Ladislav Stejskal
(1910-1983)Výtvarný projev Ladislava Stejskala se formoval především v posledních válečných letech, prvotní inspiraci čerpal od A. Deraina, poučení z kubistických forem od G. Braqua. Jeho nejčastějšími tématy jsou zdánlivě obyčejné věci –jablka, konvice, džbány květiny - uspořádané do variabilních zátiší. Středobodem Stejskalových pozdějších prací se pak stala především tvárnost Jihočeské krajiny. Charakteristický je pro něj osamělý strom či stavení, výrazný horizont a cesty, které se ztrácejí za obzor…
Ladislav Stejskal
(1910-1983)
Položka č.: 279622Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 07. 2024 17:04
litografie, 1967, 35 x 50 cm, sign. PD L. Stejskal 67, č. 82/100, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. K. Špillara, A. Hofbauera na UMPRUM tamtéž, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Ladislav Stejskal
(1910-1983)
Stromy
Položka č.: 259148Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 24. 07. 2024 18:00
tužka, papír, 28,7 x 23,2 cm, PD monogr. L S, lehce zašpiněný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. K. Špillara, A. Hofbauera na UMPRUM tamtéž, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Ladislav Stejskal
(1910-1983)
Kovárna ve Strážkovicích
Položka č.: 219353Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 25. 07. 2024 18:28
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Ladislav Stejskal
(1910-1983)
Krajina pod horami
Položka č.: 221751Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 25. 07. 2024 18:32
pastel, papír, 50,5 x 70 cm, sign. PD L. Stejskal, při okrajích lehce poškozený papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. K. Špillara, A. Hofbauera na UMPRUM tamtéž, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)