Emanuel Hosperger
(1891-1984)žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově; malíř; miloval moře, které bylo námětem jeho obrazů; samostatně vystavoval v Praze (1929, 1934), Plzni (1929), v roce 1936 na výstavě v Opatiji obdržel cenu za obraz Rozbouřené moře (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
Emanuel Hosperger
(1891-1984)
Popradské pleso
Položka č.: 282500Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 14. 08. 2024 18:17
akvarel, papír, 23 x 17 cm, sign. na zadní straně, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)