Martin Kuriš

(1973)

  • Martin Kuriš

    (1973)

    Račte si přát víno?

    No.: 196

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 07. 11. 2024 15:00

    olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Jízda panovníka do královského města Berouna připomíná Karlovo putování po zemi mezi lidem prostým. Karel IV. mimo to, že byl velmi pobožný, měl rovněž smysl pro detail, a tak i na tomto obraze se můžete setkat s detaily, …

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

  • Martin Kuriš

    (1973)

    Víno napříč staletími

    No.: 195

    olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Obraz s klečící ženou v modrém šatu před samotným králem v okolí hradu Karlštejn. Obraz symbolizuje zejména příběh o víně z dob boha Dionýsa, který ve stručnosti praví o tom, kolik toho vypiješ, takové bude tvé chování a t…

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

  • Martin Kuriš

    (1973)

    Víno na dvoře Karla IV.

    No.: 194

    olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Triptych tří obrazů, který zobrazuje dvůr Karla IV. s exteriéry okolí, zejména luk a kopců kolem Karlštejna a také královského města Berouna. Každý z obrazů symbolizuje barevnost charakteristickou pro dobu v době Karla IV.…

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK