• František Tichý

    (1896-1961)

    Robert Louis Stevenson: Dítě tak samo

    Položka č.: 724

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, 23,5 x 14,5 cm, 3x suchá jehla F. Tichý, sign. ve frontispisu, vybral a přebásnil Vladimír Thiele, Praha, pamětní tisk k šedesátinám F. Tichého, Praha, 1956, volné listy v obálce, 34s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen De…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Jaroslav Seifert: Milostná píseň

    Položka č.: 723

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, 18 x 13,5 cm, 8x pův. litografie L. Jiřincová, podpis obou autorů (za obsahem), vyd. Spolek českých bibliofilů v nakl. Československý spisovatel, Praha, 1953, ex.: 571/1000, volné listy v obálce, 95s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, čle…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Komedye masopustní

    Položka č.: 722

    kniha, 21 x 13,5 cm, dřevoryty V. Mašek, nákl. E. Jánské, Praha, 1930, patnáctý svazek edice Stožár, (slepotickové razítko v tiráži), výtisk č. 100, vytiskla Státní tiskárna v Praze podle osnovy Karla Dyrynka, svázal A. Tvrdý, pův. kožená vazba, 85s., místy flíčky na stránkách, velmi dobrý stav, Ant…

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    V. B. Nebeský: Básně noci

    Položka č.: 721

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, 16 x 11,5 cm, dřevoryt J. Hodek ve frontispisu, vyd. J. Hladký, ex.: 67/80, volně šité listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jaroslav Jan Králík

    (1924-1999)

    Emil Juliš: Vážné radosti

    Položka č.: 720

    bibliofilie, 27,5 x 21,5 cm, 2x sign. suchá jehla J. J. Králík, vyd. M. Mikuš, 1993, druhý svazek edice Střelec, ex.: 35/98, obálka je vyzdobena suchou jehlou, volně šité listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Filly, člen skupiny Bilance, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • Karel Oberthor

    Hans Christian Andersen

    Položka č.: 719

    bibliofilie, 22 x 16 cm, 8x litografie, vše sign. K. Oberthor, 8 litografických exlibris na motivy Andersenových pohádek, vyd. Exlibristen 1974, Frederikshavn, Dánsko, ex.: 18/75, volné listy v kartonovém přebalu, text v dánštině, kompletní, výborný stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce n…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • více autorů

    Exlibris Lyry Pragensis

    Položka č.: 718

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    bibliofilie, 16 x 12 cm, 12x sign. graf. list, autoři: Hana Čápová, Josef Dudek, Daniela Havlíčková, Bedřich Housa, James Janíček, Aleš Krejča, Zdeňka Krejčová, Jaroslava Pešicová, Jiří Sozanský, Ctirad Stehlík, Pavel Sukdolák, Karel Vodák, listy opatřeny slepotiskovým razítkem Lyry Pragensis, vyd. …

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    F. Springer: Splacený peníz

    Položka č.: 717

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    bibliofilie, 17 x 10,5 cm, sign. mědiryt F. Tichý ve frontispisu, vyd. V. Pour, Praha, 1939, XIII. svazek Pourovy edice, ex.: 68/100, šitý blok v obálce, 58s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České aka…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 716

    kniha, 19 x 13 cm, il. V. Preissig, vyd. Literární kroužek, Chicago, r. 1911, druhé doplněné vydání, orig. clpl. převazba se zlacenou ražbou na předních deskách a hřbetu, knihařství Josef Řehořek, 112s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Má…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josefa Šorfová

    Petr Bezruč: Tři kaliny

    Položka č.: 715

    bibliofilie, 28 x 20 cm, 3x sign. litografie J. Šorfová, vytištěno 55 výtisků na maršovském ručním papíru v dílnách Výtvarné školy v Praze, 1955, podpis autorky v tiráži, volné listy v obálce, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Johann Wolfgang Goethe: Faust

    Položka č.: 714

    bibliofilie, 30,5 x 22 cm, 8x sign. lept K. Šafář, vyd. Sběratelé exlibris, Pardubice, 1997, ex. 15/120 (grafiky tiskl Zd. Šíma), volné listy v obálce, výborný stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamt…

  • Zdenka Dvořáková

    Jules Barbey d´Aurevilly: Zapomenuté rytmy

    Položka č.: 713

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    bibliofilie, 29,5 x 21 cm, ilustrace a typografická úpraha Z. Dvořáková, atelier K. Svolinského, Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha, 1968, podpis autorky v tiráži, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Jan Krejčí

    E. A. Poe: Havran Krkavec

    Položka č.: 712

    bibliofilie, 30,5 x 21,5 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. 65/200, na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav , Antikvariát Dlážděná

  • Olga Čechová

    (1925-2010)

    Sladké jádro srdce

    Položka č.: 711

    bibliofilie, 22,5 x 13,5 cm, 5x sign. suchá jehla O. Čechová, vyd. Karel Žižkovský, Praha, 1973, ex. 51/60 s podpisem autorky v tiráži, grafiky vytiskli Pavel a Milan Dřímalovi, volné listy v pův. ob., prostor grafik i básní zažloutlý od vložených listů, 18s., velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděn…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Ladislav Josef Kašpar

    (1915-1997)

