• Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Musaion VI.

    Položka č.: 621

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, podp. na patitulu R. Kremlička, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, ed. Aventinum, obs. 33 reprodukcí, úv. slovo E. Faure, pův. brož, 31s. + přílohy, odlepený a nepatrně poškozený hřbet, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Bukovace…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hrubý

    (1906-1988)

    Soubor deseti Ex Libris původních dřevorytů

    Položka č.: 620

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, soubor deseti drobných dřevorytů s krátkým úvodním textem B.B. Buchlovana, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1927, ex. 24/50, dřevoryty ve velmi dobrém stavu, dvojlist s textem opotřeben, pův. ob. při okrajích značně poškozena a ušpiněna, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Poslední

    (1955)

    Karla Erbová: Dům plný dopisů

    Položka č.: 619

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x sign. komb. technika (serigrafie a suchá jehla) J. Poslední, vyšlo nákladem autorky u příležitosti 120. výročí nar. Fr. Kafky, Chotěšov, 2004, ex. 29/30 (formát A4), volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    La Province de Namur

    Položka č.: 618

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, konvolut 7 suchých jehel s pařížskými motivy, 6x sign. PD Gérárd?, ex. 76/89, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    Položka č.: 617

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dante Alighieri

    (1265-1321)

    La Divina Commedia (Inferno I.+II.)

    Položka č.: 616

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, BEZ původních ilustrací S. Dalího!, vyd. Salani, Arte e Scienze, 1964, ex. 1435/2900, volné listy, ručním papír Magnani, 2x původní kartonové desky a 2x pův. ochranné pouzdra, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Catalogue des Tableaux peints par douze Artistes: Beauverie, Bureau, Chataud, Champeaux, Darru, Hereau, Mathon, Pille, Quost, Porcher, Ribor, Vuillefroy

    Položka č.: 615

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    A. Dolenský: Moderní česká grafika

    Položka č.: 614

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, dva dřevoryty Jar. Bendy a Fr. Koblihy v přílohách, (graf. přílohy Fr. Bílka a J. Váchala chybí), 16 hlubotiskových příloh vzadu, nákladem J. Pelcla, Praha 1912, původní brož, 39 s., hřbet rozpadlý, desky zašlé, listy uvolněné a zažloutlé, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Honoré de Balzac: Vytrvalá láska / krásná impéria

    Položka č.: 613

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, dva titulní listy dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, dvoubarevný tisk, vydala M. Kliková jako volné vydání Spolku českých bibliofilů, Žižkov (Praha) 1911, nestr. (42), volné listy v org. papír. přebalu, okraje lehce pokrčené, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studiu…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Petr Bezruč: Stužkonoska modrá

    Položka č.: 612

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, 18x sign. kolorovaných dřevorytů a viněta Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na patitulu, vyd. František Alex, 1957, ex. 45/100, volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. K. Huysmans: Na ruby

    Položka č.: 611

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka, titulní list, úvodní iniciála, vstupní a koncová viněta vše dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, 104.-105. sv. ed. Knihy dobrých autorů, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1913, pův. brož, 200 s., velmi dobrý stav, ob. lehce zašlá, otřepené konce listů, , Antikvariát Ostrovní, stud…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jul. Slowacki: Genese z ducha

    Položka č.: 610

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, frontispis, obálka a dvoubarev. titulní list vše dřevorytem Fr. Kobliha, úprava Jos. Sonberg, polsko-český zrcadlový text, 4. sv. ed. Kotnov, vydal J. Pohořelý, Praha 1949, pův. brož, 60 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jul. Slowacki: Anhelli

    Položka č.: 609

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, sign. dřevoryt v příloze, obálka a titulní list dřevorytem, úprava Fr. Kobliha, dvoubarev. tisk, 1. sv. ed. Kotnov, vydal J. Pohořelý, Praha 1946, pův. brož, 96 s., velmi dobrý stav, celofán. přebal, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Žen…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Žena. Cyklus původních dřevorytů s textem Richarda Sladkého

    Položka č.: 608

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, 3 x pův. grafický list, návrh obálky a titulní listu, dvoubarev. bohatě zdobená iniciála a závěrečná viněta, vše dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Em. Stivín, vydáno nákladem časopisu Peníze (M. Žohová-Kliková), Praha 1911, původní papír. obálka, nestr. (7), volné listy v deskách, soubor pů…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Peter Lotar

    (1910-1986)

    Eine Krähe war mit mir

    Položka č.: 430

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na patitulu P. Lotar (Petr), vyd. Deutsche Verlags-Anstalt, Stuttgart, 1978, německy, pův. karton. vazba, 306s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lída Baarová

    (1914-2000)

    II. filmové zně (1941)

    Položka č.: 429

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, 10x podpis na tit. listě: R. Jedlička, R. Vojtová, V. Salač, F. Filipovský, J. Pivec, J. Kerm a 4x další nerozpoznané, vyd. Českomoravské filmové ústředí, Zlín, 1941, red. Karel Smrž, oboustranná kniha - česko/německy, značněji opotř. ob., úbytek papíru na hřbetu, jinak ale dobrý stav, Antiqa…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • E.L. Doctorow

    (1931-2015)

    Ragtime

    Položka č.: 428

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě E.L. Doctorow, vyd. Odeon, Praha, 1982, pův. karton. vazba s ob., 250s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    P. B. Shelley: Básně

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    volné listy v obálce, 22 x 15,5 cm, frontispis Toyen, vyd. O. Žižka, Brno, 1933, druhý svazek edice Katalepton, č. výtisku 142, volné listy v obálce, 38s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Langer: Pražské legendy

    Položka č.: 468

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, perová kresba vodníka na patitulu, obálka, vazba a ilustrace C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1970, celopl. vazba s ob., 99s., velmi dobrý stav, obálka lehce opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Kožík: Bolestný a hrdinský život J.A. Komenského

    Položka č.: 467

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, podpis na frontispisu, obálka, vazba a ilustrace C. Bouda, sign. exlibris lept L. J. Kašpar, vydalo SPN, Praha 1958, celopl. vazba s ob., 155s., velmi dobrý stav, obálka lehce opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hana Dostálová

    (1890-1981)

    Předchůdci (Sborník současné francouzské literatury)

    Položka č.: 626

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, návrh vazby a úprava H. Dostálová, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1925, ex. 51/400 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 17, obs. texty či básně např. H. Barbusse, J.-R. Bloch, G. Duhamel, R. Rolland, J. Romains aj., pův. clkžn. vazba, 217s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Milostný dopis - Věštba

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    samizdat, 28 x 16 cm, faksimile dopisu a básně, vyd. Pražská imaginace, (1987), ve spolupráci s O. Hemerou, nákl. 50 ks., volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Příběh inženýra lidských duší I. - II.

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, strojopis, 1977, 452 + 471 s., clpl. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdena Salivarová

    (1933)

    Pohlednice

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    pohlednice, podpis Z. Salivarová, čb. pohlednice V. Havla, Z. Salivarové a J. Škvoreckého (1990), foto: V. Stoiov, vyd. Společnost J. Škvoreckého, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Velká trojka (A. Lustig, M. Kundera, J. Škvorecký)

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě povídky A. Lustig a J. Škvorecký, vyd. Galaxie, Praha, 1991, pův. brož, 206s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdena Salivarová

    (1933)

    V. Drha: Anně K. je zima; Z. Salivarová: několik textů

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě Z. Salivarová, vyd. Společnost J. Škvoreckého, 1992, ex. 47/400, pův. sešit, 48s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Tankový prapor

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, podpis s věnováním ve frontispisu J. Škvorecký, vyd. Galaxie, Praha, 1990, il. J. Brychta, brož, 320s., oslí růžek na předních deskách, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Tankový prapor

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, 18 x 11 cm, podpis autora na titl. straně, vyd. Soxty-Eight Publishers, 1980, il. Jan Brychta, výtisk č. 345, páté vydání, pův. clpl. vazba s obálkou, 319s., obálka opotřebena. dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Bůh do domu

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    sešit, 20,5 x 14,5 cm, podpis autora na titl. straně, vyd. Společnost Josefa Škvoreckého, Praha, 1992, nákl. 1000 výtisků, pův. sešit, 69s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Hovory lidí, Zápisky z besedy Radaru

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    2x brož, Hovory lidí: podpis a věnování B. Hrabala v titulu, il. na obálce a ve frontispise K. Lhoták, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1956, ex. 245/250, 22 s., brož., obálka při okrajích lehce pokrčená, vzadu natržená, dobrý stav; Zápisky z besedy Radaru: podpis v tiráži Old. Hamery, monotyp…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook