Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)malíř, grafik, žák prof. Roubalíka, Bukovace a Pirnera, věnuje se převážně knižní grafice a karikatuře Na výstavě dekorat.umění v Paříži 1925 dostal 1.cenu a zlatou medaili za výzdoby knižní. Od r.1917 profesorem UMPRUM s převážným zaměře1ním na knižní grafiku grafická úprava katalogů SČUG Hollar, SVU Mánes v letech 1925-1927 byl redaktorem týdeníku Pestrý Týden. + Lomnice u Jílového? také: Jaroslav Studnička, J.Chmel, J., K. Bláha spoluzakladatel moderní české krásné knihy
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Přání do nového roku
Položka č.: 414Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2024 09:31
tuš, akvarel, uhel, papír, 23,5 x 19,5 cm, sign. LD V.H. Brunner, rám, zažloutlý papír, oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)