Milan Staněk (1931)

žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze; malíř, grafik, ilustrátor, sochař, pedagog; jako designér a reklamní grafik pracoval pro Tuzex Praha, Skloexport, Čs. televizi, Národní divadlo a jiné; ve volné tvorbě se věnoval malbě, kde od kubisticky cítěných krajin z konce 50. let přešel až ke svéráznému pojetí obrazu jako imaginativní malby plné symbolů filozofického obsahu a problémů etických, humanistických, civilizačních; 1958 získal za grafiku na výstavě v Moskvě titul laureáta; věnoval se pracím pro architekturu; jako pedagog působil ve Zlíně a na SUPŠ v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

Bellagio-duben

litografie, 2000, 32 x 37 cm, sign. PD M. Staněk 2000, 47/67

žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze

ID: 133052

Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2021 18:02

Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)