• Emil Weirauch

    (1909-1976)

    Průčelí domu

    Položka č.: 850

    Vyvolávací cena: 10 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:38

    serigrafie, 1962, 22,5 x 33,5 cm, sign. PD Emil Weirauch 1962, žák prof. F. V. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně, člen SČVU, SVU Purkyně a KVU Aleš

    Aktuální cena: 10 CZK (1 €)

  • Emil Weirauch

    (1909-1976)

    Casino

    Položka č.: 851

    Vyvolávací cena: 10 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:39

    Aktuální cena: 10 CZK (1 €)

  • Zdeněk Zálešák

    Odkaz

    Položka č.: 852

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:40

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Zdeněk Zálešák

    Černý jezdec (Ofélie)

    Položka č.: 853

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:41

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Tereza Zichová

    (1992)

    Slavnostní příjezd

    Položka č.: 854

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:42

    litografie, 2022, 51,5 x 44 cm, sign. PD Zichová, č. 64/100

  • Markéta Zlesáková

    (1976)

    Strom

    Položka č.: 855

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:43

    linoryt, papír, 2022, 36 x 35,8 cm, sign. PD M. Zlesáková 2022

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Jan Zrzavý

    Mešita

    Položka č.: 856

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:44

    lept, 7,5 x 6 cm, značelo DU JZ, autorský tisk V., podle kresby Jana Zrzavého vyryl Josef Herčík, Antikvariát Dlážděná, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Jan Zrzavý

    Palma

    Položka č.: 857

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:45

    litografie, 1941, 23,5 x 21 cm, PD monogr. J. Z., rám, obálka k monografii Jan Zrzavý 1906 - 1940, vydala Umělecká beseda a Družstevní práce, Praha 1941, několikrát přeložený, lehce zašpiněný, při okrajích pokrčený papír, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na …

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Don Quijote

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 12. 12. 2024 15:00

    olej, plátno, 1974, 50 x 40 cm, sign. PD K. Souček 74, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

  • Václav Kiml

    (1928-2001)

    Remízek

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    lept, 1981, 14 x 9,5 cm, sign. PD V. Kiml 81, č. 28/100, žák prof. J. Baucha na VŠUP v Praze a E. Filly na AVU v Praze, člen skupiny Etapa a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Tajemný zámek

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    litografie, 42,5 x 37 cm, sign. uprostřed Pacovská, A.T, rám

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Vladimír Gažovič

    (1939)

    Pocta H. Boschovi

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    litografie, 1984, 40,7 x 32,4 cm, sign. DU Vl. Gažovič 84, zkušební tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hložníka na VŠVU v Bratislavě, prof. M. Melchera na AVU ve Vídni

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kostel a ruce (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Flétna a páteř

    Položka č.: 81

    suchá jehla, 1948, 16,5 x 9,5 cm, sign. DU Tichý 48, rám, frontispis k Majakovského básni "Flétna a páteř", žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Tři kostlivci (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    suchá jehla, 11 x 8 cm, sign. DU Tichý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Pán s deštníkem

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    suchá jehla, 23,8 x 25,5 cm, novotisk, vzadu razítko: z pozůstalosti akad. mal. Františka Tichého, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Vodník

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    litografie, 31,2 x 40,7 cm, poškozeno, odborně restaurováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

  • Běla Čermáková

    (1925-1963)

    Zátiší s hruškami

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    olej, plátno, 1958, 92 x 72 cm, sign. DU. B. Čermáková 58, rám, vzadu napsáno Běla Čermáková, česká malířka studovala na Vysoké škole pedagogické u prof. M. Salcmana a C. Boudy, dále scénografii na AVU u prof. F. Tröstra. Ve svých krajinných motivech a zátiších se Běla Čermáková odklonila od realis…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Položka č.: 76

    linořez, 1918, 23,5 x 15,5 cm, značeno v tisku K., studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, poté žák u V. Bukovace na AVU v Praze a na Akademii ve Florencii, člen Uměleckého svazu Devětsil, Skupiny, Osmy a SVU Mánes

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Bílé rytmy na černé

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    dřevoryt na japanu, 25 x 40 cm, značeno ve štočku PD Kupka, LD pozůstalostní razítko Kupka, pozdější otisk značený pozůstalostním razítkem, tento dřevoryt je dílem jednoho z nejvýznamnějších českých umělců. Umělce, který je spolu s Robertem Delaunayem a Vasilijem Kandinským, považován za zakladatele…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Temptation

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Oldřich Kulhánek

    It will be much more different to escape

    Položka č.: 73

  • Oldřich Kulhánek

    Oh, my guardian Angel

    Položka č.: 72

  • Oldřich Kulhánek

    Max Ernst

    Položka č.: 71

    barevný lept, 1986, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 86, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Piet Mondrian

    Položka č.: 70

    barevný lept, 1986, 14 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 86, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Picasso

    Položka č.: 69

    lept, 1985, 13,7 x 9 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 85, Exlibris Barbara a Werner Daniel, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Antonio Vivaldi

    Položka č.: 68

    lept, 1989, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 89, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    W. A. Mozart Don Giovanni

    Položka č.: 67

    lept, 1986, 13,8 x 8,9 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 86, Exlibris A. Hauswailer 1986, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Hommage a H. Goltzius

    Položka č.: 66

    lept, 1987, 13,5 x 8,9 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 87, Exlibris Dr. Anna Lerperger, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Hommage Brainwashing

    Položka č.: 65

    lept, 1978, 15,2 x 8,9 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 78, Exlibris Dr. Med. Gernot Blum, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar