• Bohumil Ullrych

    Malířka

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:42

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Bohumil Ullrych

    Na břehu rybníka

    Položka č.: 52

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:44

    kombinovaná technika kvaš, tužka na papíře, 1944, 27,5 x 21 cm, sign. PD B.Ullrych 44, vzadu popsáno Boh. Ullrych 1944 Praní U rybníka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Bohumil Ullrych

    Dívka při ranní toaletě

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:46

    olej, karton, 1974, 26 x 19,3 cm, sign. PD B. Ullrych 74, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Bohumil Ullrych

    Studie aktu

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:48

    olej, plátno, 1944, 9,6 x 7,1 cm, pasparta, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Bohumil Ullrych

    Ležící akt

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:50

    olej, karton, 1942, 21,5 x 36 cm, sign. PD B. Ullrych 42, mírně naražené rohy, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Bohumil Ullrych

    Toaleta

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:52

    olej, plátno, 1937, 25 x 20 cm, sign. LD B. Ullrych 37, plátno na okrajích otřepeno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Bohumil Ullrych

    Dívčí akt

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 3.100 CZK (124 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:54

    olej, dřevo, 1941, 29 x 35 cm, sign. PD B. Ullrych 1941, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

  • Bohumil Ullrych

    Se džbánem/Ležící akt

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:56

    olej, plátno, 33 x 26,5 cm, sign. PD B. Ullrych , oboustranná malba, plátno na okrajích lehce otřepené, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Bohumil Ullrych

    Dívka z šátkem

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 15:58

    olej, karton, 1944, 27 x 21,2 cm, sign. PD B. Ullrych 44, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Bohumil Ullrych

    Ležící dívka

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 16:00

    olej, karton, 1944, 21,1 x 29 cm, sign. PD B. Ullrych 44, nepatrně odřeno u okraje, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Bohumil Ullrych

    Usínající dívka

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 16:02

    olej, plátno, 1944, 35 x 28 cm, sign. PD B. Ullrych 1944, plátno na okrajích otřepené; LH v rohu malba lehce poškozena - popraskaná, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Bohumil Ullrych

    Koupání

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 950 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 16:04

    olej, plátno, papír, 14,3 x 10,8 cm, sign. PD, LD B. Ullrych , nalepeno na papíře, vzadu na papíře popsáno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 950 CZK (38 €)

  • Josef Multrus

    (1898-1957)

    Dívka ve světnici

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:00

    olej, plátno, 38 x 43 cm, sign. LD Multrus, figurativní sociálně laděná práce známého pražského malíře, v níž se plně projevují charakteristické rysy autorovy tvorby: obdiv ke starým mistrům (zde zjevně zejména vliv Jana Vermeera van Delft) a tlumenější barevnost, na zadní straně rámu datováno 5. 11…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Řeka v krajině

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 270.000 CZK (10.800 €)

    olej, karton, 70 x 100 cm, sign. LD Radimský, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara. S Claudem Monetem posléze tvořil v umělecké kolonii u Giverny. Přest…

    Aktuální cena: 270.000 CZK (10.800 €)

    Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 23

    monotyp, 1944, 26 x 29 cm, sign. DU istler 44, rám, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na mezinárodním poli působící …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 40 000 CZK

  • Václav Tikal

    (1906-1965)

    Snící masturbant

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 690.000 CZK (27.600 €)

    olej, plátno, 1944, 31,5 x 23 cm, sign. PN V. Tikal, rám, Tikal se poprvé seznámil se surrealismem koncem 30. let prostřednictvím reprodukcí surrealistických obrazů v revui Minotaure. Toto seznámení bylo pro Tikala klíčové a ovlivnilo jeho tvorbu po několik dalších desítek let. Zejména pak obrazy Da…

    Aktuální cena: 690.000 CZK (27.600 €)

    Odhadní cena: 800 000 - 1 000 000 CZK

  • Rudolf Adámek

    (1882-1953)

