-
Vladimír Kafka
(1963-2018)
Myšlenkový útvar
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:01
kombinovaná technika, asambláž, olej, plátno, 2003, 45,5 X 35,5 cm, sign. na zadní straně Vladimiír Kafka 2003, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Ptáčka a M. Knížáka na AVU v Praze, člen skupiny Svárov
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Toul
(1983)
Dotyk černé
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:02
akryl, karton, 2021, 42 x 29,7 cm, značeno PD matto
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Toul
(1983)
Opravář kol
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 5.400 CZK (225 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:03
tuš, tempera, karton, 2021, 42 x 59,4 cm, značeno PD matto, Martin Toul, známý rovněž pod svým pseudonymem Matto, je po všech stránkách záhadným autorem. Jeho tvorba je protknutá melancholií, zejména pak monochromatické záběry krajin, a zároveň narativním přístupem. Každá jeho kresba předává příběh …
Aktuální cena: 5.400 CZK (225 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Gebauer
(1946)
Máky
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:04
kombinovaná technika, kresba, koláž na papíře, 2021, 58,5 x 45,7 cm, sign. PD V. GEBAUER 21, malíř a grafik, absolvent ateliéru Františka Jiroudka na pražské AVU
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dana Zámečníková
(1945)
Plavkyně
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:05
tužka, pastel, papír, sklo, 1999, 20 x 26 cm, sign. PD Zámečníková 99, Antikvariát Ostrovní, žákyně J.Svobody
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hedvika Krejčí
(1947-2017)
Mezi nebem a zemí
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 2.300 CZK (96 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:06
akryl, plátno, 35 x 25 cm, monogr. PD HK., Antikvariát Ostrovní, absolventka Akademie výtvarných umění, Praha, prof. Paderlík Arnošt (1969 - 1975), École Nationale Superieure des Beaux-Arts v Paříži (1981 - 1982)
Aktuální cena: 2.300 CZK (96 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Steklík
(1938)
Motýlek pro Sigmunda Freuda
Položka č.: 188Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:07
kombinovaná technika, pero, papír, 2005, 23 x 17 cm, sign. PD Jan Steklík, rám, katalog k výstavě přiložen, člen Unie výtvarných umělců, Tovaryšstva malířského a Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Pospíšilová
(1902-1974)
Pařát
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:08
tuš, papír, 1945, 44 x 31 cm, monogr. PD MP 45, rám
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Tomáš Blažek
(1884-1962)
Nečekaná návštěva
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:09
akvarel, papír, 1950, 29,5 x 37,5 cm, sign. LD JTBlažek 11.2.1950, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Preislera a E. K. Lišky na VŠUP v Praze, člen JUV v Praze
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Tomáš Blažek
(1884-1962)
Jesličky
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:10
olej, plátno, 1951, 33 x 45 cm, sign. PD JTBlažek 1951, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Preislera a E. K. Lišky na VŠUP v Praze, člen JUV v Praze
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Körber
(1862-1925)
Jaro
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:11
tuš, běloba, papír, 25 x 30,5 cm, sign. LD Körber, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Körber
(1862-1925)
Múza
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:12
tuš, běloba, papír, 25 x 30,5 cm, sign. LD Körber, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jitka Walterová
(1947)
Kotě z Kocourkova
Položka č.: 194Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:13
akvarel, tuš, papír, 28 x 124 cm, sign. na zadní straně Jitka Walterová, pozadí k anim. seriálu Kotě z Kocourkova, při okrajích mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Trnky, A. Strnadela a Z. Sklepka na VŠUP v Praze, členka Asociace volné grafiky
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Chvojková Trnková
(1891-1958)
Smutný kluk
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:14
akvarel, tuš, papír, 1974, 26,3 x 13,4 cm, sign DU H. Chvojková - Trková , pasparta, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Schneiderka
(1903-1980)
Lom na Rusavě
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:15
olej, lepenka, 45 x 61 cm, sign. LD Ludvík Schneiderka, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Schneiderka
(1903-1980)
Horská krajina
Položka č.: 197Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:16
akvarel, 52 x 71 cm, sign. PD Ludvík Schneiderka, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Nedvěd
(1919)
Hlava klauna
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:17
olej, plátno, 1976, 45 x 35 cm, sign. PD Nedvěd 76, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední škole dekorativního umění v Praze, soukromé studium u K. Součka a J. Horníka, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze a prof. C. Boudy na PedF UK tamtéž, člen JUV
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Souček
(1941-2008)
Kyklop nad krajinou
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:18
lept, akvatinta, 1982, 18,3 x 13,6 cm, sign. PD JSouček 82, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. S. Libenského na SUPŠ sklářské v Železném Brodě, poté prof. Hoffmeistera na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Laštůvka
(1951)
Akt
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:19
linoryt, 1966, 24,5 x 33 cm, sign. PD Laštůvka 66, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Richter
(1942)
Quo Vadis R. Hausner aneb vícero smutných Evropanů
Položka č.: 201Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:20
lept, 1983, 40,7 x 73,5 cm, sign. PD P. Richter 83, pasparta, č. 3/20, DU popsáno, přiložen katalog s podpisem Pavel Richter - Verbi Volati, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dinara Kyoller
(1996)
Odmítnutí (Léto)
Položka č.: 202Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:21
analogová fotografie , 2022, 61,8 x 45,8 cm, "Complicated Feelings" je projekt zaměřený na zkoumání fází smiřování se se zármutkem. Fotografie v tomto projektu vizualizují různé etapy, kterými člověk prochází při ztrátě. Zachycují momenty popírání, hněvu, pokusů o vyrovnání se s realitou a…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dinara Kyoller
(1996)
Hněv (Podzim)
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:22
analogová fotografie, 2022, 61 x 45,8 cm, ze série Complicated feelings. Fáze hněvu ztělesňuje bouři emocí a vnitřní boj, které jsou reakcí na nespravedlnost a bolest. V tomto stadiu člověk ztrácí kontrolu nad svými pocity a vyjadřuje je skrze vztek a odpor, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radho…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dinara Kyoller
(1996)
Smlouvání (Zima)
Položka č.: 204Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:23
analogová fotografie, 2022, 62,2 x 45,6 cm, ze série Complicated feelings. Fáze smlouvání je pokusem o změnu situace, zatímco deprese představuje uvědomění si její nevyhnutelnosti a ponoření se do smutku. V této fázi si člověk plně uvědomuje, že nic nemůže změnit, a propadá hlubokému smutku, Antiqar…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dinara Kyoller
(1996)
Příjetí (Jaro)
Položka č.: 205Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:24
analogová fotografie, 2022, 71,6 x 53 cm, ze série Complicated feelings. Přijetí je fází, kdy dochází ke smíření se se ztrátou a objeví se ochota pokračovat v životě i přes prožitou bolest. Tento proces umožňuje začlenit ztrátu do svého života, najít nový smysl a vykročit vpřed, Antiqari.at Radhošťs…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Gejza Angyal
(1888-1956)
Černý Kamen na Velké Fatře
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:25
litografie, 30,3 x 35 cm, sign. PD G. Angyal, Gejza Angyal byl malíř a grafik. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Budapešti. V roce 1910 získal diplom profesora kreslení. Byl členem Maďarské společnosti pro vědu, literaturu a umění v Bratislavě, od roku 1920 Jednoty výtvarných umělců Slovensk…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Xénia Hoffmeisterová
(1958)
Labyrint
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:26
litografie, papír, 2023, 81 x 56 cm, sign. PD Xénia Hoffmeisterová, č. 1/30, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Reinerová
(1946)
Noční Praha
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:27
litografie, 32,5 x 37,6 cm, sign. DU Jana Reinerová, č. 60/70, žákyně prof. Sutera a Stanulise na École des Beaux Arts v Ženevě
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Klimovičová
(1927-1993)
Dívka a kočka
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:28
lept, kombinovaná technika, 1981, 59,4 x 50 cm, sign. PD M. Klimovičová 1981, autorský tisk, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. G. Stajkova na Akademii výtvarných umění v Sofii, V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Július Němčík
(1909-1986)
Přístav
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:29
litografie, 1977, 27 x 34 cm, sign. PD J. Němčík 77, rám, č. 22/33, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty a J. Obrovského
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Gennadij Alexandrov
(1949)
Fibonnaciho spirála
Položka č.: 211Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 13:30
lept, 2020, 32,6 x 32,6 cm, sign. PD Alexandrov 2020, č. 6/50, Antikvariát Dlážděná, Narozen 6.9.1949 v Omsku. Malíř, grafik, autor exlibris. Od r. 1993 žije trvale v Česku.
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO