-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Postavy duchů - mnichů
Položka č.: 943Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2024 18:20
ofset, 19 x 13 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Letící anděl s hvězdami
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 11,5 x 16,5 cm, sign. LD J.Z., rám, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Holl…
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava španěla
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 6 x 4 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Žena v lóži
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 7 x 6 cm, monogr. PD J.Z, rám, přeškrtnuto, vzadu seznam linorytů, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Pastvina s ovcemi
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 1937, 10 x 16,5 cm, monogr. PD J.Z. Doulting, 9. VIII. 37, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie dráčka na keramiku
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 3,3 x 3,7 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie ještěra na keramiku
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 3,5 x 4 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie tří dráčků na keramiku
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 2,5 x 7 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Palma
Položka č.: 248Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1920, 9,7 x 6,6 cm, PN značeno na kameni J.Z., rám, příloha Veraikonu 1920, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Přístav
Položka č.: 247Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
ocelorytina, 9,5 x 16,4 cm, rám, obálka, podpis J. Zrzavý a J. Herčík, podle kresby Jana Zrzavého ocelorytinu provedl Jos. Herčík, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké be…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Vánoce
Položka č.: 246Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
ocelorytina, 7,5 x 6 cm, DU značeno v desce J.Z., rám, č. 56/200, podle kresby Jana Zrzavého ocelorytinu provedl Jos. Herčík, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy,…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Maska
Položka č.: 245Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
ocelorytina, 7,5 x 5,2 cm, DU značeno v desce J.Z., rám, č. 8/100, podle kresby Jana Zrzavého ocelorytinu provedl Jos. Herčík, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie k benátskému zátiší
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 10,5 x 16 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Exlibris KWB Pravda vítězí
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ile de Sein
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1947/48, 5,8 x 10,4 cm, monogr. PD J.Z., rám, příloha časopisu "Okénko do dílny umělcovy" , Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Benátky
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lept, 1974, 9,7 x 14,9 cm, PD značeno v desce J.Z., rám, tisk k publikaci "Jan Zrzavý o sobě a přátelích", Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Máne…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ticho
Položka č.: 335Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
reprodukce kresby, 16,2 x 7,6 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, podepsáno příteli Karlu Kučerovi, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví
Položka č.: 460Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, čtyři reprodukce J. Zrzavý, návrh vazby E. Frinta, podpis básníka proti titulu, vydala Družstevní práce, Praha 1930, 64s., polokož. vazba, holand. papír van Gelder, ex. 169/400, ed. krásných tisků Slunovrat sv.7, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé ma…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
P. Loti: Islandský rybář
Položka č.: 481Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis s věnováním, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Pra…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Dílo Jana Zrzavého 1906 - 1940
Položka č.: 162Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, sign. litografie J. Zrzavý (Zátiší s loděmi, vázami a jablky, 1941; 18:25 cm; Dvořák, č. soup. 23), soubor obrazů, kreseb a inscenací ve výběru Karla Šourka uvedených texty Giorgio de Chirico, Vincence Kramáře, Jana Mukařovského, Viktora Nikodema, Ferdinanda Pujmana, Františka X. Šaldy, Karla…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Musaion IV.
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
brož, úvodní slovo Karel Teige, vyd. Aventinum, Praha, 1923, pův. brož, 27s. textu + 36 obrazových příloh, některé listy uvolněny, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných,…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Zvěstování
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tempera na šepsované překližce, 10 x 13 cm, sign. vzadu uprostřed a věnování J. Zrzavý, rám, drobná studie Zvěstování je zasazena do stylizovaného krajinného rámce vycházejícího z pojetí Fra Angelica, setkání se odehrává ve fiktivní, snové krajině na břehu jezera, před kamennou zídkou a vchodem do d…
Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 400 000 - 500 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Anděl
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
lept, 1973, 23,1 x 15 cm, sign. PD Jan Zrzavý , pasparta, č. 46/100, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, značeno v desce HU ZJ, díla Jana Zrzavého se vyznačují melancholií, lyričností a téměř neviditelnou, jako by tušenou linií, ztrácející se v kouřovém oparu. Zrzavý byl samouk, kterého ponejvíce …
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava vousatého muže
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
pastel, tužka, papír, 17 x 12 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Zjevení v Lurdech
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tužka, papír, 1950, 10,5 x 16,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, kresba zachycují moment zjevení je variantou o málo rozměrnější kresby První zjevení v Lurdech (1947) v majetku Národní galerie Praha (č.kat. K 53.581) uvedeno a vyobr. v J. Brabcová: Jan Zrzavý 1890/1977 kat. výstava k 100. výročí narození (…
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Vdova
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tuš, papír, 1977, 6 x 4,8 cm, sign. a věnování PN Jan Zrzavý 11. II. 77, rám, vzadu úryvek z dopisu, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava ženy
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
pastelka, papír, 1949, 7,5 x 7 cm, monogr. PD Z.J., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Stojící postava ženy
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tužka, papír, 17 x 9,5 cm, sign. PD a věnování Jan Zrzavý, rám, návrh na drobnou grafickou práci (novoročenka, exlibris) v civilistním spiritu dvacátých let, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupin…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 50 000 Kč CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Milenci (Posedlost)
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tužka, papír, 1914, 10,5 x 8,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, jemná drobná studie ke kresbě uhlem Posedlost (Milenci), která byla východiskem k známému obrazu Milenci z téhož roku, jenž se stal předobrazem grafického listu z r. 1918, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířsk…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: k CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava anděla
Položka č.: 281038Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 16:36
tisk, 8,5 x 6 cm, sign. DU Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu