• Antonín Klouda

    (1929-2010)

    Sv. František

    Položka č.: 279207

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 24. 09. 2024 16:14

    enkaustika, překližka, 65 x 52 cm, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Klouda

    (1929-2010)

    Chlapec v červené košili

    Položka č.: 279208

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 09. 2024 16:16

    olej, sololit, 1964, 72 x 48 cm, sign. PD Klouda 64, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lucie Novotná

    (1972)

    Louky

    Položka č.: 279333

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 09. 2024 16:18

    suchá jehla, 2009, 18,5 x 30 cm, sign. PD Lucie Novotná 09, rám, č. 14/26, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Král

    (1883-1942)

    Česání ovoce

    Položka č.: 279756

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:00

    litografie, 1928, 47 x 35 cm, sign. PD Král 1928, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Preislera a Suchardy na VŠUP v Praze, poté V. Hynaise na AVU v Praze, představitel generace Osmy a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 5 000 - 6 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Ilustrace k Maupassantovi

    Položka č.: 279758

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:02

    tuš, papír, 1957, 28,5 x 21,5 cm, sign. Liesler 1957, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    U vody

    Položka č.: 279760

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:04

    akvarel, papír, 1965, 33,5 x 47 cm, sign. LD K. Souček 65, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Kresby, grafika

    Položka č.: 279810

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:06

    tisk, papír, 1981, 86 x 61 cm, plakát k výstavě, Galerie Václava Špály, Praha, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Hlína

    (1925-1991)

    XX. loutkářská Chrudim

    Položka č.: 279811

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:08

    tisk, papír, 1971, 88 x 61 cm, plakát k výstavě, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Tycho Brahe - Johannes Kepler

    Položka č.: 279812

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:10

    tisk, papír, 1971, 80 x 58 cm, 400 let od narození Johanna Keplera. 370 let od úmrtí Tychona Brahe, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Šejna

    (1944)

    Hudba a výtvarné umění

    Položka č.: 279813

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:12

    tisk, papír, 1984, 84,5 x 60 cm, plakát k výstavě, Šternberský palác, Praha 1984 - 1985, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Preisler

    (1872-1918)

    Plakát k výstavě, NG

    Položka č.: 279814

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:14

    tisk, papír, 83 x 58,5 cm, pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Český plakát 1890 - 1914

    Položka č.: 279815

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:16

    tisk, papír, 1971, 49 x 69,5 cm, plakát k výstavě, Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha 1971 - 1972, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Matějíček

    (1925-1998)

    Obrazy

    Položka č.: 279816

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:18

    tisk, papír, 80 x 57 cm, plakát k výstavě, Galerie bratří Čapků, Praha 1982, při okraji natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Dětem

    Položka č.: 279817

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:20

    tisk, papír, 82 x 58 cm, plakát k výstavě, Galerie Albatros, Praha 1973, při okrajích pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Mistrovská díla ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze

    Položka č.: 279818

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:22

    tisk, papír, 1975, 97 x 68 cm, plakát k výstavě, při okrajích pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Mach, Šebestová a Jonatán

    Položka č.: 279819

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:24

    tisk, papír, 1987, 93 x 64,5 cm, plakát, při okrajích pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Kleinová

    (1950)

    Sbírky českého umění dvacátého století

    Položka č.: 279820

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:26

    tisk, papír, 83 x 56 cm, plakát k výstavě, Krajská galerie, Hradec Králové, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Plakát k výstavě

    Položka č.: 279821

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:28

    tisk, papír, 84 x 58,5 cm, Galerie Zdeněk Sklenář, Litomyšl 2009, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Plakát k výstavě

    Položka č.: 279822

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:30

    tisk, papír, 84 x 58,5 cm, Galerie Zdeněk Sklenář, Litomyšl 2009, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Český plakát 1890 - 1914

    Položka č.: 279823

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:32

    tisk, papír, 69 x 35,5 cm, plakát k výstavě, Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha 1971 - 1972, lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“, proslul zejména plakáty pro herečku Sáru Ber…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viera Bombová

    (1932)

    Dětem

    Položka č.: 279824

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:34

    tisk, papír, 83 x 58 cm, plakát k výstavě, Galerie Albatros, Praha 1975, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V Hložníka na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Výběr z díla

    Položka č.: 279825

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:36

    tisk, papír, 83 x 58 cm, plakát k výstavě, Galerie Václava Špály, Praha, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Stehlík

    (1912-1985)

    Obleva

    Položka č.: 280068

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:38

    olej, překližka, 41 x 51 cm, sign. PD Stehlík Karel, rám, vzadu štítek, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium u Oldřicha Pejši v Milevsku, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Sdružení jihočeských výtvarníků v Českých Budějovicích, funkcionář Svazu českých výtvarných umělců

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vojna

    (1909-1974)

    Hrátky s čertem

    Položka č.: 280075

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:40

    akvarel, tuš, papír, 1941, 15 x 17 cm, sign. PD JVojna 41, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • J. Soukup

    Muž z Čičman

    Položka č.: 280076

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:42

    akvarel, papír, 1921, 22,5 x 17,5 cm, sign. PD J Soukup 1921, rám, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloslav Holý

    (1897-1974)

    Dvě kupy

    Položka č.: 280089

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:44

    akvarel, pastel, papír, 1962, 27 x 39,5 cm, sign. M. Holý 62, rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU v Praze, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Ko, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Bouře na horách

    Položka č.: 280094

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:46

    lept, 1922, 18 x 25 cm, sign. PD T.F. Šimon, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Silovský

    (1891-1974)

    Vysoké pece

    Položka č.: 280097

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:48

    lept, 39,6 x 51,6 cm, sign. PD VSilovský, rám, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy, zakládající člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karmazín

    Kompozice

    Položka č.: 280165

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:50

    monotyp, 1957, 58 x 41 cm, sign. PD Karmazín 57, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Zátiší

    Položka č.: 280172

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2024 14:52

    suchá jehla, 1993, 15 x 22,6 cm, sign. PD VKomárek 93, č. 89/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook