Vladimír Boudník
(1924)
Variace na Rorschachův test
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00
lept, 1966, 34,5 x 48,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1966, rám, Autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý probíhajících…
Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK
Čestmír Kafka
(1922-1988)
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
monotyp, 1965, 28 x 35,5 cm, sign. DU Č. Kafka 65, žák prof. E. Filly, člen skupiny Trasa, jeden ze základních představitelů českého informelu
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK
Teodor Rotrekl
(1923-2004)
Nadzvukáči-šatna (kresby z Mladé - letiště)
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
kvaš, pastel, papír, 53,6 x 37,4 cm, sign. PD Rotrekl 62, rám, dole autorská poznámka kresby Radar, skvělá ukázka neokubistické Rotreklovy tvorby 60. let z období skupiny Radar, jejímž byl v letech 1950-1970 členem a která se snažila vytvářet moderní umění proti tehdy upřednostňovanému socialistické…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK
František Gross
(1909-1985)
Člověk a krajina
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)
suchá jehla, akvarel, 1944, 8 x 10,5 cm, sign. PD F. Gross 44, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemsk…
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Odhadní cena: 11 000 - 13 000 CZK
František Hudeček
(1909-1990)
Postava
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
tuš, papír, 1945, 24 x 12 cm, opatřeno štítkem z výstavy, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK
Kamil Lhoták
Japonsko
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 168.000 CZK (7.000 €)
Aktuální cena: 168.000 CZK (7.000 €)
Odhadní cena: 220 000 - 250 000 CZK
Jiří Kolář
(1914-2002)
Venušin soud, v mlze a za soumraku nedaleko Temže (5 objektů)
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 430.000 CZK (17.917 €)
asambláž, koláž, dřevo, objekt, 1980, 150 x 100 x 43 cm, sign. vzadu J. Kolář, sign. vzadu Jiří Kolář 80, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice…
Aktuální cena: 430.000 CZK (17.917 €)
Odhadní cena: 550 000 - 700 000 CZK
Vlastimil Beneš
(1919-1981)
Parníček
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.917 €)
olej, sololit, 1965, 19 x 28 cm, sign. LD Beneš, rám, na zadní straně popsáno autorem, štítek galerie Dílo s popisem a razítko ČFVU, Vlastimil Beneš byl český malíř, grafik a scénograf. Studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v letech 1940–1943 navštěvoval soukromou školu malby u E. Fri…
Aktuální cena: 190.000 CZK (7.917 €)
Odhadní cena: 250 000 - 300 000 CZK
Josef Čapek
(1887-1945)
Koupání I
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
linořez, 1974, 9,5 x 14 cm, sign. PD Josef Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK
Kamil Lhoták
Auto snů
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
litografie, 1964, 44 x 59,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 23. 10. 64, rám, autorský tisk, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvor…
Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Odhadní cena: 140 000 - 160 000 CZK
Kamil Lhoták
Anička Skřítek a slaměný Hubert
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
litografie, 1975, 33 x 23,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1975, rám, č. 174/200, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Odhadní cena: 33 000 - 40 000 CZK
Kamil Lhoták
Letadlo nad Řípem
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
serigrafie, 1984, 12 x 14,5 cm, monogr. PD K. L., rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
Otakar Marcin
(1937-2024)
Dvojportrét
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)
patinovaná sádra, 42 x 24 x 20 cm, Tato plastika od Otakara Marcina představuje dvojitou tvář, zčásti mužskou a zčásti ženskou, symbolizující propojení mužského a ženského principu. Postava je zjednodušená do geometrických forem, přičemž klobouk dává dílu jakousi lehkost a hravost. Dvě rozdílné stra…
Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Odhadní cena: 30 000 - 38 000 CZK
Otakar Marcin
(1937-2024)
Léda s labutí
Položka č.: 170Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)
cement, 42 x 47 cm, Otakar Marcin, narozený v roce 1937, je český sochař a malíř, jehož tvorba se vyznačuje silně expresivními a figurativními motivy. Pracuje s hlínou, dřevem, bronzem i kamenem, přičemž často zobrazuje lidské postavy v dynamických a emotivních polohách. Jeho díla, jako například to…
Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK
Jiří Hauschka
Bílá řeka
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
akryl, plátno, 2011, 100 x 70 cm, sign. PD JH, krásná a vysoce působivá ukázka z tematicky i stylově velmi kompaktního díla rodáka ze Šumperku, který se stal prvním českým členem mezinárodního hnutí stuckistů. Malba plná emocí zaujme svou výraznou kontrastní barevností zobrazeného krajinného motivu …
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK
Jan Chaloupek
Jarní krajina
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
akryl, plátno, 2024, 25 x 30 cm, sign. vzadu JACH 24, Jan Chaloupek je současný český malíř, ilustrátor a grafik, jehož tvorba se vyznačuje jedinečnou kombinací expresivního rukopisu a lásky k přírodě. Absolvoval PdF – výtvarný obor Masarykovy Univerzity v Brně, na které nějaký čas i působil. Na umě…
Alena Čermáková
(1926-2009)
Tkadlena
Položka č.: 281820Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:00
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Vladimír Frydrych
(1935-2015)
Akt ženy
Položka č.: 217975Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:01
koláž, papír, 24,2 x 36,5 cm, přeložený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na FAMU v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Petr Kadlec
Český Krumlov
Položka č.: 282832Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:02
kombinovaná technika, papír, 1987, 33 x 45,5 cm, sign. PD Kadlec 87, Antikvariát Dlážděná, žák prof. L. Čepeláka na Akademii výtvarných umění v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Pařezy
Položka č.: 282911Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:03
tužka, papír, 1957, 20,7 x 28,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Josef Kožíšek: Na výsluní
Položka č.: 282910Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:04
akvarel, tuš, papír, 12,9 x 20,8 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
Václav Karel
(1902-1969)
Ládví
Položka č.: 282909Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:05
mastný pastel, papír, 1967, 14,8 x 19,2 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Ptačí budka na stromě
Položka č.: 282908Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:06
tužka, papír, 1955, 20,6 x 14,9 cm, na zadní straně značneno razítkem Z pozůstalosti akad. malíře Václava Karla (1902 - 1969) znám především jako ilustrátor národních českých pohádek, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na U…
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Tři houby v trávě
Položka č.: 282907Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:07
pastelka, papír, 1965, 19,6 x 14,8 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Houba s modrým kloboukem
Položka č.: 282906Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:08
mastný pastel, papír, 1965, 20,8 x 14,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Z pohádek
Položka č.: 282905Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:09
tužka, papír, 21,5 x 17,1 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Cesta českou krajinou
Položka č.: 282904Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:10
tužka, papír, 1948, 14,6 x 20,2 cm, na zadní straně značneno autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Troja
Položka č.: 282903Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:11
tužka, papír, 1960, 14,9 x 20,4 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Alej
Položka č.: 282902Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:12
mastný pastel, papír, 1964, 14,9 x 19,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Václav Karel
(1902-1969)
Houby
Položka č.: 282901Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 05. 11. 2024 18:13
tužka, papír, 1965, 14,8 x 19,8 cm, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. Kysely na UMPRUM, prof. M. Švabinského a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)