Ptačí slzy
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:19
2 x lept, 15,5 x 7; 15,5 x 7 cm, sign. DU Liesler, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Eva Sendlerová
(1939)
Soumrak
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:20
suchá jehla, mezzotinta, 1984, 1985, 10 x 15,5; 10 x 15 cm, sign. PD E Sendlerová, autorské tisky, žákyně prof. V. Tittelbacha a A. Paderlíka, členka SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jaroslav Kaiser
(1919-2007)
Temný důl
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:21
dřevořez, 17,5 x 24 cm, sign. PD Kaiser, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Radar, SČUG Hollar a Spolku sběratelů a přátel exlibris
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
Adam Hoffmeister
Věštba
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:22
serigrafie, 27,5 x 21 cm, sign. v tisku, studium na DAMU v Praze, poté na École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs v Paříži
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Jana Dufková
Na maškarním plese
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:23
tuš, pastel, papír, 1978, 13 x 10,5 cm, sign. PD, ilustrace Ahoj
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jan Hrubý
Lebka
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:24
litografie, 20 x 10,5 cm, sign. PD Jan Hrubý, č. 14/70, žák prof. Chatrného na SUPŠ v Brně, člen České unie karikaturistů, skupiny Univerzální obelisk aj.
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Milan Albich
(1925-2000)
Pastorále
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:25
suchá jehla, 1955, 18 x 25 cm, sign. PD Albich 55, č. 16/20, žák prof. M. Salcmana, C. Boudy, K. Lidického a F. Kovárny na pedagogické fakultě UK - výtvarná výchova v Praze, člen výtvarné skupiny Proměna, člen Syndikátu výtvarných umělců a Unie českých výtvarných umělců
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Jiří Svoboda
(1924-2011)
Přízraky
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:26
3x dřevoryt, 1979, vše cca 17,5 x 7,5 cm, sign. vše Jiří Svoboda, na papíře skvrny
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Václav Sivko
(1923-1974)
Šibenice
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:27
litografie, 1971, 17,5 x 11 cm, sign. PD V. Sivko 71, č. 7/200, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Jan Kudláček
Lampa
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:28
mezzotina, 14,5 x 14,5 cm, sign. DU Jan Kudláček
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Vladimír Komárek
Na kraji temného lesa
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:29
suchá jehla, 15 x 11 cm, sign. PD V Komárek, č. 58/60, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)
Lebka
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:30
dřevoryt, 1987, 25 x 10,5 cm, sign. PD Liesler 87, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Karel Teissig
(1925-2000)
Vzlykající busta
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:31
tuš, papír, 14 x 10 cm, sign. DU Teissig, studium na soukromé škole V. Sychry v Mánesu, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze, studium na Royal Académie des Beaux Arts v Bruselu, předseda Klubu ilustrátorů dětské knihy, člen skupiny Etapa
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu
Georges-Louis Leclerc Buffon
(1707-1788)
Netopýr
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:32
mědirytina, ručně kolorovaná, 1789, 13 x 7,5 cm, značeno v tisku
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Jan Jaroslav Králík
(1924-1999)
Temný kámen
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:33
kombinovaná technika, lept, 1950, 12 x 11 cm, sign. PD J J Králík50, č. 69/70
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Dana Havlíčková
(1946-1999)
Pavučina
Položka č.: 155Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:34
lept, 33,5 x 30 cm, sign. DU D Havlíčková, č. 33/125
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Martin Salajka
(1981)
Lebka II
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:35
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Tomáš Jetela
(1986)
Lebka
Položka č.: 157Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:36
litografie, 48 x 37,5 cm, sign. PD Jetela, A. T.
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Dívčí hlava
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00
suchá jehla, 15,5 x 12 cm, sign. PD ZD. Sklenář, rám, č. 5/30, výtečná ukázka z díla originálního českého malíře, grafika a ilustrátora. Vystudoval na UMPRUM v Praze, kde později zastával i profesorský post. Byl členem SVU Mánes, skupiny Bilance při Umělecké besedě a Sdružení českých grafiků Hollar.…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK
Vladimír Novák
(1947-2024)
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
olej, plátno, 1995, 35 x 25 cm, sign. vzadu V. Novák 95, rám, vzadu věnování Kamilu Bahbouchovi 9. 9. 1995, dílo významného představitele české malby II. poloviny 20. století. Autor vystudoval pražskou AVU v ateliéru Arnošta Paderlíka a v roce 1988 se zapojil do činnosti sdružení 12/15. Jeho tvorba …
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Odhadní cena: 28 000 - 35 000 CZK
Jiří Načeradský
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.167 €)
olej, tempera, karton, sololit, 1963, 60,5 x 43 cm, sign. DU 8. 4. 63 Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. Nabízená malba z roku ukončení jeho studií na pražské akademii představuje hravý portrét muže, při jehož vzniku malíř upřednostnil…
Aktuální cena: 100.000 CZK (4.167 €)
Odhadní cena: 130 000 - 150 000 CZK
Jiří Načeradský
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
tempera, tuš, papír, 1991, 48 x 66 cm, sign. PD Načeradský 91, Načeradského malířské a kreslířské mistrovství zcela logicky vyústilo v jeho pedagogické působení, kdy byl nejprve vedoucím Ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Praze, později na Fakultě výtvarného umění VUT v Brně. Jako profeso…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Odhadní cena: 11 000 - 13 000 CZK
Jiří Načeradský
Job
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
tempera, tuš, papír, 1988, 49,5 x 70 cm, sign. PD Načeradský 88, mimořádný kreslířský talent Načeradskému umožňoval výtvarně zpracovávat náměty od vyloženě groteskních až po témata tzv. těžká, jak vidíme na předloženém díle. Jeho vysoký intelekt v kombinaci s malířským a kreslířským mistrovstvím ho …
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Tma
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)
Odhadní cena: 190 000 - 230 000 CZK
Václav Rožánek
(1913-1994)
Položka č.: 161Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)
olej, lepenka, 60 x 40,5 cm, sign. DU V. Rožánek, rám, autor byl žákem a přítelem Oldřicha Smutného. Rožánek ovšem celý život pracoval v továrně jako strojní zámečník. Toto pracovní prostředí také ovlivnilo jeho tvorbu – struktury děl připomínají struktury průmyslových materiálů. Další inspiraci Rož…
Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK
Jan Bauch
(1898-1995)
Paganini
Položka č.: 160Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Jiří Načeradský
Kudlanka šedá
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
akryl, plátno, 1981, 33,5 x 41 cm, sign. PD Načeradský 81, rám, v letech 1974 až 1981 přinášel Jiří Načeradský do českého umění námět kudlanek, který zpracovával plošnou akrylovou malbou na plátně. Na tento dnes již sběratelsky vysoce ceněný cyklus navázal v roce 2003 sérií kudlanek drásaných v past…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK
Jiří Načeradský
Venuše
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, plátno, 2006, 32,5 x 23 cm, sign. NU Načeradský 2006, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK
Roman Franta
The Metaphysical Library
Položka č.: 157Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)
olej, plátno, 2024, 140 x 160 cm, sign. vzadu R. F. 2024, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech Bedřicha Dlouhého a Aleše Veselého. Ve studiu dále pokračoval v USA na kalifornském Institutu umění v San Franciscu u J. Morgana, J. Hatofského a K. Anno. Od roku 2008 působil v ateliéru malby…
Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)
Odhadní cena: 280 000 - 320 000 CZK
Antonín Sondej
(1992)
T.K. II
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
olej, plátno, 2023, 80,5 x 95,5 cm, sign. vzadu A.S.23, Antonín Sondej studoval v ateliéru grafiky u Jiřího Lindovského a Dalibora Smutného na Akademii výtvarných umění v Praze. Zabývá se tématem portrétu, které zpracovává s velkou jemností, řemeslností, estetickou kvalitou s jasně grafickým přístup…
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK