• Jindřich Schmidt

    (1897-1984)

    Ptáček

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:32

    oceloryt, 5 x 4,5 cm, sign. PD JSchmidt, na papíře skvrna, vyučen v xylografické dílně K. Kabelky v Praze, žák prof. A. Hofbauera na UMPRUM tamtéž, soukromé studium u K. Klára a R. Váchy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Jindřich Schmidt

    (1897-1984)

    Max Švabinský

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:33

    oceloryt, 6,5 x 4 cm, sign. DU JSchmidt, vyučen v xylografické dílně K. Kabelky v Praze, žák prof. A. Hofbauera na UMPRUM tamtéž, soukromé studium u K. Klára a R. Váchy

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Naďa Rappensbergerová

    Svíce

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:34

    litografie, 6,5 x 4 cm, č. 55/55

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Naděžda Plíšková

    (1934-1999)

    Prst

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:35

    suchá jehla, 1973, 8,3 x 5,5 cm, sign. PD N. Plíšková 1973, č. 39/100, žákyně prof. V. Silovského a K. Součka na AVU v Praze, K. G. Müllera na Hochschule für Graphik und Buchkunst v Lipsku, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Orest Dubay

    (1919-2005)

    Paul Verlaine, Chvíle pro milence

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:36

    dřevoryt, 1986, 21 x 14,5 cm, sign. PD Orest Dubay, č. 60/200, tisk s básní Paula Verlaina, žák prof. J. Mudrocha, M. Benky a M. Schurmanna na VŠT v Bratislavě, člen Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta, SČUG Hollar a SVU Aleš

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Michaela Lesařová Roubíčková

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:37

    lept, 1975, 10 x 9,5 cm, monogr. L, č. 14/55, žákyně prof. J. Nováka, K. Svolinského a Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Jaroslav Dajč

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:38

    akvarel, papír, 20 x 15 cm, sign. PD Jaroslav Dajč, PD věnování Dr. Hrdinovi, žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák prof. Hadlače na PedF MU v Brně, člen Sdružení výtvarných umělců Vysočiny

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Jaroslav Dajč

    Ptáček

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:39

    lept, 11,5 x 7 cm, sign. PD J. Dajč, E.A., žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák prof. Hadlače na PedF MU v Brně, člen Sdružení výtvarných umělců Vysočiny

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Miroslav Stuchlík

    Strašák

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:40

    lept, 1982, 17 x 11 cm, sign. PD M. Stuchlík 82, č. 64/80, studium užité grafiky na SOŠ výtvarné v Praze

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Jana Jemelková

    (1928-2018)

    Power

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:41

    serigrafie, 1984, 11 x 15,5 cm, sign. vzadu Jana Jemelková, č. 37/100

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Alois Mikulka

    (1933)

    Seadream

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:42

    linoryt, 18,5 x 15 cm, sign. DU A. Mikulka, studoval u J. Bruknera na ŠUŘ v Brně a u prof. J. Želibského na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Pavel Rak

    (1939)

    AIDS

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:43

    serigrafie, 26,5 x 19 cm, značeno v tisku RAK

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:44

    serigrafie, 1988, 28 x 16 cm, sign. PD Matal 88, č. 23/60, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SVU Aleš v Brně a Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a dalších

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Karel Teissig

    (1925-2000)

    Photographie

    Položka č.: 106

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:45

    serigrafie, 21 x 15 cm, studium na soukromé škole V. Sychry v Mánesu, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze, studium na Royal Académie des Beaux Arts v Bruselu, předseda Klubu ilustrátorů dětské knihy, člen skupiny Etapa

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Ludmila Jandová

    (1938-2008)

    Položka č.: 107

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:46

    lept, 12 x 8 cm, sign. DU L. Jandová , č. 22/80, žákyně prof. K. Müllera, V. Silovského a V. Tittelbacha na AVU v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Emanuel Ranný

    Pole

    Položka č.: 108

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:47

    suchá jehla, 1983, 11 x 8,5 cm, sign. PD Em. Ranný 83, č. 4/20, studium na ŠUŘ v Brně, člen sdružení Q, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Olga Čechová

    (1925-2010)

    Položka č.: 109

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:48

    dřevoryt, 12 x 10,5 cm, sign. PD Olga Čechová, č. 171/200

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Zdenka Kabátová - Táborská

    (1933)

    PF 1991

    Položka č.: 110

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:49

    lept, 8 x 6 cm, sign. PD Z. Kabátová- Táborská, č. 13/30, žákyně prof. V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Na koni

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:50

    tužka, papír, 12 x 10 cm, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Na koni II

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:51

    tužka, papír, 8,5 x 10 cm, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Oznámení

    Položka č.: 113

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:52

    litografie, 21 x 15 cm, sign. Karel Toman, č. 117/200, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Viktor Kubal

    Zbojník Jurko

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:53

    kombinovaná technika, folie, 8 x 9 cm

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Jaroslav Dajč

    Postava s koněm

    Položka č.: 115

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:54

    lept, 1996, 10,4 x 7,4 cm, sign. PD Jaroslav Dajč, č. 23/70, grafika na dvojlistu s přáním Dr. Ivanu Hrdinovi, žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák prof. Hadlače na PedF MU v Brně, člen Sdružení výtvarných umělců Vysočiny

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Václav Chochola oznámení

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:55

    lept, 7,5 x 7 cm, otisk z původní desky, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Václav Chochola oznámení

    Položka č.: 117

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:56

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    V loďce

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:58

    lept, 10,5 x, 75 cm, otisk z původní desky, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Profil

    Položka č.: 120

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 12:59

    lept, 8 x 8,5 cm, otisk z původní desky, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Pan Mráček

    Položka č.: 121

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 13:00

    tisk, 21 x 29,6 cm, vzadu razítko Jiránek, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Květiny

    Položka č.: 122

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 13:01

    lept, 9,5 x 8 cm, sign. DU L. Jiřincová, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Položka č.: 123

    Plánované ukončení: 13. 12. 2024 13:02

    serigrafie, 1988, 29 x 21 cm, sign. PD Matal 88, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SVU Aleš v Brně a Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a dalších

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)