Jan Tichý
(1962)studium na AVU v Praze u prof. Jiroudka a doc. Karmazína a na Královské akademii v Antverpách v Belgii; zabývá se lyricky abstraktní krajinomalbou, kresbou, grafikou a malbou na porcelán. Inspiraci hledá v přírodě. Pracuje v cyklech (Květ, Hra) Ilustracemi přispívá do Lidových novin. Pedagog figurální kresby na Výtvarné škole V. Hollara v Praze. Člen sdružení Mikrosvěty. "Práce Jana Tichého působí velmi soustředěně, i když se rozrůstá do nejrůznějších oblastí. Jeho obrazy prostupuje cit pro ztvárnění přírody, zjednodušení tvarů, potlačení detailů a zdůraznění základních vlastností. V jeho projevu se prosazuje i smysl pro ornament, pro rytmus a proměnu prvků, z nichž se sládá celek. Vstupuje do něj i hravost, která tvoří protiváhu přísné a někdy až strohé stavbě krajiny. (...) Snaží se proniknout pod povrch krajiny, vyjádřit její charakter, oddálit její tajemství a nakonec zobecnit své poznání. Chce pochopit postavení člověka v přírodě a vesmíru, význam a úlohu naší civilizace. Jeho tvorba má ve všech oblastech přirozený vývoj a působí vyváženě. V malbě se vedle střídmé barevné skladby prosazuje i čistá linka. Promítá se do ní smysl pro vyjádření vztahů mezi jednotlivými prvky a celkem. V kresbě se prolínají klasické postupy s novými technickými možnostmi, které však vždy odpovídají malířově přirozenosti. V jeho keramice se objevují motivy, s nimiž se setkáváme v malbě i kresbě. Přitom se v ní objevují neobvyklé tvary a proniká do ní osobitý rukopis. Jan Tichý patří k umělcům, jejichž tvorba se na první pohled pozná, protože má logický, přirozený a zřetelný vývoj" (z textu Jiřího Machalického)
Jan Tichý
Položka č.: 264534Vyvolávací cena: 17.500 CZK (730 €)
Plánované ukončení: 11. 09. 2024 18:07
olej, plátno, 2008, 60 x 50 cm, sign. PD J. Tichý 2008, rám, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 17.500 CZK (730 €)
Jan Tichý
Astrál IV.
Položka č.: 121706Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 11. 09. 2024 18:08
akryl, papír, 1990, 49,5 x 70 cm, sign. PD J. Tichý 90, na zadní straně popis autora, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Jan Tichý
Močál
Položka č.: 121705Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 11. 09. 2024 18:09
akryl, papír, 1998, 50 x 70 cm, sign. PD J. Tichý 98, na zadní straně popis autora, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Jan Tichý
Zvíře
Položka č.: 275259Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 11. 09. 2024 18:10
olej, plátno, 2008, 35 x 45 cm, sign. PD J. Tichý 2008, rám, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Jan Tichý
Krokodýl
Položka č.: 275258Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 11. 09. 2024 18:11
olej, plátno, 2008, 45 x 35 cm, sign. PD J. Tichý 2008, rám, žák prof. F. Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty