-
Viktor Vorlíček
(1909-1976)
Vstup do kláštera dominikánů v Českých Budějovicích
Položka č.: 229767Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 05. 12. 2024 18:39
lept, 23,5 x 18,1 cm, sign. PD Vorlíček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Viktor Vorlíček
(1909-1976)
Kostel sv. Jana Křtitele a Prokopa
Položka č.: 229766Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 05. 12. 2024 18:40
lept, 23 x 18 cm, sign. PD Vorlíček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Viktor Vorlíček
(1909-1976)
Pohled na České Budějovice od západu
Položka č.: 229764Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 05. 12. 2024 18:41
lept, 23,3 x 18,8 cm, sign. PD Vorlíček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Viktor Vorlíček
(1909-1976)
Kostel Nejsvětější Trojice u Trhových Svinů
Položka č.: 229760Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 05. 12. 2024 18:42
lept, 1941, 18,8 x 24,8 cm, sign. PD Vorlíček, značeno PD v desce V. Vorlíček 41, v levém dolním rohu značeno razítkem dp, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Wellner
(1875-1926)
Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci
Položka č.: 279554Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 05. 12. 2024 18:43
lept, 1917, 26,3 x 19,5 cm, vše sign. PD KWellner 917, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, poté žák A. Kalvody, člen SVUM
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
V. Kadlec
Chrám sv. Víta
Položka č.: 178757Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:00
voskovky, papír, 1970, 29,5 x 41,3 cm, sign. PD Kadlec 70, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Ulrich
Chrám sv. Víta
Položka č.: 217498Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:02
litografie, 1946, 16 x 16 cm, sign. LD A. Ulrich 46, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kompozice
Položka č.: 219851Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:04
dřevoryt, 1964, 20,5 x 38,5 cm, sign. NU Liesler 64, č. 34/160, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Procházka
(1882-1945)
Dámský čtenářský kroužek
Položka č.: 219876Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:06
litografie, 38 x 16,5 cm, PD značeno na kameni AP, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM v Praze, žák prof. Schwaigra na AVU
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Alois Dyk PF 1935
Položka č.: 220229Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:08
lept, 11,1 x 14,6 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Holý
(1897-1974)
Krajina
Položka č.: 220260Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:10
litografie, 13,2 x 18,5 cm, sign. PD mHolý, č. 96/200, Antikvariát Ostrovní, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU v Praze, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Ko, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Zrání
Položka č.: 220277Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:12
lept, 10,7 x 14,2 cm, sign. PD Pitrmann, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Žně
Položka č.: 220278Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:14
lept, 10,5 x 13,2 cm, sign. PD Pitrmann, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Holý
(1897-1974)
Krajina
Položka č.: 220296Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:16
litografie, 13 x 18 cm, sign. PD MHolý, Antikvariát Ostrovní, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU v Praze, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Ko, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Holý
(1897-1974)
Pustá krajina
Položka č.: 220297Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:18
litografie, 1967, 13 x 18,5 cm, sign. PD MHolý 67, Antikvariát Ostrovní, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU v Praze, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Ko, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Štěch
(1908-1982)
Socha
Položka č.: 220308Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:20
lept, 19,5 x 15,4 cm, sign. PD K. Štěch, Antikvariát Ostrovní, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Josef Kašpar
(1915-1997)
Podnos
Položka č.: 220317Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:22
ocelorytina, 16,6 x 8,7 cm, sign. DU L.J. Kašpar, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze, prof. J. Bendy na UMPRUM, prof V. Nechleby na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arno Naumann
(1887-1959)
Fontána
Položka č.: 220318Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:24
lept, 14,8 x 18,6 cm, sign. PD Ar. Naumann, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 180 CZK (8 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Hašková
(1946)
Žena se psem
Položka č.: 220325Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:26
dřevoryt, 1977, 21 x 14,1 cm, sign. PD Kašková 1977, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyně prof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Štika
(1898-1975)
Tiskárna
Položka č.: 220342Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:28
dřevoryt, 1935, 14,5 x 11,3 cm, sign. PD K. Štika 35, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelování a geometrie na FF UK, člen a předseda SČUG Hollar, člen UB
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aljo Beran
(1907-1990)
Dvojice
Položka č.: 220352Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:30
linoryt, 24 x 19 cm, sign. DU ABeran, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na VUT v Brně, žák prof. J. Bendy, V. V. Štěcha a J. Pečírky na UPŠ v Praze, spoluzakladatel a poté předseda Skupiny olomouckých výtvarníků, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohdan Lacina
(1912-1971)
Portrét muže
Položka č.: 220364Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:32
dřevoryt, 28 x 20,5 cm, sign. DU B. Lacina, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Moravského sdružení výtvrných umělců
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Přikryl
(1928)
Beethoven
Položka č.: 220366Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:34
litografie, 1977, 20 x 17 cm, sign. DU Přikryl 77, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Krejčová
(1946)
Kašna v dešti
Položka č.: 220372Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:36
linoryt, 12,7 x 22,7 cm, sign. DU J. Krejčová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Múza
Položka č.: 226140Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:38
dřevoryt, 33,5 x 32 cm, sign. PD C Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Brada
Jestřáb
Položka č.: 226151Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:40
lept, 17,8 x 13,3 cm, sign. PD K. Brada, PD značeno v desce KB, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Bružeňák
PF 76 Mirko Riedl
Položka č.: 226154Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:42
litografie, 1975, 23,5 x 14,5 cm, sign. PD Bružeňák 75, č. 34/60, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Olga Čechová
(1925)
Satyr
Položka č.: 226162Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:44
litografie, 32,5 x 24,8 cm, sign. LD Olga Čechová, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Rossmana a Dillingera na Škole uměleckých řemesel v Brně, prof. K. Svolinského a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, AVU Praha, Klubu ilustrátorů při UVU Praha a Sdružení grafiků Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Dřevaři
Položka č.: 226196Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:46
lept, 34,3 x 27,8 cm, sign. PD Petr Dillinger, č. 63/80, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Žena s květinami
Položka č.: 226197Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 16. 12. 2024 14:48
linoryt, 37,2 x 24 cm, sign. PD Petr Dillinger, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO