• Pavel Hromnický

    (1889-1977)

    Slečna v kloboučku

    Položka č.: 257694

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:11

    olej, lepenka, 1924, 50 x 40 cm, sign. PD P. Gromnickij 1924, Malíř krajinář a portrétista Pavel Antonovič Gromnickij (1889 – 1977), známý též pod jménem Pavlo Hromnický, se narodil 15.12.1889 v Jekatěrinoslavi (dnešním Dněpropetrovsku) na Ukrajině. Studoval na Akademii výtvarných umění v Petrohradě…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Odhadní cena: 16 000 - 20 000 Kč CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Matka s dítětem

    Položka č.: 257695

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:12

    olej, plátno, 1957, 44 x 37 cm, sign. LN Jan Bauch 1957, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopitelně velký vliv. Z počát…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 Kč CZK

  • Richard Fremund

    (1928-1969)

    Portrét Františka Tichého

    Položka č.: 257696

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:13

    uhel, papír, 1955, 27,5 x 18 cm, sign. LD fremund 55, rám, výstižná kresba přítele Fr. Tichého, se kterým se skýkal v 50. letech. Ladnost a jistota tahu dokazují jak skvělým kreslířem Richard Fremund byl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a V. Pukla na AVU v Praze, jeden z čelních představ…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Odhadní cena: 14 000 - 20 000 Kč CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Položka č.: 257697

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:14

    tužka, akvarel, papír, 1950, 10 x 8 cm, sign. DU Tichý 50, rám, Tichý je považován za  přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), kn…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Odhadní cena: 55 000 - 65 000 Kč CZK

  • Eutrope Bouret

    (1833-1906)

    Girl near water (Fille au bord de l'eau)

    Položka č.: 257698

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:15

    patinovaný bronz, 41 x 12,8 cm, značeno PD Bouret, Eutrope Bouret, francouzský sochař (1833 – 1906), původní odlitek, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK

  • Jaroslav Kříž

    (1934-2014)

    Zima - sníh

    Položka č.: 257699

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:16

    akryl, plátno, 2011, 95 x 119 cm, sign. PD J. Kříž 2011, blind rám, Malířský svět Jaroslava Kříže vytváří barevné harmonie neobvyklého kouzla a lyrické nálady. Umělec a barva tvoří v jeho obrazech nedílnou jednotu. Lze říci, že malíř byl celý svůj tvůrčí život „na cestě barvy“ ze které nescházel ani…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK

  • Jaroslav Kříž

    (1934-2014)

    Oranžová krajina

    Položka č.: 257700

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:17

    akryl, vosk, plátno, 2007, 100 x 115 cm, sign. PD J. Kříž 2007, blind rám, Antikvariát Ostrovní

  • Václav Mandelík

    (1976)

    Kouř

    Položka č.: 257701

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:18

    akryl na dřevěné desce, 2014, 65,5 x 80 cm, sign. zezadu Mandelík 2014, rám, Mandelík studoval v letech 2001-2007 na Akademii výtvarných umění v Praze, kde prošel ateliéry profesorů Karla Nepraše, Jana Koblasy, Aleše Veselého a Jiřího Příhody, tedy ateliéry zaměřenými na sochařskou a monumentální tv…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 35 000 Kč CZK

  • Renata Drábková

    (1969)

    Procházka

    Položka č.: 257702

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:19

    akryl, olej, plátno, 2008, 100 x 100 cm, sign. zezadu Renáta, "Renáta Drábková studovala scénografii na pražské DAMU. Impulsem k volnému výtvarnému projevu se jí stal ale až pobyt v Indii, kde se začala věnovat meditaci. Byť se příklon k východním filosofiím může jevit jako poněkud módní a čast…

    Odhadní cena: 40 000 - 45 000 Kč CZK

  • Lukáš Orlita

    (1974)

    Turbovýtah

    Položka č.: 257703

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:20

    akryl, plátno, 2011, 80 x 120 cm, sign. PD Lukasor 11, rám, autor přiznává, že je ve svých vizuálních představách významně inspirován i světem sci-fi, světem kybernetického propojení živého organismu se stroji, které mají vylepšit lidskou „nedokonalost“, či případně vyrušit „handicap“. Odvěká žízeň …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK

  • Jiří Rada

    (1929-2011)

    Božkov II. (Vzpomínka na r. 64)

    Položka č.: 257704

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:21

    olej, plátno, 80 x 92 cm, rám, tématem Radových obrazů je často krajina, a tak by mohl autor být snadno řazen mezi krajináře. Tématem často bývají zahrady, venkovské domy nebo koruny stromů. Také valérům šedé, modré a zelené zůstává autor věrný. Tato opakující barevnost se stává pro obrazy Jiřího Ra…

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 Kč CZK

  • Stanislav Lahoda

    Evoluce

    Položka č.: 257705

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:22

    kombinovaná technika, tuhý akvarelový papír, 66,5 x 90,5 cm, sign. na zadní straně Lahoda, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Petr Ptáček

    Čerpačka

    Položka č.: 257706

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 16:23

    olej, dřevotříska, 2004, 13 x 29,5 cm, sign. PD Petr Ptáček 2004, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Košicko - Bohumínská

    Položka č.: 256635

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:00

    litografie, 1986, 14,5 x 40 cm, sign. PD Jiří Bouda 90, 129/150, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Mário Dobrkovský

    (1911-1995)

    Kapitán Korkorán

    Položka č.: 240895

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:01

    tužka, pastel, 1928, 7,3 x 8,3 cm, sign. PD, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Mário Dobrkovský

    (1911-1995)

    Motorka

    Položka č.: 240894

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:02

    tuž, papír, 4 x 5,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Mário Dobrkovský

    (1911-1995)

    Postava se žebříkem a mečem

    Položka č.: 240893

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:03

    tužka, pastel, 1932, 5,1 x 8,2 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Mário Dobrkovský

    (1911-1995)

    Postavy, letadlo, auta

    Položka č.: 240892

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:04

    tužka, pastel, 10,2 x 10,2 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Mário Dobrkovský

    (1911-1995)

    Naštvaný

    Položka č.: 240891

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:05

    tuž, papír, 14,5 x 11,1 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Dva dívčí akty

    Položka č.: 257730

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:06

    tužka, papír, 1930, 23,7 x 34,8 cm, sign. PD Em. Frinta 31. V. 30, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Stojící dívčí akt

    Položka č.: 257732

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:07

    tužka, papír, 1929, 34 x 22,8 cm, sign. PD Em. Frinta 5. XII. 29, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Ležící dívčí akty

    Položka č.: 257731

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:08

    tužka, papír, 1930, 23,7 x 34,8 cm, sign. PD Em. Frinta 17. VII. 30, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Sedící ženský akt

    Položka č.: 257721

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:09

    tužka, papír, 1930, 23,5 x 34,4 cm, sign. PD Em Frinta 6 V 30, při horním okraji natržený papír, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Sedící

    Položka č.: 229897

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:10

    tužka, papír, 1930, 23,6 x 34,8 cm, sign. PD Em. Frinta 29. V. 30, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Ležící

    Položka č.: 229896

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:11

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    Ženský akt v záklonu

    Položka č.: 227750

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:12

    tužka, papír, 1929, 29 x 21,4 cm, sign. PD 16. VII. 29 Em. Frinta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Gnatta

    V severní Africe

    Položka č.: 239597

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:13

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karla Hejnová - Talabardon

    (1922)

    Akce III.

    Položka č.: 226257

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:14

    tempera, papír, 39,5 x 44,5 cm, sign. PD karla Talabardon 68, rám, na zadní straně štítek s popisem a razítko ČFVU, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze

  • Josef Hluchý

    (1926-1999)

    Ležící ženský akt

    Položka č.: 254790

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:15

    sypané písky, sololit, 59,5 x 120 cm, sign. PD Hluchý, rám, obraz je vytvořen sypáním a lepením barevných písků a jiných materiálů, na zadní straně nalepen autorský štítek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Emila Filly na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Proudění

    Položka č.: 240857

    Plánované ukončení: 19. 07. 2021 18:16

    lept, 1997, 11,9 x 8,7 cm, sign. PD istler 97, 151/180, Antikvariát Dlážděná, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)