Josef Šolc
(1905-1994)Architekt, malíř. Studoval v letech 1923 - 1927 na Vyšší státní průmyslové škole - Odborné škole stavitelské v Brně, v letech 1933 - 1936 na Akademii výtvarných umění v Praze (architektura) u prof. Josefa Gočára. Pracoval v několika architektonických ateliérech v Praze i Brně. Byl významným průkopníkem českého funkcionalismu, projektant. Od roku 1936 působil v technickém oddělení Národní banky, kde navrhl i nejvýznamnější stavby, například blok domů s kinem Oko v Praze. Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU). Absolvoval například výstavu v roce 1988 Salón pražských výtvarných umělců '88 v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka Praha.
Josef Šolc
(1905-1994)
Položka č.: 282448Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 12. 08. 2024 18:35
akryl, dřevotříska, 1991, 70 x 50 cm, sign. PN Josef Šolc 91, na malbě místy drobná poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Josef Šolc
(1905-1994)
Položka č.: 282449Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 12. 08. 2024 18:37
kombinovaná technika, papír, 1981, 58 x 42,7 cm, sign. PD Josef Šolc 01/81, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Josef Šolc
(1905-1994)
Položka č.: 282450Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 12. 08. 2024 18:38
kombinovaná technika, papír, 1981, 59 x 42 cm, sign. PD Josef Šolc 1981, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)