Návrh na divadelní plakát pro 55 Covent Garden London WE
No.: 251Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 12. 12. 2024 15:00
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Samuraj
No.: 250Auction price: 1.800 CZK (75 €)
dřevořez, 35,8 x 25 cm, rám, místy poškozeno, na rámu oděrky, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Dopis
No.: 249Auction price: 1.800 CZK (75 €)
dřevořez, 35,5 x 24 cm, rám, místy poškozeno, na rámu drobné oděrky, Aantiqari.at Radhošťská,
David Cheng
Krajina s loděmi, Hong Kong
No.: 248Auction price: 8.000 CZK (334 €)
olej na plátně, 1965, 39,5 x 49,5 cm, sign. PD David Cheng, Hong Kong, 1965, rám, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Konishi Hirosada
(1810-1864)
Nápadník, sluha, gejša s dýmkou
No.: 247Auction price: 4.500 CZK (188 €)
dřevořez, 1844, 25 x 18,5, 25 x 18,5, 25,5 x 19 cm, rám, rám trochu otlučený, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Toyohara Kunichika
(1935-1910)
Bojovník Kung Fu
No.: 246Auction price: 2.200 CZK (92 €)
dřevořez, 35,2 x 23,5 cm, značeno PD, místy na papíru drobná poškození, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.200 CZK (92 €)
Toyohara Kunichika
(1835-1910)
Dva bojovníci
No.: 245Auction price: 2.000 CZK (84 €)
dřevořez, 34 x 22,3 cm, rám, místy poškozeno, na rámu oděrky, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Zimní orba
No.: 273Auction price: 1.900 CZK (80 €)
akvatinta, lept, 1975, 27,1 x 46 cm, sign. PD Čepelák 1975, č. 11/200, nepatrně ušpiněno na jednom místé vlevo pod tiskem, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. V. Rada, V. Silovsky, V. Nechleba and J. Zelibsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 1.900 CZK (80 €)
Josef Lada
(1887-1957)
Vánoce
No.: 272Auction price: 16.000 CZK (667 €)
tisk, 1948, 92 x 66 cm, zažloutlý a natržený papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 16.000 CZK (667 €)
Reklama pro Dopravní podniky hlavního města Prahy
No.: 271Auction price: 8.000 CZK (334 €)
akvarel, tuš, běloba, karton, druhý polovina 40. let, 24,5 x 29 cm, rám, 4 reklamní panely s bezpečnostními pokyny pro cestující hromadné dopravy. Vytvořeno pro Krátký film v produkci fy. Baalfilm (filmová společnost založená v roce 1934 Ing. Bohuslavem Krátkým), Provenance: Antiquarian Ostrovní
František Tichý
(1896-1961)
Jak mořský kůň...
No.: 270Auction price: 8.000 CZK (334 €)
akvarel, tužka, papír, 6,8 x 9,8 cm, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts
Jaroslav Štika
(1906-1940)
Akt černovlásky
No.: 269Auction price: 1.700 CZK (71 €)
tužka, papír, 29 x 22 cm, monogr. LD JŠ, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Prof. J. Obrovský at the Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 1.700 CZK (71 €)
Přemysl Janíček
(1925-2009)
Tahiťanka
No.: 268Auction price: 2.000 CZK (84 €)
pastel, papír, 1969, 37 x 27 cm, monogr. LD JA 69, rám, vzadu štítek s popisem, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Petra Oriešková
(1941-2022)
Hadí muž
No.: 267Auction price: 3.500 CZK (146 €)
barevné tuše, papír, 25 x 48 cm, značeno na zadní straně Oriešková, na papíře místy dírky, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of prof. O. Eckert at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Míla Doleželová
(1922-1993)
Mladý cikán
No.: 266Auction price: 3.500 CZK (146 €)
tuš, papír, 1954, 33,4 x 22,3 cm, sign. PD Doleželová 54, v místě původní pasparty zažloutlý papír, odborně restaurováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Marc Chagall
(1887-1985)
Mojžíš přijímající desatero
No.: 283Auction price: 10.000 CZK (417 €)
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, Z cyklu Bible; Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Úzce spolupracoval s uměleckým obchodníkem Ambroisem Vollardem, pro něhož vytvořil litografie na biblická témata a několik dalších děl. Původní lepty začal komponovat již v průběhu …
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Marc Chagall
(1887-1985)
Bible (titulní strana)
No.: 282Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Mikoláš Axmann
Údiv
No.: 281Auction price: 2.000 CZK (84 €)
kamenorytina, 2002, 45,3 x 39,4 cm, sign. PD Mikoláš Axmann 2002, č. 7/15, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Art College in Prague - Art subject, the disciple of L. Cepelak at The Academy of Fine Arts in Prague
František Burant
(1924-2001)
Žena s drdolem
No.: 280Auction price: 2.000 CZK (84 €)
suchá jehla, 1980, 61 x 49,5 cm, sign. PD F.Burant, č. 18/25, potrhané strany papíru, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The State Graphic School Státní, the disciple of prof. Kaplicky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of the group UB 12, The Hollar Association of …
Marc Chagall
(1887-1985)
David a Absolon
No.: 285Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Marc Chagall
(1887-1985)
Anděl v ráji
No.: 284Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Ota Janeček
No.: 106Auction price: 126.000 CZK (5.250 €)
bronz, 1944, v. 58 cm, značeno O. Janeček 44, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Svou tvorbou zasáhl nejenom do oblasti malby, ale také plastiky, filmu, užitého…
Current price: 126.000 CZK (5.250 €)
Pavel Besta
Chyť se kdo můžeš
No.: 105Auction price: 62.000 CZK (2.584 €)
olej, plátno, 2016, 90 x 100 cm, sign. PD Besta 16, Pavel Besta je český akademický malíř, který žije střídavě v Praze a jižních Čechách. Představuje významného zástupce střední generace českých výtvarníků. Ve své tvorbě se zaměřuje na zachycení prolínání živé přírody s neživým světem lidských obydl…
Current price: 62.000 CZK (2.584 €)
Pavel Besta
Poslední anděl
No.: 104Auction price: 58.000 CZK (2.417 €)
olej, plátno, 2023, 100 x 80 cm, sign. PD Besta, the disciple of prof. J. Smetana and V. Pospisil at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 58.000 CZK (2.417 €)
Jiří Načeradský
Biostroje
No.: 103Auction price: 18.000 CZK (750 €)
tempera, tuš, papír, 1970, 49 x 65 cm, sign. PD Načeradský 70, oboustranná kresba, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Jiří Načeradský
Muž
No.: 102Auction price: 7.000 CZK (292 €)
akvarel, tuš, papír, 1988, 58 x 40,5 cm, sign. PD Načeradský 88, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Radim Malát
(1930-1997)
Dvě hlavy
No.: 101Auction price: 142.000 CZK (5.917 €)
akryl, sololit, 1994, 97 x 83 cm, sign. PD Malát 94, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v…
Current price: 142.000 CZK (5.917 €)
Radim Malát
(1930-1997)
Ptačí dech
No.: 100Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)
akryl, sololit, 1996, 100 x 73 cm, sign. PD Malát 96, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom …
Current price: 130.000 CZK (5.417 €)
Antonín Michalčík
(1914-1998)
Měsíční noc
No.: 99Auction price: 40.000 CZK (1.667 €)
olej, plátno, 59,5 x 72 cm, sign. PD Michalčík, rám
Current price: 40.000 CZK (1.667 €)
Eva Bednářová
(1937-1986)
Snová krajina
No.: 98Auction price: 21.000 CZK (875 €)
olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 21.000 CZK (875 €)