Jaroslav Róna
Padající anděl
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 12. 12. 2024 15:00
litografie, 2002, 26,5 x 37,2 cm, sign. PD JRóna 02, 47/100, mírně zašpiněný, pokrčený a při pravém horním rohu mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Oldřich Kulhánek
There goes a vision of the future !
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Oldřich Kulhánek
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Oldřich Kulhánek
Egon Schiele
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
barevný lept, 1986, 14 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 86, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Oldřich Kulhánek
E.L. Kirchner
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
barevný lept, 1987, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 87, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Oldřich Kulhánek
Edvard Munch
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
barevný lept, 1985, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 85, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Oldřich Kulhánek
Peter Brueghel
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
lept, 1987, 14 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 87, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Oldřich Kulhánek
Francisco Goya
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
lept, 1996, 14 x 9,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 96, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Karel Souček
(1915-1982)
Kavárna
Položka č.: 52Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
kombinovaná technika, lepenka, 1960, 42 x 58 cm, sign. PD K. Souček 60, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Karel Souček
(1915-1982)
V kavárně
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
tempera, lepenka, 1967, 19,4 x 14,3 cm, sign. LD K. Souček 67, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
František Jiroudek
(1914-1991)
Divadelní šatna
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
kvaš, tužka, papír, 1942, 35 x 64 cm, sign. PD Jiroudek 42, rám, kresba významného představitele válečné generace umělců, člena skupiny Sedm v říjnu, reprezentuje Jiroudkovu tvorbu v rámci figurace. Jde o klasický příklad z jeho tvorby, která se vyznačuje temnou až tesknou barevností a řemeslně brav…
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Pravoslav Kotík
(1889-1970)
Akt muže a ženy
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Pravoslav Kotík
(1889-1970)
Položka č.: 48Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Josef Istler
(1919-2000)
Položka č.: 47Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
asambláž, olej, sololit, 1974, 61 x 46,5 cm, sign. PN istler 74, vzadu název díla a popis francouzsky- psáno ručně, dále tištěný štítek majetek autora, ukázka z díla jednoho z nejvýraznějších představitelů české poválečné abstrakce, představitele českého surrealismu a později informelní malby, která…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Jaroslav Vožniak
(1933-2005)
Pocta Polockovi
Položka č.: 46Vyvolávací cena: 66.000 CZK (2.750 €)
lité laky, sololit, 1993, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak 1993, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definová…
Aktuální cena: 66.000 CZK (2.750 €)
Jiří Načeradský
Tři muži
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
olej, plátno, 2010, 57 x 97 cm, sign. LD Načeradský, Jiří Načeradský je jeden z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironickým až gr…
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Jiří Načeradský
Mateřství
Položka č.: 44Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
tempera, tuš, papír, 1993, 61 x 43 cm, sign. na několika místech Načeradský 93, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Jiří Načeradský
Komiks
Položka č.: 43Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
akvarel, tuš, papír, 1992, 45 x 62,5 cm, sign. uprostřed Načeradský 92, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Jiří Načeradský
Rodina na výletě
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
kvaš, japan, 1990, 31,2 x 24,5 cm, sign. DU I. Ouhel 90, rám, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
tuš, kvaš, papír, 1975, 43,5 x 31,5 cm, sign. PD I. Ouhel 75, papírová pasparta, papír lehce pokrčený, na pravém okraji na dvou místech malý kousek papíru odtržen, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
František Hodonský
Položka č.: 39Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
akvarel, tuš, papír, 1996, 44 X 62,5 cm, sign. DU Hodonský 96, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
František Hodonský
Ptačí zpěv
Položka č.: 38Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)
email, překližka, matrice ke dřevožezu, 2012, 41,5 x 60 cm, rám, Tato navýsost originální práce klasika moderní české krajinomalby a nositele Ceny Vladimíra Boudníka představuje zralé dílo z jeho cyklu matric ke dřevořezům, kterými výrazně obohatil rejstřík grafických technik. Hodonského matrice se …
Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)
František Hudeček
(1909-1990)
Kost
Položka č.: 279Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)
lept, 1955, 25,2 x 32,8 cm, sign. PD F. Hudeček 1955, č. 11/100, v místě původní pasparty zažloutlý papír, odborně restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
Milan Chabera
Vítr v St. Ive
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)
akryl, olej, plátno, 2002-2006, 75 x 75 cm, sign. PD M. Chabera 2002-2006, rám, Milan Chabera je český malíř, grafik a sochař. Absolvoval AVU v Praze pod vedením prof. Jana Smetany. Svými dily se řadí mezi představitele abstraktní figurace. V jeho tvorbě se prolínají různé motivy, přičemž ústředním …
Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Otakar Marcin
(1937-2024)
Don Quijote
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)
bronz, 2018, v. 41 cm, značeno OM 18, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Bohumil Ullrych
Rybář a pradleny
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
olej, plátno, 1944, 75 x 116 cm, sign. vzadu B. Ullrych 1944, u okrajů odřená malba
Bohumil Ullrych
Krajina s řekou
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
olej, plátno, 76 x 120 cm, špatně vypnuto na blind rámu, místy odřená malba
Bohumír Dvorský
(1902-1976)
Loděnice
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
pastel na kartonu, 1956, 29 x 50 cm, sign. PD Boh. Dvorský, rám, autorský štítek, oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromá škola O. Molitora, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Výtvarných umělců Moravská Ostrava, …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Franta Malý
Loďky na rybníce
Položka č.: 197Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
olej, karton, 1938, 27 x 41 cm, sign. PD Franta Malý 38, rám, vzadu popsáno, razítko autora, Antikvariát Ostrovní