• Jan Zrzavý

    Letící anděl s hvězdami

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00

    tužka, papír, 11,5 x 16,5 cm, sign. LD J.Z., rám, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Holl…

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)

  • Jan Zrzavý

    Hlava španěla

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Jan Zrzavý

    Žena v lóži

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Jan Zrzavý

    Pastvina s ovcemi

    Položka č.: 101

  • Jan Zrzavý

    Studie dráčka na keramiku

    Položka č.: 100

  • Jan Zrzavý

    Studie ještěra na keramiku

    Položka č.: 99

  • Jan Zrzavý

    Studie tří dráčků na keramiku

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Otakar Kubín (Othon Coubine)

    (1883-1969)

    Orfeus v krajině

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, žák prof. Thieleho, člen skupiny Osma, SVU Mánes, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • František Vobecký

    (1902-1991)

    Položka č.: 96

    pero, kombinovaná technika, papír, 1935, 50 x 34 cm, sign. PD Vobecký 35, rám, studoval v Paříži (Académie Colarossi a École de la Grande Chaumière, člen ČFVU a SVU Mánes

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Akt se slunečníkem

    Položka č.: 95

  • Kamil Lhoták

    Letadlo

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    tuš, papír, 1987, 18 x 14,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 87, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věrná v…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

  • Kamil Lhoták

    Postava Aničky zezadu

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)

    Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)

  • Kamil Lhoták

    Postava Aničky shrbená

    Položka č.: 92

    tuš, papír, 1962, 15,3 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 148, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

  • Kamil Lhoták

    Postava Aničky z boku

    Položka č.: 91

    tuš, papír, 1962, 15,4 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 138, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Zátiší mého pokoje

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    tuš, akvarel, běloba, papír, 1977, 62 x 44 cm, sign. LD Smetana 77, rám, na rámu drobná poškození, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar …

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Stroj se na nás dívá

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    tuš, papír, 18 x 13 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Montrogue v dešti

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)

    suchá jehla, akvarel, 16 x 24,5 cm, sign. PD Jan Smetana 1946, č. 12/20, byl významný český moderní malíř a grafik. Byl členem skupiny 42, dále byl členem Výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, později se stal členem skupiny 58. V roce 1936 začal studovat …

    Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Odpočinek

    Položka č.: 87

    lept, 1946, 15,7 x 24,5 cm, sign. PD K. Souček 46, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Tři chlapci

    Položka č.: 86

    lept, 1946, 24,5 x 16 cm, sign. PD K. Souček 46, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • František Gross

    (1909-1985)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    Položka č.: 85

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F.Gross, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postava

    Položka č.: 84

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • František Gross

    (1909-1985)

    Zahrada u Bertramky

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Salaš (Slovensko)

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Figura

    Položka č.: 81

    litografie, 1984, 37 x 26,5 cm, sign. PD F. Gross 84, rám, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • František Gross

    (1909-1985)

    Zakládač

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    suchá jehla, 1950, 8,3 x 10,8 cm, sign. PD F. Gross 50, č. 1/3, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek ve městě II

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek v architektuře

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    litografie, 1961, 11, 9 x 8, 6 cm, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

  • Jiří Chadima

    Pod mostem

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    tempera, sololit, 2024, 24 x 28,6 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

  • Jiří Chadima

    Klášterní ulička

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    sololit, tempera, tužka, 2019, 24 x 19,5 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Josef Liesler

    Naši víru ovšem jste nemohli ani zastínit, ani svléknout do naha

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    tempera, papír, 1961, 63 x 45 cm, sign. PU Liesler 61, na zadní straně popsáno autorem: Naši víru ovšem jste nemohli ani zastínit, ani sléknout do naha., na zadní straně štítek s popisem, na malbě místy drobná škrábnutí, pasparta poškozena, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)