1922-2011)

    Sběrači smutku

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00

    suchá jehla, 1971, 21 x 19,7 cm, sign. PD J. Válová 71, č. 23/25, na zadní straně popsáno: Sběrači smutku, Vzpomínka na oběti války; od Květy Válové 14/11/74, Grafika Jitky Válové s názvem „Sběrači smutku“ je působivým dílem, které zaujme svou minimalistickou formou a silným emocionálním nábojem. Na…

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 CZK

  • Alena Kučerová

    (1921-1992)

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    tisk z perforovaného plechu, 1965, 38,2 x 58 cm, sign. PD Alena Kučerová 1965, rám, č. 12/20, nabízená položka představuje vzácnou ukázku osobitého přístupu ke grafické tvorbě výrazné představitelky Nové figurace 60. let a nejmladší členky významné skupiny UB12. Ve své převážně grafické tvorbě po…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Struktura

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    suchá jehla, 1968, 31,5 x 29,8 cm, sign. PD Jiří John 1968, rám, č. 6/10, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Odhadní cena: 45000 - 55000 CZK

  • František Hodonský

    Lužní

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    olej, plátno, 2010, 60 x 80 cm, sign. PD Hodonský 2010, lišty, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 85 000 CZK

  • František Hodonský

    Jarní topoly

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    olej, plátno, 2013, 46 x 70 cm, sign. vzadu Hodonský 2013, František Hodonský je malířem a grafikem, absolventem SUPŠ v Uherském Hradišti u profesora V. Hrocha a Akademie výtvarných umění v Praze u profesora F. Jiroudka. Autor námětem svého díla navazuje na učitele Jiroudka, a to zájmem o zobrazován…

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK

  • Josef Vyleťal

    (1940-1989)

    Karpaty, Karpaty

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    kombinovaná technika, koláž, karton, 1978, 48 x 35 cm, sign. PD J. Vyleťal, Sběratelsky zajímavá nerealizovaná varianta návrhu na plakát k sovětskému válečnému filmu Timofeje Levčuka z r. 1976. Třetí díl sovětské trilogie o legendárním partizánském veliteli Kovpakovi se odehrává v létě roku 1943. Ko…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 CZK

  • Zdeněk Vlach

    (1942-1999)

    Carmen

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    kombinovaná technika, airbrush, koláž, karton, 1983, 60 x 42 cm, sign. PD VLACH, Realizovaná varianta návrhu na plakát ke španělskému filmu z roku 1983, v zrcadle slavného díla G. Bizeta, režie: Carlos Saura. Po filmu Krvavá svatba (1981) se španělský režisér Carlos Saura znovu navrací do inspirativ…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK

  • Renáta Drábková

    (1969)

    Tahy štětcem

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    litá kresba, indický papír, 59 x 79 cm, PD Renáta, Renáta Drábková studovala scénografii na pražské DAMU. Impulsem k volnému výtvarnému projevu se jí stal ale až pobyt v Indii, kde se začala věnovat meditaci. Příklon k východním filosofiím autorce zprostředkovává přirozený intimní prožitek a otevírá…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Odhadní cena: 33 000 - 40 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Vzpomínka z výletu

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    kombinovaná technika, voskovky, asambláž, papír, 1994, 83,5 x 70 cm, sign. DU J. Anderle, rám, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy II

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    litografie, 2009, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 38/100, mimo tisk pravý okraj lehce zašlý

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy I

    Položka č.: 11

    litografie, 2009, 48,5 x 32,7 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 69/100, mimo tisk pravý okraj lehce zašlý

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Krajina s vesničkou

    Položka č.: 10

    monotyp, 1954, 23,5 x 31,3 cm, sign. PD Kolínská 54, Obraz Jitky Kolínské „Krajina s vesničkou“ představuje idylický venkovský výjev, kde krajina tvoří hlavní součást kompozice. V popředí se rozprostírají zelené louky a pole, rozdělené stromy, které vytvářejí příjemný rytmus mezi přírodou a lidskou …

  • Jiří Anderle

    Vermeerova čtenářka dopisu I.

    Položka č.: 9

    suchá jehla, 1978, 68 x 49,5 cm, sign. DU Jiří Anderle, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jiří Anderle

    Cecilia G. (Donne)

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    heliolitografie, 1975/76, 48,5 x 31,5 cm, sign. DU Anderle, rám, č. 7/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Ryba

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    litografie, 1966, 21,5 x 35,5 cm, sign. DU Sklenář 66, č. 119/150, výtečná ukázka z díla originálního českého malíře, grafika a ilustrátora. Vystudoval na UMPRUM v Praze, kde později zastával i profesorský post. Byl členem SVU Mánes, skupiny Bilance při Umělecké besedě a Sdružení českých grafiků Hol…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Podzim

    Položka č.: 1

    litografie, 15,8 x 11 cm, sign. DU Sklenář, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Rhinoserus

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. DU Pacovská, rám, A.T, Květa Pacovská byla česká malířka, sochařka, ilustrátorka, grafička, typografka a pedagožka. Vystudovala střední grafickou školu a vysokoškolské studium absolvovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru monumentální malby u Emi…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Červená abstrakce

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    litografie, 65 x 52 cm, sign. DU, mírně poškozeno, restaurováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Zelená abstrakce

    Položka č.: 23

  • Vladimír Novák

    (1947-2024)

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    olej, plátno, 1976, 71,5 x 61 cm, sign. vzadu V. Novák, rám, dílo významného představitele české malby II. poloviny 20. století. Autor vystudoval pražskou AVU v ateliéru Arnošta Paderlíka a v roce 1988 se zapojil do činnosti sdružení 12/15. Jeho tvorba nese typické expresivní prvky vlastní všem člen…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Metamorfóza

    Položka č.: 20

    litografie, 1982, 51,5 X 40 cm, sign. PD, rám, č. 10/70, český malíř, grafik a ilustrátor Oldřich Kulhánek je české veřejnosti znám zejména jako autor současných českých bankovek. Studoval mezi roky 1958-1964 na pražské UMPRUM v ateliéru grafiky prof. Karla Svolinského. Celkem záhy po dokončení stud…

  • Oldřich Kulhánek

    Výš, ještě výš

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    litografie, 1997, 65,5 x 49,3 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1997, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Tvrdý byznys

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    litografie, 1996, 65,8 x 49,2 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1996, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 27 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Hannibal, největší lev v zajetí

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Odhadní cena: 280 000 - 320 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Enrique Stanko Vráz - Don Enrique

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    kvaš, papír, 23,5 x 41 cm, sign. LD Z. Burian, rám, Ilustrace Zdeňka Buriana k románu Enrique Stanko Vráze „Don Enrique“ je nádherným ztvárněním dobrodružného světa cestovatele a objevitele. Burian, známý pro své realistické a detailní kresby, zachytil dynamiku exotických prostředí, která Vráz ve sv…

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Válka bez skalpů

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    tuš, běloba, papír, 18,5 x 27 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 2 000 - 3 000 CZK

  • Jiří Chadima

    Lodičky

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    tempera, sololit, 2024, 14,4 x 39,4 cm, sign. PD Chadima 23, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Jiří Chadima

    Pod sněhem

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    tempera, sololit, 2023, 14,3 x 39,4 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Na konci pláže

    Položka č.: 94

    olej, sololit, 43 x 54 cm, sign. PD František Říha, rám, František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí členové Skupiny 42 i mladší autoři, …

  • Ota Janeček

    Starý klaun

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Odhadní cena: 190 000 - 230 000 CZK