Alois Pitrmann
(1911-1986)žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž; malíř, grafik, historik umění; doktor práv, doktor filosofických věd; učil na středních školách, počátkem 60. let krátce působil na PedF UK; byl především krajinářem, portrétistou, věnoval se i spirituální tvorbě; vytvořil několik grafických cyklů a grafické portréty B. Němcové a K. H. Máchy; věnoval se kresbě, ilustrační tvorbě, je autorem několika plastik z patinované sádry; v 60. letech rozvíjel popularizační aktivity v oboru výtvarného umění (cyklus přednášek Nebojte se umění); psal poezii, filosofické a náboženské eseje, z nichž většina zůstala v rukopise; publikoval řadu odborných prací, literárních děl věnovaných životům významných umělců (Vonící země, Malířské evokace), několik básnických sbírek a poem; zabýval se také heraldikou; zastoupen ve sbírkách GHMP, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Karlových Varech, Lounech a Litoměřicích, Památníku Terezín, státních galerií v Drážďanech, Budapešti a v Mnichově, v Královské akademii umění v Kodani, v Musée de l'Art Wallon v Liége, Biblioteca Nacional v Lisabonu, Tate Gallery v Londýně, Musée des Beaux-Arts v Lyonu, Museo del Prado v Madridu, Bibliothéque Nationale v Paříži, Museum voor Schone Kunsten v Ostende a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Ovoce
Položka č.: 277842Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 12. 08. 2024 18:33
tempera, kombinovaná technika, dřevo, 1965, 34,5 x 50 cm, sign. PD Pitrmann 65, rám, na zadní straně štítek s popisem a razítkem autora, malba mírně krakelovaná, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Pražské mosty
Položka č.: 279473Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 13. 08. 2024 18:31
linoryt, 1970, 22,5 x 50 cm, sign. PD Alois Pitrmann, rám, 1/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Pražské mosty
Položka č.: 190332Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 13. 08. 2024 18:32
litografie, 1943, 29,6 x 39,7 cm, značeno PD na kameni Alois Pitrmann, DU značeno vodotiskovým razítkem autora a vzadu razítkem autora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Zrání (z cyklu Žně)
Položka č.: 279532Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 14. 08. 2024 18:48
lept, 1942, 10,5 x 14 cm, sign. PD Alois Pitrmann, rám, LD v desce značeno Pitrmann 1942, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Ve vsi
Položka č.: 274494Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 15. 08. 2024 18:29
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Spišský hrad
Položka č.: 274500Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 15. 08. 2024 18:30
tuš, papír, 1974, 15 x 19 cm, sign. PD Pitrmann 74, rám, PD popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Modlitba
Položka č.: 184370Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 15. 08. 2024 18:31
tuš, papír, 33 x 24 cm, sign. LD Pitrmann, v levé spodní části vlepený štítek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Matka
Položka č.: 184369Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 15. 08. 2024 18:32
tuš, papír, 1974, 33 x 24 cm, sign. PD Pitrmann 74, v levé spodní části vlepený štítek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)