František Emler
(1912-1992)žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze; malíř; zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti; v letech 1947 - 1949 studoval v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na Ecole nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho; ilustroval mj. knihu G. Preissové Kytice ze Slovácka, oblíbil si Vysočinu a mnohé krajinářské práce vznikly právě tady, v místech jeho častých pobytů; je také autorem knih Jak, čím a nač kreslit (1960) a Jak dělat linoryt a jiné grafické techniky (1964); zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, GHMP aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
František Emler
(1912-1992)
Pohled z okna
Položka č.: 249556Vyvolávací cena: 70 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 24. 07. 2024 16:34
litografie, 10 x 7,3 cm, sign. PD F. Emler, č. 1/50, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze
Aktuální cena: 70 CZK (3 €)
František Emler
(1912-1992)
Masopust
Položka č.: 249560Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 24. 07. 2024 16:36
litografie, 1979, 6,8 x 3,8 cm, sign. DU F. Emler, DU pf 79, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze
Aktuální cena: 60 CZK (3 €)
František Emler
(1912-1992)
Chalupy v Německém v zimě
Položka č.: 249561Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 24. 07. 2024 16:38
litografie, pohlednice, 6,6 x 12,5 cm, značeno LD F. Emler, pohlednice použitá, popsána textem, známka, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)