• Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ludvík Jehl: M. Aleš v Plzni

    Položka č.: 1022

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:00

    kniha, vydalo Sdružení západočeských výtvar. umělců, Plzeň 1932, 500 výtisků, 36 s., brož, prasklá vazba, obálka při okrajích lehce poškozená, zašpiněná, drobné skvrny, dobrá stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším o…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Václav Říha: Alšovy pohádky

    Položka č.: 1023

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:01

    kniha, výběr českých národních pohádek s ilustracemi M. Alše, Dědictví Komenského, Praha 1911, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá vazba, odmatané listy, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Plzeňská sgrafita

    Položka č.: 1024

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:02

    kniha, sebral a slovem provází F.V. Eisenreich a Dr. Emanuel Svoboda, Učitelská rada, Plzeň 1932, 137 s., brož, obálka zašpiněná, lepená, při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období t…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Rodinné kresby

    Položka č.: 1025

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:03

    kniha, vydal Odkaz, Praha 1924, 80 s., clpl. převazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ze života a pracovny mistra Mikoláše Alše

    Položka č.: 1026

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:04

    kniha, výbor 166 reprodukcí jeho prací pro českou mládež, slovem doprovází J.F. Svoboda, vydalo nakladatelství Aloise Šaška, Velké Meziříčí, 1913, 310 s., poloplátěná nepůvodní vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. stolet…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)

    Položka č.: 1027

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:05

    kniha, Masarykův portrét ve frontispisu, přel. F. Dominois, vyd. Librairie Plon, Paříž 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Haussmann

    (1898-1923)

    Zpěvy hanlivé

    Položka č.: 1028

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:06

    kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Julius Ráb

    Starodružiníci, kdo jsou a co budou

    Položka č.: 1029

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:07

    kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfred Fischel

    (1853-1926)

    Der Panslawismus bis zum Weltkrieg

    Položka č.: 1030

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:08

    kniha, vydal J. G. Cottasche Buchhandlung Nachfolder, Stuttgart und Berlin 1919, 590s., polopl. vazba, odřené desky, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil František Burian

    (1904-1959)

    Dejte nám divadlo

    Položka č.: 1031

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:09

    bibliofilie, projekty budov a inscenací, vydal nákladem vlastním E.F. Burian, Praha 1939, 40 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Hunde - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1032

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:10

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 10 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 20 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Schäferfiguren und Gruppen - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1033

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:11

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 11 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 24 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1034

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:12

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1035

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:13

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1036

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:14

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1037

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:15

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Kouřil

    (1944)

    Český rock´n´roll (1956 - 1969)

    Položka č.: 1038

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:16

    kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Kořán

    (1940-2017)

    Living theatre

    Položka č.: 1039

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:17

    kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hora

    Literatura a politika

    Položka č.: 1040

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:18

    brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Landovský

    (1936-2014)

    Sanitární noc

    Položka č.: 1041

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:19

    kniha, divadelní podívaná o dvou částech, začátku, přestávce a konci, světlá řada, vydala Edice Expedice, Praha 1983, sv. 176, strojopis na cigaretovém papíře, 104 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    G. A. Bürger: Baron Prášil

    Položka č.: 1042

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:20

    kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Mode d´emploi

    Položka č.: 1043

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:21

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Na pospas aneb přísloví pro kočku

    Položka č.: 1044

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:22

    kniha, podpis s věnováním autora, obálka a ilustrace Vilém Reichmann, ed. Pochod, vydal Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1947, 130 s., orig. brož, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • .

    Neviditelný domov : verše exulantů : 1948 - 1953

    Položka č.: 1045

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:23

    bibliofilie, sestavil Dr. Peter Demetz, ob. Miroslav Šašek, obs. verše 15 básníků mmj. I. Blatný, I. Jelínek, Fr. Kovárna, Z. Lederer, F. Listopad, J. Měšťan, M. Součková, J. Tumlíř, 3. sv. edice Knihy exilu, vydalo nakladatelství Medy Mládkové (za svobodna Sokolové) Editions Sokolova, Paříž 1954, p…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    Křik koruny české

    Položka č.: 1046

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:24

    kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Lips Tullián

    Položka č.: 1047

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:25

    sešit, ilustrace K. Saudek, vydalo Středočeské nakladatelství a knihkupectví, Praha 1990, nestr., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Ve stínu palem

    Položka č.: 1048

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:26

    kniha, obs. povídky Gum, Krumir, Ghasua, Proklatec a Kristus a Mohamed, ilustrace Jos. Ulrich, přel. J.K. Landa, 14. sv. v ediční řadě Malá série románů, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1932, pův. naklad. celopl. vazba, 429 s., vazba zkosená, hrany desek místy odřené, na deskách odřeniny, Antikvari…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Der Fürst der Bleichgesichter - Old Surehand

    Položka č.: 1049

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:27

    kniha, anonymně vydaný román Karla Maye, 89 ilustrací, 3. sv. edice Deutsche Herzen, deutsche Helden, kvůli sporům o honorář zakázal K. May svému nakladateli Münchmeyerovi nová vydání jeho úspěšné série Deutsche Herzen, deutsche Helden, nakladatel však nadále Mayovy romány vydával a to bez uvedení j…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Děti Kapitána Granta

    Položka č.: 1050

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:28

    kniha, 20,5 x 15 cm, il. Riou, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1934, IV. vydání, 564 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet knihy, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Josef Augusta: Pravěké ptactvo

    Položka č.: 1051

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2024 12:29

    kniha, ob. a jedna ilustrace v příloze Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1949, 283 s., nerozřezáno, brož. s obálkou, obálka při okrajích poškozená, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook