Helena Vanišová
(1951)žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze; malířka, grafička; od roku 1978 tvořila grafiku, poté se zaměřila na malbu, od 1989 výhradně akvarelem; podává svědectví o dnešním světě a přírodě, tvoří v cyklech (mj. Člověk a životní prostředí); krajiny zobrazuje poeticky až pohádkově; sérií akvarelů doprovodila literární odkaz K. Čapka; 1975 získala 1. cenu za grafiku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
Helena Vanišová
Večerní rozhovor
Položka č.: 817Vyvolávací cena: 360 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:05
linoryt. akvarel, 10,5 x 14,5 cm, sign. PD Helena Vanišová, pasparta, vzadu štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze
Aktuální cena: 360 CZK (15 €)
Helena Vanišová
Léto
Položka č.: 818Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:06
akvarel, papír, 10,5 x 13 cm, sign. LD H. Vanišová, rám, vzadu štítek s popisem, lehce odřený rám, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Helena Vanišová
Letní noc
Položka č.: 819Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:07
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Helena Vanišová
Kamenité pole
Položka č.: 820Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:08
akvarel, papír, 10,5 x 19,5 cm, sign. LD H. Vanišová, rám, vzadu autorský štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Helena Vanišová
Skalní město
Položka č.: 821Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:09
akvarel, papír, 10,5 x 13 cm, sign. LD H. Vanišová , rám, vzadu štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Helena Vanišová
Plody zahrádky
Položka č.: 822Vyvolávací cena: 3.300 CZK (138 €)
Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:10
Aktuální cena: 3.300 CZK (138 €)
Helena Vanišová
Zátiší se židlí
Položka č.: 823Vyvolávací cena: 5.900 CZK (246 €)
Plánované ukončení: 17. 12. 2024 19:11
olej, plátno, 70 x 50 cm, sign. PD H. Vanišová, vzadu štítek s popisem, žákyně prof. C. Boudy na FF UK v Praze
Aktuální cena: 5.900 CZK (246 €)