-
Boris Jirků
(1955)
Přechod v Boc Brač
Položka č.: 271Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, sololit, dřevo, 20 x 29 cm, autorský rám, Boris Jirků se věnuje figurální kresbě, malbě, monumentální malbě, grafice, plastice. Pro jeho díla je typická expresivní nadsázka, zářivá a kontrastní barevnost, vlastní symbolika, vypjatý existencionalismus a dynamická syrovost. Zúčastnil se několik…
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Richard Augustin
(1975)
Blue band
Položka č.: 272Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2012, 30 x 24 cm, sign. LD Richard Augustin, lišta, přiložen certifikát autora
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michal Burget
(1975)
Roma
Položka č.: 273Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, plátno, 2017, 50 x 60 cm, sign. LD M B 17, lišta
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rapin
(1956)
Zátiší s loutnou
Položka č.: 274Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1991, 47,5 x 68 cm, sign. LD Jan Rapin, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kepky na Akademickém gymnáziu v Praze, poté soukromé studium u P. Hany, zakladatel Nadace českého výtvarného umění
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Raiser
(1935)
Pražský podzim
Položka č.: 275Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 50 x 70 cm, sign. PD Raiser, napínací rám, pracoval jako kameraman a výtvarnému umění se začal věnovat ve svém volném čase. Uměleckým projevem, pohnutkami i přístupem k tvorbě jej můžeme řadit do skupiny naivních umělců. O výstavy a prezentaci se tento výtvarník v minulosti příliš neza…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Skorka Lauko
(1966)
Postavíme chalupu
Položka č.: 276Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2014, 60 x 80 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován za r…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Libor Vojkůvka
(1947-2018)
Co se děje za obrazem
Položka č.: 277Vyvolávací cena: 29.800 CZK (1.242 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
domalovaná originální reprodukce na plátně, 2018, 85,5 x 60,5 cm, sign. LD Libor No. 8, rám, č. 8/10, Tištěno 10ks, každý exemplář signován a dotvořen autorem drobnými zásahy olejovou barvou. Přiložen signovaný autorský certifikát. Libor Vojkůvka (1947–2018) v roce 1989 opustil původní profesi zahra…
Aktuální cena: 29.800 CZK (1.242 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Radová
(1949)
Tři
Položka č.: 278Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
porcelán, 15 x 5,5 x 5,5 cm, sign. zespodu Š.Radová, vystudovala VŠUP v Praze u profesora Otto Eckerta. Autorčina technika, tedy keramická tvorba, umožňuje širokou škálu využití různorodých kontrastních materiálů. Šárka Radová vyzkoušela červenici, kameninu, šamot, technický porcelán, případně v kom…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Radová
(1949)
Pyramida
Položka č.: 279Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
porcelán, 21 x 9 x 7 cm, sign. zespodu Š. Radová, žákyně prof. O. Eckerta
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Dívka s psíkem a růží - Capodimonte
Položka č.: 280Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
porcelán, v. 70 cm, značeno na podstavci Capodimonte, výška s podstavcem 87 cm, porcelánka Capodimonte je slavná italská manufaktura založená v roce 1743 v Neapoli králem Karlem III. Capodimonte je známá svou výrobou jemného porcelánu, zejména květinových dekorací, sošek, a ozdobných předmětů. Porce…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roman Franta
(1962)
Big Love, no Morality
Položka č.: 281Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, papír, 2014, 46 x 64,5 cm, PD monogr. R. F., Žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresionismu, pop-artu i americké a evropské malby 80. let. V době studií na AVU umělec projevil zaujetí pro fotografování a začal fotografov…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Kafka
(1963-2018)
Myšlenkový útvar
Položka č.: 282Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, asambláž, olej, plátno, 2003, 45,5 X 35,5 cm, sign. na zadní straně Vladimiír Kafka 2003, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Ptáčka a M. Knížáka na AVU v Praze, člen skupiny Svárov
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Toul
(1983)
Dotyk černé
Položka č.: 283Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, karton, 2021, 42 x 29,7 cm, značeno PD matto
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Toul
(1983)
Opravář kol
Položka č.: 284Vyvolávací cena: 5.400 CZK (225 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, tempera, karton, 2021, 42 x 59,4 cm, značeno PD matto, Martin Toul, známý rovněž pod svým pseudonymem Matto, je po všech stránkách záhadným autorem. Jeho tvorba je protknutá melancholií, zejména pak monochromatické záběry krajin, a zároveň narativním přístupem. Každá jeho kresba předává příběh …
