• Vladimír Boudník

    (1924)

    Variace na Rorschachův test

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00

    lept, 1966, 34,5 x 48,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1966, rám, Autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý probíhajících…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Čestmír Kafka

    (1922-1988)

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    monotyp, 1965, 28 x 35,5 cm, sign. DU Č. Kafka 65, žák prof. E. Filly, člen skupiny Trasa, jeden ze základních představitelů českého informelu

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK

  • Teodor Rotrekl

    (1923-2004)

    Nadzvukáči-šatna (kresby z Mladé - letiště)

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    kvaš, pastel, papír, 53,6 x 37,4 cm, sign. PD Rotrekl 62, rám, dole autorská poznámka kresby Radar, skvělá ukázka neokubistické Rotreklovy tvorby 60. let z období skupiny Radar, jejímž byl v letech 1950-1970 členem a která se snažila vytvářet moderní umění proti tehdy upřednostňovanému socialistické…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Člověk a krajina

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    suchá jehla, akvarel, 1944, 8 x 10,5 cm, sign. PD F. Gross 44, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemsk…

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 CZK

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Postava

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    tuš, papír, 1945, 24 x 12 cm, opatřeno štítkem z výstavy, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Japonsko

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 168.000 CZK (7.000 €)

    Aktuální cena: 168.000 CZK (7.000 €)

    Odhadní cena: 220 000 - 250 000 CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Venušin soud, v mlze a za soumraku nedaleko Temže (5 objektů)

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 430.000 CZK (17.917 €)

    asambláž, koláž, dřevo, objekt, 1980, 150 x 100 x 43 cm, sign. vzadu J. Kolář, sign. vzadu Jiří Kolář 80, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice…

    Aktuální cena: 430.000 CZK (17.917 €)

    Odhadní cena: 550 000 - 700 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Parníček

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    olej, sololit, 1965, 19 x 28 cm, sign. LD Beneš, rám, na zadní straně popsáno autorem, štítek galerie Dílo s popisem a razítko ČFVU, Vlastimil Beneš byl český malíř, grafik a scénograf. Studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v letech 1940–1943 navštěvoval soukromou školu malby u E. Fri…

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)

    Odhadní cena: 250 000 - 300 000 CZK

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Koupání I

    Položka č.: 100

    linořez, 1974, 9,5 x 14 cm, sign. PD Josef Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Auto snů

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    litografie, 1964, 44 x 59,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 23. 10. 64, rám, autorský tisk, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvor…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Odhadní cena: 140 000 - 160 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Anička Skřítek a slaměný Hubert

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    litografie, 1975, 33 x 23,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1975, rám, č. 174/200, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Odhadní cena: 33 000 - 40 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Letadlo nad Řípem

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    serigrafie, 1984, 12 x 14,5 cm, monogr. PD K. L., rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Otakar Marcin

    (1937-2024)

    Dvojportrét

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    patinovaná sádra, 42 x 24 x 20 cm, Tato plastika od Otakara Marcina představuje dvojitou tvář, zčásti mužskou a zčásti ženskou, symbolizující propojení mužského a ženského principu. Postava je zjednodušená do geometrických forem, přičemž klobouk dává dílu jakousi lehkost a hravost. Dvě rozdílné stra…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 38 000 CZK

  • Otakar Marcin

    (1937-2024)

    Léda s labutí

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    cement, 42 x 47 cm, Otakar Marcin, narozený v roce 1937, je český sochař a malíř, jehož tvorba se vyznačuje silně expresivními a figurativními motivy. Pracuje s hlínou, dřevem, bronzem i kamenem, přičemž často zobrazuje lidské postavy v dynamických a emotivních polohách. Jeho díla, jako například to…

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Jiří Hauschka

    Bílá řeka

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    akryl, plátno, 2011, 100 x 70 cm, sign. PD JH, krásná a vysoce působivá ukázka z tematicky i stylově velmi kompaktního díla rodáka ze Šumperku, který se stal prvním českým členem mezinárodního hnutí stuckistů. Malba plná emocí zaujme svou výraznou kontrastní barevností zobrazeného krajinného motivu …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    Jarní krajina

    Položka č.: 168

    akryl, plátno, 2024, 25 x 30 cm, sign. vzadu JACH 24, Jan Chaloupek je současný český malíř, ilustrátor a grafik, jehož tvorba se vyznačuje jedinečnou kombinací expresivního rukopisu a lásky k přírodě. Absolvoval PdF – výtvarný obor Masarykovy Univerzity v Brně, na které nějaký čas i působil. Na umě…

  • Alena Čermáková

    (1926-2009)

    Tkadlena

    Položka č.: 281820

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:00

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Vladimír Frydrych

    (1935-2015)

    Akt ženy

    Položka č.: 217975

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:01

    koláž, papír, 24,2 x 36,5 cm, přeložený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na FAMU v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Petr Kadlec

    Český Krumlov

    Položka č.: 282832

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:02

    kombinovaná technika, papír, 1987, 33 x 45,5 cm, sign. PD Kadlec 87, Antikvariát Dlážděná, žák prof. L. Čepeláka na Akademii výtvarných umění v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Pařezy

    Položka č.: 282911

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:03

    tužka, papír, 1957, 20,7 x 28,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Josef Kožíšek: Na výsluní

    Položka č.: 282910

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:04

    akvarel, tuš, papír, 12,9 x 20,8 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Ládví

    Položka č.: 282909

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:05

    mastný pastel, papír, 1967, 14,8 x 19,2 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Ptačí budka na stromě

    Položka č.: 282908

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:06

    tužka, papír, 1955, 20,6 x 14,9 cm, na zadní straně značneno razítkem Z pozůstalosti akad. malíře Václava Karla (1902 - 1969) znám především jako ilustrátor národních českých pohádek, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na U…

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Tři houby v trávě

    Položka č.: 282907

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:07

    pastelka, papír, 1965, 19,6 x 14,8 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Houba s modrým kloboukem

    Položka č.: 282906

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:08

    mastný pastel, papír, 1965, 20,8 x 14,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Z pohádek

    Položka č.: 282905

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:09

    tužka, papír, 21,5 x 17,1 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Cesta českou krajinou

    Položka č.: 282904

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:10

    tužka, papír, 1948, 14,6 x 20,2 cm, na zadní straně značneno autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Troja

    Položka č.: 282903

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:11

    tužka, papír, 1960, 14,9 x 20,4 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Alej

    Položka č.: 282902

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:12

    mastný pastel, papír, 1964, 14,9 x 19,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    Houby

    Položka č.: 282901

    Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:13

    tužka, papír, 1965, 14,8 x 19,8 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)