    Vodník a nymfy

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    pastel, akvarel, běloba, uhel, papír, 1941, 60 x 45 cm, sign. PD Rud. Adámek 41, Rudolf Adámek byl český malíř, grafik a ilustrátor, vizionář a náboženský myslitel. Narodil se 9. 5. 1882 v Kutné Hoře a zemřel 1. 3. 1953 v Praze. Vystudoval pražskou Akademii u prof. Františka Ženíška. Mezi uměleckými…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Skopské Černohorky

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    akvarel, běloba, papír, 1892, 73 x 97 cm, sign. LD LKuba, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 40 000 CZK

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Cikorka

    Položka č.: 19

    akvarel, papír, 1899, 70 x 45 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, při okraji roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Smyslná

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 650.000 CZK (26.000 €)

    olej, plátno, 1934, 41 x 51 cm, sign. vzadu Bauch, rám, malířské dílo Jana Baucha ve svém rukopise nezapře řezbářskou průpravu, kde hmota je upřednostněna před detailem. Bauchova tvorba z 30. let je z větší části založena na smyslovém pojetí barvy, které prohlubuje celkový dynamický ráz malby. Spol…

    Aktuální cena: 650.000 CZK (26.000 €)

    Odhadní cena: 900 000 - 1 200 000 CZK

  • Jan Bauch (d'après)

    Postavili se malí neodění

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    kombinovaná technika, sklo (vitráž), 98 x 28 cm, sign. PD J. Bauch, rám, Jan Bauch se významně uplatnil i při řešení monumentálních úkolů, jakými byly vitrážové návrhy, které pod jeho rukou povýšily z dekorativního objektu na záležitost ryze malířskou. Nabízená položka zobrazuje námět z Žižkových li…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 80 000 CZK

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Víra všehomíra

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 62.000 CZK (2.480 €)

    litý epoxid na plastové desce, 2016, 100 x 73 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2016, rám, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravost…

    Aktuální cena: 62.000 CZK (2.480 €)

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd IV

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    olej, plátno, 2017, 75,5 x 50,5 cm, sign. PD Vetengl 2017, Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Jeho hřbitovy jsou posmrtnými městy. Ta jsou plná světla, meditace a ticha, které k těmto místům patří. Zároveň zde můžeme vnímat pocity šeré sam…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Coeur (Srdce)

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    kombinovaná technika, papír, 30,5 x 35 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek, rám, Nabízená kresba je Kulhánkovou špičkovou prací s ohledem na to, že se malířské tvorbě téměř vůbec nevěnoval. Okouzluje precizností kresebného podání, přičemž dokonalá formální stránka je v působivém souladu s univerzální a vý…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Horská krajina se stanem a míčem

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (62.000 €)

    olej, plátno, 1958, 55 x 55 cm, sign. LD Kamil Lhoták, rám, dílo Kamila Lhotáka se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností především díky nezaměnitelným ilustracím s výrazovou zkratkou. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvorby. Nikdo jiný na poli českého výtvarného uměn…

    Aktuální cena: 1.550.000 CZK (62.000 €)

    Odhadní cena: 2 000 000 - 2 500 000 CZK

  • Ota Janeček

    Zima

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 340.000 CZK (13.600 €)

    olej, plátno, 1955, 60 x 75 cm, sign. LD Ota Janeček 55, rám, číslo katalogu 8683. Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení technickém, po uzavření školy za války pracoval v továrně na výrobu jízdních kol. Na sklonku války se mu podaři…

    Aktuální cena: 340.000 CZK (13.600 €)

    Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Legenda

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    olej, sololit, 1968, 73 x 100 cm, sign. PD Malát 68, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom …

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 140 000 CZK

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Porte Saint-Denis, Paris

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kolorovaný lept, 32,2 x 39 cm, sign. PD T.F. Šimon, rám, LD značeno č. 239, soupis A. Novák: Kronika Grafického díla T.F. Šimona, Hollar, č.375, v levém spodním rohu drobná žlutá skvrnka. T.F. Šimon byl malíř, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praz…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Trh v Paříži

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 16 000 - 20 000 CZK