    Klaus Rödel: 6 litografiske exlibris

    Položka č.: 710

    bibliofilie, 20 x 16 cm, 6x sign. litotgafie L. J. Kašpar, podpis a věnování autora, vyd. Exlib Risten, Frederikshavn, 1970, autor dánského textu Klaus Rödel, ex.: 90/100, pův. sešit, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze, prof. J. Bendy na UMP…

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Úvahy

    Položka č.: 709

    bibliofilie, 24 x 18 cm, 4x celostr. dřevoryty z cyklu Čtyři příběhy bílé a černé a 8 menších v textu F. Kupka, vyd. Obelisk, 1969, volné archy v obálce, 29s., přiloženo PF 1969 nakl. Obelisk, podepsaní A. Hartmann, F. Šejna, J. Hamzlová, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Studničky, Eis…

  • Anna Khunová

    Olly Komenda-Soentgerath: Nedosažitelně blízko

    Položka č.: 708

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, 21 x 15 cm, 3x sign. komb. technika A. Khunová, podpis autorky básní, překl. J. Seifert, vyd. Spolek českých bibliofilů, 1989, nákl. 150 výtisků, , Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar, UVU a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    E. Minář: Klaunovo zrcadlo

    Položka č.: 707

    bibliofilie, 25 x 11,5 cm, 5x litografie K. Beneš, vyd. u příležitosti svých padesátin K. Beneš, ex.: 20/50, signováno v tiráži, volné archy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Cyril Bouda

    Don Giovanni

    Položka č.: 706

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    bibliofilie, 16 x 11 cm, 10x sign. mědirytina C. Bouda, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ex. 186/200 na ručním papíře z Velkých Losin, úv. pozn. J. Tomeš, volné listy v pův. clkž. pouzdře, zažloutlé okraje listů, jinak dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Ota Janeček

    J. Hořec: Listy Anežce České

    Položka č.: 705

    bibliofilie, 14 x 9 cm, sign. linoryt O. Janeček, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1990, papír z Velkých Losin, ex.: 69/250, podpis v tiráži M. Dyrynk a J. Hořec, volné archy v obálce, 17s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Karel Demel

    Petr Skarlant: Tajný plán Prahy

    Položka č.: 704

    bibliofilie, 10,5 x 8 cm, sign. bar. komb. technika K. Demel, vyd. Lyra Pragensis, Praha 1999, ex.: 136/200, pův. brož, 74s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Josef Bohuslav Foerster

    (1859-1951)

    Umění a jeho etická moc

    Položka č.: 703

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, 17,5 x 11 cm, podpis autora na patitulu, frontispis A. Procházka, Václav Pour, Praha, 1941, XVI. svazek Pourovy edice, ruční papír, ex.: 16/35, volné archy v obálce, 25s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Položka č.: 702

    bibliofilie, 24 x 18 cm, 3x sign. linoryt J. Tišnovský, podpis P. Bezruč, vyd. J. Tišnovský jako soukromý tisk, Brno, 1935, ex.: 46/70, složky volně vložené do obálky, 19s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Miloslav Moucha

    É. Dubus: Když housle umlknou

    Položka č.: 701

    bibliofilie, 20 x 13 cm, sign. mezzotinta ve frontispisu M. Moucha, vyd. SČB, Praha, 2019, ex. 79/120, papír Modigliani bianco, pův. brož s ob., 29s., velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, zúčastňuje se výstav Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jindřich Zeithamml

    Z. Řezníček: Žernovy zítřků

    Položka č.: 700

    bibliofilie, 20 x 13,5 cm, sign. dřevořez ve frontispisu J. Zeithamml, vyd. SČB, Praha, 2017, ex. 258/300, pův. brož s ob., 37s., velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, studium na AVU v Praze, poté na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Lucie Raškovová

    (1970)

    Stéphane Mallarmé: Igitur čili Elbehnonovo šílenství

    Položka č.: 699

    bibliofilie, 20,5 x 13,5 cm, 1x sign. vernis mou ve frontispisu L. Raškovová, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2016, ex. 146/160, pův. brož v obálce, 32s., výborný stav , Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Šalamouna na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • René Řebec

    (1969)

    Příběhy Starého zákona

    Položka č.: 698

    bibliofilie, 20,5 x 14,5 cm, 10x sign. barevná serigrafie R. Řebec, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 2012, ex. 7/100, Edice Biblos, sv. 54, volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Jaromír Pečírka: Jiří Švengsbír

    Položka č.: 697

    bibliofilie, 1981, 29,5 x 21 cm, 4x sign. PD Jiří Švengsbír, autorský tisk, Kniha k šedesátinám J. Švengsbíra. Obsahuje mědirytinu, devět barevných ocelorytin a dvě kresby. Vydal Supraphon, Praha, 1981 jako 20. sv. bibl. edice Polyhymnia a 75. sv. Lyry Pragensis. Vydáno 200 čísl. Výtisků na ručním p…

  • Eva Bednářová

    (1937-1986)

    Julian Tuwim: Hold Chopinovi

    Položka č.: 696

    bibliofilie, 1985, 21,5 x 15 cm, autorský tisk, Čtyřmi barevnými kombinovanými technikami vyzdobila Eva Bednářová. Sestavil, z polštiny přeložil a průvodní text napsal Jaroslav Simonides. Vydal Supraphon v roce 1985 v edici Lyry Pragensis a bibliofil. edici Polyhymnia. Vydáno 200 číslovaných výtisků…

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V boj (cyklostyl 1947!)

    Položka č.: 604

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)