Josef Pitter
(1881-1925)
Chlapec na koni
Položka č.: 229Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 12. 12. 2024 15:00
lept, 14 x 19 cm, rám, PD značeno v desce, lehce zašpiněný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Portrét otce
Položka č.: 228Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
lept, suchá jehla, 12 x 8,7 cm, přílohová grafika ke knize: V. Preissig: Barevný lept a barevná rytina, technické poznámky, zašpiněný, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Joža Uprka
(1861-1940)
Starý muž v kabátu
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
lept, 1900, 24 x 16,5 cm, poškozeno, odborně restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Václav Špála
(1885-1946)
Kytice ve váze
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
litografie, 1930, 51,5 x 40,5 cm, sign. PD V. Špála, rám, prémie S.V.U. Mánes 1930, zažloutlý papír, oříznuto, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Emil Filla
(1882-1953)
Herákles vítěz
Položka č.: 225Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
suchá jehla, 1937, 40 x 31,5 cm, sign. PD Emil Filla 37, rám, č. 70/356, tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V. Benešem …
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Cyril Bouda
Zátiší s fontánou Di Trevi
Položka č.: 224Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
litografie, 26 x 18,5 cm, sign. PD C. Bouda, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Jan Vojta
Gröbeho sady
Položka č.: 223Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
lept, 2005, 29,2 x 75 cm, sign PD Jan Vojta 2005, rám, č. 1/10, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, poté na DAMU tamtéž
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Josef Vaic
(1884-1961)
Stará Praha
Položka č.: 222Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
lept, 29, 5 x 25,5 cm, sign PD Josef Vaic, vpravo natržený list, dole vlevo flek, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Zlatá ulička
Položka č.: 221Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Z Ovocného trhu
Položka č.: 220Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Dubrovník
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
barevný dřevoryt, 1904, 46 x 55 cm, sign. PD: B. Jaroněk, rám, rám v rozích otlučený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborné řezbářské škole ve Valašském Meziříčí, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, J. U. V. a Syndikátu výtvarných umělců
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Cyril Bouda
Olomouc
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
litografie, 31,8 x 42,4 cm, sign. PD Cyril Bouda, rám, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Václav Hollar
(1607-1677)
Sankt Goar
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
lept, 11,5 x 32 cm, rám, rám trochu otlučený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
C.N. Smith
Dostihy. The Cambridgeshire Stakes 1853
Položka č.: 216Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
rytina, 34,5 x 52,5 cm, značeno v tisku, rám, papír při okrajích pomačkaný, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Matthäus Seutter
(1678-1757)
Carlsbad
Položka č.: 215Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
mědiryt, 1746, 49 x 57 cm, rám
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Johann Baptist Homann
(1664-1724)
Mapa Čech 1742
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
ručně kolorováná rytina, 47,8 x 58 cm, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Julie Winterová Mezerová
(1893-1970)
Hříbky
Položka č.: 213Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
olej, plátno, 37 x 54 cm, sign. LD Mezerová J. W., rám
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Šteffl
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
olej, karton, 35 x 45 cm, sign. PD Šteffl Fr., rám, Antikvariát Ostrovní
Jiří Mandel
(1886-1971)
Horská krajina (Orlické hory)
Položka č.: 211Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
olej, plátno, 61,5 x 86,2 cm, sign. PD J. Mandel, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Zdeněk Nebeský
(1907-?)
Na konci vsi
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
olej, karton, 45 x 35 cm, sign. PD Z. Nebeský, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Fröhlicha, F. Hladíka a A. Kalvody
Angelo von Fürsten ?
Tajemný les
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 2.600 CZK (109 €)
olej, plátno, 1977, 49 x 60 cm, sign. LD A. von Fürsten, rám, vzadu dílo popsáno autorem
Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)
Otakar Hůrka
(1889-1966)
Břízy v krajině
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
olej, karton, 21 x 28,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, autor byl významný český umělec, vystudoval krajinářskou speciálku u A. Kalvody a pokračoval v jeho šlépějích emotivní krajinomalby. Ve 20. letech absolvoval důležitou studijní cestu po Francii, kde dosáhl velkého úspěchu. Vrátil se však domů a…
Sedláček
Cesta ke kapličce
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
olej, karton, 50 x 60 cm, sign. LD Sedláček, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní
Sedláček
Práce na poli
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
olej, karton, 57 x 77 cm, sign. LD Sedláček, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Vincenc Hložník
(1919-1997)
Sen
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
lept, 1970-71, 24 x 15,5 cm, sign. DU V. Hložník 1970-71, č. 28/105
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Jitka a Květa Válovy
PF 1979
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
suchá jehla, 1978, 10,5 x 7 cm, sign. J + K Válovy, č. 12/20
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Ex libris František Nový
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 1971, 11,5 x 8,5 cm, sign. DU Sklenář 71, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Hudebník
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 21 x 12,7 cm, sign. PD Sklenář, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5
Jiří John
(1923-1972)
Vějička
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
suchá jehla, 1969, 11,4 x 7,2 cm, sign. PD Jiří John 69, při okrajích lehce zažloutlý papír, skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG
Jiří John
(1923-1972)
Jádro
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
suchá jehla, 14,1 x 9,8 cm, zažloutlý, zvlněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG