Ondřej Coufal
(1979)
Navati
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 12. 12. 2024 15:00
olej, sololit, 2012, 60,5 x 50 cm, sign. PD O. Coufal 2012, rám
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Ondřej Coufal
(1979)
Čtenáři
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
olej, sololit, 1995, 72,5 x 58,5 cm, sign. LD O. Coufal 95, rám
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
František Karel Foltýn
(1937-2000)
Vítězné oblouky
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)
olej, plátno, 1988, 130 x 200 cm, monogr. LD FKF 88, rám , sign. vzadu F. K. Foltýn, autorsky název a rok, vzadu popsáno, Foltýnovo dílo je prodchnuto řadou symbolických znaků a vztahů, které důmyslně odkazují na prapůvodní podstatu krajiny a pozemského života. Vytvářel obrazy s kompoziční a rukopis…
Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Kamil Lhoták
Na rybách
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
tužka, pastelky, papír, 15 x 19,5 cm, monogr. NU K. L., člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Kamil Lhoták
Olympie
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
tužka, pastelky, papír, 21 x 29 cm, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Kamil Lhoták
Ilustrace k časopisu Světová literatura
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Kamil Lhoták
Ilustrace ke knize Samota ve stepi
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 5.200 CZK (217 €)
tuš, akvarel, papír, 1961, 5,7 x 4,1 cm, reprodukováno v knize: Valentin Katajev, Samota ve stepi, Státní nakladatelství dětské knihy , při okrajích zašpiněný a popsaný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 5.200 CZK (217 €)
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Duch pohraničí
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
tuš, papír, 1978, 31 x 44 cm, monogr. LD ZB, rám, ilustrace k rodokapsu Zane Grey - Vítr smrti, Nakladatelství Albatros (bývalé SNDK) - první vydání, edice Karavana (r.1978), Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Různí autoři
Vladimír Boudník 70
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
bibliofilie, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, č. 72/200, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivna Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Tento soubo…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
František Muzika
(1900-1974)
Věž
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
litografie, 1967, 44,8 x 29 cm, sign. PD F. Muzika 67, pasparta, č. 33/35, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Jiří Anderle
Dívka a lipový květ
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
lept, 1991, 30 x 21,9 cm, sign. DU Jiří Anderle 91, rám, nově adjustováno, muzeální sklo, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Jiří John
(1923-1972)
Semínko
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
suchá jehla, 12,7 x 9,7 cm, pasparta, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Viki
Položka č.: 314Vyvolávací cena: 125.000 CZK (5.209 €)
bronz, pozdější odlitek, v. 34 cm, nedílnou součástí položky je dřevěný kubistický podstavec volně stojící, dílo nejvýraznější sochařské osobnosti české moderny a předního představitele kubistické sochy. Byl jeden z prvních, kdo aplikoval kubistické postupy v sochařské tvorbě. Gutfreund vystudoval V…
Aktuální cena: 125.000 CZK (5.209 €)
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Položka č.: 313Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
bronz, pozdější odlitek, v. 38,5 cm, vynikající práce z období syntetického kubismu. Autor byl významný sochař první poloviny 20. století a vůbec první sochař, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v …
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Jan Kristofori
(1931-2004)
Hodinář
Položka č.: 335Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 54 x 34 cm, sign. PD Kristofori, č. 2/150, kraje mírně pokrčeny, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Zdeněk Mézl
(1934 -2016)
Položka č.: 334Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
kolorovaný dřevoryt, 14 x 41 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 17/100, papír v horních rozích pokrčený, u dolního okraje mimo tiskovou plochu ušpiněn, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Jiří Chadima
Noční Praha
Položka č.: 333Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
litografie, 1982, 12,5 x 29 cm, sign. PD Chadima 82, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Kája Saudek
(1935-2015)
Marie
Položka č.: 332Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
akvarel, tuš, papír, 18,5 x 29,5 cm, Saudkův portrét majitelky kresby Marie vznikl ve druhé polovině 80. let, osobní dar od autora, nesignováno, mírně pokrčený papír, v levé části na papíře skvrna, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Kája Saudek
(1935-2015)
Svatební oznámení
Položka č.: 331Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
tuš, papír, 30 x 40,5 cm, sign. PD K. Saudek, PD autorovo věnování, pokrčený a při dolním okraji natržený papír, v levé dolní části vodní skvrna, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Vladimír Tesař
(1924-2008)
Položka č.: 330Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
David Cajthamel
Ruce
Položka č.: 329Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
tempera, kombinovaná technika, papír, 98,5 x 68 cm, sign. LD 28.10.87 Cajthamel, pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Karel Müller
(1899-1977)
Na kus řeči
Položka č.: 328Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
akvarel, tužka, papír, 9 x 22,5 cm, sign. LD Karel Müller, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského, V. Bukovace a J. Obrovského, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Karel Müller
(1899-1977)
Černá kočka
Položka č.: 327Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
tužka, papír, 11,5 x 16,5 cm, sign. PD Karel Müller, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského, V. Bukovace a J. Obrovského, člen SČUG Hollar
Dimitrij Kadrnožka
(1923-2022)
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
uhel, papír, 2007, 79 x 60 cm, sign. PD Kadrnožka 07, v rozích stopy po sešívačce, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák A. Strnadela na VŠUP v Praze a F. Tröstera na AMU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných
Karel Mahrla
(1911-1999)
Zátiší s džbánkem a paprikou
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
tempera, karton, 1963, 27 x 46 cm, sign, rám, rám v rozích trochu poškozen, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
V. Štěpánek
Pohled na Pražský hrad a Karlův most
Položka č.: 324Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
olej, plátno, 46 x 100 cm, sign. PD V. Štěpánek, rám, Antikvariát Ostrovní
Jonny Strohbach
Bad Elster
Položka č.: 323Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
olej, plátno, 1943, 35 x 40 cm, sign. PD J. Strohbach 1943, rám, Antikvariát Ostrovní
Josef Chládek
Autoportrét in field
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
olej, plátno, 70 x 50 cm, Antikvariát Ostrovní
Michael Stránský
(1971)
Bruslař
Položka č.: 321Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
dřevo, kov, kůže, 2023, Michael Stránský je českým sochařem a malířem, který začal se svou uměleckou tvorbou v 90. letech. Je členem Výtvarné skupiny 3:1 a zaměřuje se zejména na tvorbu objektů z kombinovaných materiálů. Své sochy Stránský vytváří z celistvých předmětů nebo jejich fragmentů, jež čas…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Položka č.: 320Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
bronz, 20. století, 62 x 50 cm