• Otto Matoušek

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    Položka č.: 898

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:01

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Různí autoři

    Osm exlibris pocta dřevorytu

    Položka č.: 899

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:02

    soubor 8 vlastních exlibris, 1995, 21 x 10,5 cm, jednotlivé listy signovány, autoři: J. Altmann, A. Antonová, M. Houra, L. Kašpar, V. Komárek, Z. Mézl, A. Nievaldová, K. Vítečková, soubor byl vydán v nákladu 150 kusů u příležitosti valné hromady SSPE konané 1995 v Praze, volné listy v papírovém přeb…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Soupis knižních značek

    Položka č.: 900

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:03

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 901

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:04

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 902

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:05

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran, mírně opotřebovaná vazba, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 903

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:06

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Josef Liesler

    Ty má mondscheinsonato

    Položka č.: 904

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:07

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    Položka č.: 905

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:08

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 906

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:09

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    Položka č.: 907

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:10

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Kaláb

    (1908-1950)

    Janko Kráľ - Štyry balády

    Položka č.: 908

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:11

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Bouda

    J. Seifert - Píseň o Viktorce

    Položka č.: 909

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:12

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Pavelka

    (1894-1948)

    J. S. Machar - Palestyna

    Položka č.: 910

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:13

    bibliofilie, 20 x 16 cm, 2x suchá jehla F. Pavelka, podpis J. S. Machar na titulní stráně, Museum básníků Legra a Machara v Kolíně 1934, pův. brož, 13s., lehce natržený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Preislera a M. Švabinského na pražské Akademii

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Emanuel Hrbek

    (1897-1975)

    L Architecture gothique et baroque de la vieille Prague

    Položka č.: 911

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:14

    bibliofilie, 24 x 18 cm, 20 dřevorytů s pražskými motivy Julius Horn a Em. Hrbek, dvoulist s obsahem, francouzský text, vydal Karel Mrázek, Praha 1922, volné listy v pův. karton. obálce s chlopní, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Marcel Niederle

    (1898-1990)

    Jaroslav Červený - Emanuel Viktor Voska, rodák kutnohorský, prvním spolupracovníkem prof. T. G. Masaryka v odboji proti Rakousku.

    Položka č.: 912

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:15

    bibliofilie, 23,5 x 17,5 cm, 1x sig. lept ve frontispisu M. Niederle, vyd. autor, Praha, 1928, ex. 121/390, podpis autora a věnování v tiráži, složky svázané nití a volně vložené do obálky, 32s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Miloslav Fábera - O skrytém mudrci

    Položka č.: 913

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:16

    bibliofilie, 24 x 16,5 cm, 1x sign. Heliogravura Z. Seydl, Rudolf Kmoch, Praha, 1944, Klub 777 bibliofilů, Sv. 13, ex.115/?, orig. brož, vazba svázaná lýkovým provázkem, 40s., skvrna na vazně, lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kys…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Pražské kašny

    Položka č.: 914

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:17

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Svolinský

    Novotný Silvan Karel - Hory smutku

    Položka č.: 915

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:18

    kniha, 22 x 15 cm, kresby K. Svolinský, typografie K. Novák, ex:45/300, podpis autora v tiráži, edice Ratolest, pův. celokožená vazba, 53s., v kart. pouzdře, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SV…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Český ráj

    Položka č.: 916

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:19

    bibliofilie, 30 x 21 cm, 32 bar. dřevorytů, vyd. nakladatelství KNV Liberec, 1954, nákl. 1000 výtisků, volné listy v obálce, obálka potrhána jinak pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající čl…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Svolinský

    Položka č.: 917

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:20

    bibliofilie, 21 x 15,5 cm, 3x mědiryt K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, edice Lyra Pragensis, podpis K. Svolinského v tiráži, ruční papír z Velkých Losin, ex. 117/200, šitá brož. s přebalem, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, čle…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Grafika

    Položka č.: 918

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:21

    katalog, 21 x 15 cm, 1x přiložená sign. ocelorytina, podpis autora na titl. straně, vyd. ČSVU, Praha, 1959, pův. brož, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Prague

    Položka č.: 919

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:22

    kniha, 29,5 x 20,5 cm, 40x barevný dřevořez, razítko s německou orlicí a svastikou na titl. straně a v textu, vyd. Orbis, Praha, 1931, pevná clpl. vazba, 95s.,, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající …

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Kunštátský

    Čeští knihtiskaři novojičtí

    Položka č.: 920

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:23

    bibliofilie, 20,5 x 13 cm, úryvek z českého života v Novém Jičíně. Nový Jičín, soukromý tisk, 1931, vytiskli a vydali Kryl a Scotti v Novém Jičíně, ex: 37/400. Pův. brož., 42s.,dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Cyril Bouda

    B. Němcová - Cesta z pouti

    Položka č.: 921

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:24

    kniha, 14,5 x 8,5 cm, vytiskli Kryl a Scotti, vyzdobil Cyril Bouda, Hyperion, Praha, 1927, původní celokožená vazba, zlacená ražba, zlacená horní ořízka, 92s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Portugalské listy

    Položka č.: 922

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:25

    bibliofilie, 16,5 x 11,5 cm, 1x lept ve frontispise T. F. Šimon, nákl. Arthur Novák, Praha, 1913, pův. pevná vazba se zlacenou horní ořízkou, 42s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National de…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karl von Eckartshausen

    (1752-1803)

    Gott ist die reinste Liebe

    Položka č.: 923

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:26

    kniha, obs. 5 celostránkových rytin a jednu rytinu na tit. listě, vyd. Jakob Sieger, Hildesheim, 1798, pův. zdobené desky, 286s. zlacení na ořízce zašlé, desky poškrábané, mírně zohýbané, původní zdobení poškozené, flíčky na listech, ohmatané okraje, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Joseph von Mathias Thun

    (1794-1868)

    Gedichte aus Böhmens Vorzeit

    Položka č.: 924

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:27

    kniha, 1845, 23,5 x 15,5 cm, kniha poezie českých dějin a bájí, básně německy a česky vydal Friedrich Tempsky, vazba původní, poloplátěná, 183 stran, stav dobrý, se stopami používání, listy flekaté, zašlé, s pachovou stopou, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Úřední listina

    Položka č.: 925

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:28

    volné listy, 35 x 20 cm, ručně psaný německý text, r. 1731, 10s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Oldřich Kryštofek

    (1922-1985)

    Malá říkání roku 1976

    Položka č.: 926

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:29

    samizdat, podpis autora na tit. listě, ed. Petlice, 1976, strojopis v papírových deskách, 71s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    F. Hrubín - Kuřátko a obilí

    Položka č.: 927

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 11:30

    leporelo, 16 x 24 cm, k, podpis Z. Miler na předních deskách knihy, vyd. Albatros, Praha, 1986, kart. leporelo, přelepený hřbet páskou, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)