Aktuální cena: 5.400 CZK (225 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Křížová
(1959)
Barevné myšlenky
Položka č.: 285Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, papír, 1994, 68 x 48 cm, sign. PD Jana Křížová 1994, rám, na zadní straně věnování autorky, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Gebauer
(1946)
Máky
Položka č.: 286Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, kresba, koláž na papíře, 2021, 58,5 x 45,7 cm, sign. PD V. GEBAUER 21, malíř a grafik, absolvent ateliéru Františka Jiroudka na pražské AVU
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dana Zámečníková
(1945)
Plavkyně
Položka č.: 287Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, pastel, papír, sklo, 1999, 20 x 26 cm, sign. PD Zámečníková 99, Antikvariát Ostrovní, žákyně J.Svobody
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hedvika Krejčí
(1947-2017)
Mezi nebem a zemí
Položka č.: 288Vyvolávací cena: 2.300 CZK (96 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, plátno, 35 x 25 cm, monogr. PD HK., Antikvariát Ostrovní, absolventka Akademie výtvarných umění, Praha, prof. Paderlík Arnošt (1969 - 1975), École Nationale Superieure des Beaux-Arts v Paříži (1981 - 1982)
Aktuální cena: 2.300 CZK (96 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vilém Plocek
(1905-2001)
Město
Položka č.: 289Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, tuš, pastel, papír, 1968, 40 x 55 cm, sign. LD Vilém Plocek 1968, rám, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eugen Popov
(1938)
Vyšehrad
Položka č.: 290Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, 2013, 19,5 x 27 cm, sign. LD Popov E., Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Preclík
(1929-2008)
Geometrická kompozice s křížky
Položka č.: 291Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tempera, papír, 16 x 13,5 cm, sign. PD Vl. Preclík 47, zataveno do skleněného rámu s kovovým obvodem, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Wagnera, člen skupiny Trasa a SVU Mánes, Sdružení Q a Sdružení Čech, Moravy a Slezska
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Steklík
(1938)
Motýlek pro Sigmunda Freuda
Položka č.: 292Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, pero, papír, 2005, 23 x 17 cm, sign. PD Jan Steklík, rám, katalog k výstavě přiložen, člen Unie výtvarných umělců, Tovaryšstva malířského a Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Chlupáč
(1920-2008)
Portrét dívky
Položka č.: 293Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, papír, 42 x 21 cm, sign. PD ChlupáčM, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Štipla na UMPRUM v Praze, prof. J. Wagnera na VŠUP tamtéž, člen Umělecké besedy, skupiny Máj, Nové skupiny
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Pospíšilová
(1902-1974)
Pařát
Položka č.: 294Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, papír, 1945, 44 x 31 cm, monogr. PD MP 45, rám
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Tomáš Blažek
(1884-1962)
Nečekaná návštěva
Položka č.: 295Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, papír, 1950, 29,5 x 37,5 cm, sign. LD JTBlažek 11.2.1950, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Preislera a E. K. Lišky na VŠUP v Praze, člen JUV v Praze
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Tomáš Blažek
(1884-1962)
Jesličky
Položka č.: 296Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1951, 33 x 45 cm, sign. PD JTBlažek 1951, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Preislera a E. K. Lišky na VŠUP v Praze, člen JUV v Praze
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Körber
(1862-1925)
Jaro
Položka č.: 297Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, běloba, papír, 25 x 30,5 cm, sign. LD Körber, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Körber
(1862-1925)
Múza
Položka č.: 298Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, běloba, papír, 25 x 30,5 cm, sign. LD Körber, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Kudláček
(1928-2017)
Slaměná panenka a ptáček s motýlem
Položka č.: 299Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kvaš, papír, 19,5 x 40,5 cm, sign. PD Jan Kudláček, rám, dole věnování paní Jiřině Rákosníkové z roku 2004, mírně odřený rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. P. Dillingera a K. Müllera na Státní grafické škole v Praze, poté prof. V. Nechleby a V. Rady na AVU v Praze
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jitka Walterová
(1947)
Kotě z Kocourkova
Položka č.: 300Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 28 x 124 cm, sign. na zadní straně Jitka Walterová, pozadí k anim. seriálu Kotě z Kocourkova, při okrajích mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Trnky, A. Strnadela a Z. Sklepka na VŠUP v Praze, členka Asociace volné grafiky
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO