• Kamil Lhoták

    Na rybách

    No.: 94

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 12. 12. 2024 15:00

    tužka, pastelky, papír, 15 x 19,5 cm, monogr. NU K. L., the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

  • Kamil Lhoták

    Olympie

    No.: 93

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    tužka, pastelky, papír, 21 x 29 cm, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

  • Kamil Lhoták

    Ilustrace k časopisu Světová literatura

    No.: 92

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

  • Kamil Lhoták

    Ilustrace ke knize Samota ve stepi

    No.: 91

    Auction price: 5.200 CZK (217 €)

    tuš, akvarel, papír, 1961, 5,7 x 4,1 cm, reprodukováno v knize: Valentin Katajev, Samota ve stepi, Státní nakladatelství dětské knihy , při okrajích zašpiněný a popsaný papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupin…

    Current price: 5.200 CZK (217 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Duch pohraničí

    No.: 90

    Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)

    tuš, papír, 1978, 31 x 44 cm, monogr. LD ZB, rám, ilustrace k rodokapsu Zane Grey - Vítr smrti, Nakladatelství Albatros (bývalé SNDK) - první vydání, edice Karavana (r.1978), Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, m…

    Current price: 48.000 CZK (2.000 €)

  • Různí autoři

    Vladimír Boudník 70

    No.: 89

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    bibliofilie, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, č. 72/200, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivna Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Tento soubo…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Věž

    No.: 88

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    litografie, 1967, 44,8 x 29 cm, sign. PD F. Muzika 67, pasparta, č. 33/35, drobné skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Loukota, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Manes Association of Fine Arti…

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

  • Jiří Anderle

    Dívka a lipový květ

    No.: 87

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    lept, 1991, 30 x 21,9 cm, sign. DU Jiří Anderle 91, rám, nově adjustováno, muzeální sklo, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Cze…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Semínko

    No.: 1

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    suchá jehla, 12,7 x 9,7 cm, pasparta, zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kaplicky, member of UB 12, The Umelecka beseda and SCUG

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Viki

    No.: 314

    Auction price: 125.000 CZK (5.209 €)

    bronz, pozdější odlitek, v. 34 cm, nedílnou součástí položky je dřevěný kubistický podstavec volně stojící, dílo nejvýraznější sochařské osobnosti české moderny a předního představitele kubistické sochy. Byl jeden z prvních, kdo aplikoval kubistické postupy v sochařské tvorbě. Gutfreund vystudoval V…

    Current price: 125.000 CZK (5.209 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    No.: 313

    Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)

    bronz, pozdější odlitek, v. 38,5 cm, vynikající práce z období syntetického kubismu. Autor byl významný sochař první poloviny 20. století a vůbec první sochař, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v …

    Current price: 120.000 CZK (5.000 €)

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Hodinář

    No.: 335

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    litografie, 54 x 34 cm, sign. PD Kristofori, č. 2/150, kraje mírně pokrčeny, the president of Lyra Pragensis, member of The Association of Prague Fine Artists

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Zdeněk Mézl

    (1934 -2016)

    No.: 334

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    kolorovaný dřevoryt, 14 x 41 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 17/100, papír v horních rozích pokrčený, u dolního okraje mimo tiskovou plochu ušpiněn, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Jiří Chadima

    Noční Praha

    No.: 333

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    litografie, 1982, 12,5 x 29 cm, sign. PD Chadima 82, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Kaplicky at The State Graphic School in Prague and prof. Fisarek at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of the group Radar

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Marie

    No.: 332

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    akvarel, tuš, papír, 18,5 x 29,5 cm, Saudkův portrét majitelky kresby Marie vznikl ve druhé polovině 80. let, osobní dar od autora, nesignováno, mírně pokrčený papír, v levé části na papíře skvrna, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Svatební oznámení

    No.: 331

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    tuš, papír, 30 x 40,5 cm, sign. PD K. Saudek, PD autorovo věnování, pokrčený a při dolním okraji natržený papír, v levé dolní části vodní skvrna, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    No.: 330

  • David Cajthamel

    Ruce

    No.: 329

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    tempera, kombinovaná technika, papír, 98,5 x 68 cm, sign. LD 28.10.87 Cajthamel, pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

  • Karel Müller

    (1899-1977)

    Na kus řeči

    No.: 328

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    akvarel, tužka, papír, 9 x 22,5 cm, sign. LD Karel Müller, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky, V. Bukovac and J. Obrovsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

  • Karel Müller

    (1899-1977)

    Černá kočka

    No.: 327

    tužka, papír, 11,5 x 16,5 cm, sign. PD Karel Müller, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky, V. Bukovac and J. Obrovsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • Dimitrij Kadrnožka

    (1923-2022)

    No.: 326

    uhel, papír, 2007, 79 x 60 cm, sign. PD Kadrnožka 07, v rozích stopy po sešívačce, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of A. Strnadel at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and F. Troster at The Academy of Performing Arts in Prague, member of JUV

  • Karel Mahrla

    (1911-1999)

    Zátiší s džbánkem a paprikou

    No.: 325

    tempera, karton, 1963, 27 x 46 cm, sign, rám, rám v rozích trochu poškozen, Aantiqari.at Radhošťská,

  • V. Štěpánek

    Pohled na Pražský hrad a Karlův most

    No.: 324

    olej, plátno, 46 x 100 cm, sign. PD V. Štěpánek, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Jonny Strohbach

    Bad Elster

    No.: 323

    olej, plátno, 1943, 35 x 40 cm, sign. PD J. Strohbach 1943, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Josef Chládek

    Autoportrét in field

    No.: 322

    olej, plátno, 70 x 50 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Michael Stránský

    (1971)

    Bruslař

    No.: 321

    Auction price: 18.000 CZK (750 €)

    dřevo, kov, kůže, 2023, Michael Stránský je českým sochařem a malířem, který začal se svou uměleckou tvorbou v 90. letech. Je členem Výtvarné skupiny 3:1 a zaměřuje se zejména na tvorbu objektů z kombinovaných materiálů. Své sochy Stránský vytváří z celistvých předmětů nebo jejich fragmentů, jež čas…

    Current price: 18.000 CZK (750 €)

    No.: 320

    bronz, 20. století, 62 x 50 cm

    No.: 319

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    patinovaná sádra, v. 50 cm, pozdější kopie z okruhu Matyáše Bernarda Brauna

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

  • Klement Lorenc

    (1911-1983)

    Sedící žena s knihou

    No.: 318

    pálená hlína, v. 29 cm, sign. PD K. Lorenc, dírka uprostřed těla, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    No.: 317

    Auction price: 24.000 CZK (1.000 €)

    patinovaná sádra, 32,3 x 45,5 cm, značeno PD Horejc, adjustováno v dřevěném rámu, dílo významného českého sochaře, který působil také jako pedagog na Umělecko-průmyslové škole. Jeho tvorba se vždy odvíjela v realistickém duchu, je přiřazován k prvorepublikovému novoklasicistnímu hnutí, the disciple …

    Current price: 24.000 CZK (1.000 €)