Míla Doleželová
(1922-1993)
Mladá cikánka s dídětem
Položka č.: 265Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 12. 12. 2024 15:00
tuš, papír, 1952, 33 x 20 cm, sign. PD Doleželová 52, v místě původní pasparty zažloutlý papír, odborně restaurováno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Vladimír Tesař
(1924-2008)
Zlatý kolovrat
Položka č.: 264Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Jean Effel
(1908-1982)
Blague
Položka č.: 263Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
akvarel, karton, 30,5 x 23,5 cm, sign. PD Jean Effel, rám, věnování PN, zašpiněné sklo, rám v rozích odřený, papír mírně zažloutlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Jan Kudláček
(1928-2017)
Sova
Položka č.: 262Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
akvarel, tuš, papír, 14,5 x 32 cm, sign. DU Kudláček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. P. Dillingera a K. Müllera na Státní grafické škole v Praze, poté prof. V. Nechleby a V. Rady na AVU v Praze
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Kateřina Miler
Krtek a meloun
Položka č.: 261Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
kvaš, papír, 7 x 14 cm, PD monogr. ZM, sign. Kateřina Miler
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
František Gross
(1909-1985)
Dvorek
Položka č.: 278Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
litografie, 1983, 36 x 29,5 cm, sign. PD F. Gross 83, rám, č. 43/60, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Karel Demel
Vyšehrad
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
suchá jehla, 1984, 21.2 x 19,5 cm, sign. PD K. Demel 84, e.a., papír v dolní části lehce pošpiněn mimo tisk, flíčky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Karel Demel
Položka č.: 176Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
lept, 1982, 19,8 x 19,8 cm, sign. PD K. Demel 81, e.a., papír v dolní části lehce pošpiněn mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Marie Luisa Hlobilová
Praha ve veselé náladě
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
olej, plátno, 65 x 50 cm, sign. PD M.L. Hlobilová, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Jindra Husáriková
(1931-2016)
Abstraktní výstava
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
olej, plátno, 70 x 120 cm, sign. DU Husáriková, rám, vzadu štítek s popisem, česká malířka Jindra Husáriková často ztvárňovala cirkusové dění, ale také staré báje, mýty i niterné lidské pocity. Oleje, laděné většinou do různých tónů jedné barvy, „dokreslovala" nožem, který jemným plátnům dodáva…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Otakar Marcin
(1937-2024)
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
bronz, 2018, v. 18 cm, značeno OM 18, 18 x 20 x 18, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Marie Luisa Hlobilová
Pohled na Okoř
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 62.000 CZK (2.584 €)
olej, plátno, 2008, 60 x 81 cm, sign. PD M.L. Hlobilová, rám, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 62.000 CZK (2.584 €)
Josef Istler
(1919-2000)
Dekalk
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, karton, 70. léta ?, 17 x 24,4 cm, sign. PD Istler, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Čestmír Janošek
Světlo
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, papír, 2000, 49 x 33,5 cm, sign. PD Janošek 2000, rám, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Václav Boštík
(1913-2005)
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
pastel, papír, 1980, 44 x 45 cm, sign. DU Boštík 80, rám, výrazně zažloutlý papír, vybledlá kresba, malá prasklina na skle , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Aleš Lamr
Rybník
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
akryl, plátno, 2001, 80 x 100 cm, sign. DU A. Lamr 01, Aleš Lamr se na české výtvarné scéně pohybuje od šedesátých let 20. stol. V této době patřil k okruhu umělců, v jejichž díle se začal objevovat zájem o nové pojetí lidské figury, které se v našem prostředí přetransformovalo do tzv. „České grotes…
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Aleš Lamr
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
akvarel, tužka, papír, 1995, 40 x 56 cm, sign. DU A. Lamr 95
Aleš Lamr
(1943-2024)
Honička
Položka č.: 31Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
akvarel, tuš, papír, 1988, 41 x 58,5 cm, sign. DU A. Lamr 88, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aleš Lamr
(1943-2024)
Pták a objekt
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
akvarel, tuš, papír, 1988, 58 x 42 cm, sign. NU A. Lamr 88, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
Brouci
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
akvarel, tuš, papír, 1988, 57,5 x 41 cm, sign. DU A. Lamr 88, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Radoslav Kratina
(1928-1999)
Kruhy
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
serigrafie, 1971, 54,5 x 39 cm, sign. PD R. Kratina 71, č. 28/50, lehce naraženy růžky papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice IV
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice III
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice II
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Josef Hampl
(1932-2019)
Kompozice I
Položka č.: 24Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Jan Švankmajer
Přírodopis č. 7
Položka č.: 23Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
lept, 1973, 64 x 49,5 cm, sign. DU Švankmajer J. 73, č. 21/65, Český režisér, výtvarník a animátor. Studoval scénografii na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze v Křižovnické ulici u profesora Richarda Landera a obor režie a scénografie na katedře loutek Divadelní fakulty Akademie múzických umění…
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Jan Švankmajer
Přírodopis č. 5
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
lept, 1973, 69 x 54 cm, sign. DU Švankmajer J. 73, č. 22/65, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj
Jaroslav Róna
Sedící torzo
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
suchá jehla, 1981, 31,5 x 24,8 cm, sign. PD JRóna 81, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Jaroslav Róna
Na lovu
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
lept, 1983, 24,5 x 32,5 cm, sign. PD JRóna 83, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Jaroslav Róna
Noc na prérii
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 5.200 CZK (217 €)
lept, 1982, 18 x 30 cm, sign. PD JRóna 82, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 5.200 CZK (217 €)