Alois Moravec
(1899-1987)žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni; grafik, malíř; učil na Odborné škole typografické a dalších středních školách v Plzni a Praze; věnoval se malbě, volné a užité grafice, kresbě, ilustraci, knižním obálkám (Topičovy dobré knihy) a tvorbě exlibris; jeho trvalou inspirací byla krajina a lidé jižních Čech; v optimisticky laděném malířském díle, charakteristickém hýřivými barvami, se zrcadlí vztahy mezi přírodou a člověkem; kresby publikoval i v novinách a časopisech, např. v Šibeničkách, Rarachu, Švandovi dudákovi, Lidových novinách, Právu lidu, Národní politice, Humoristických listech; vydal grafická alba (mj. Roční doby, 1922; Z rodného kraje, 1925; Krajem mládí, 1952); ilustroval knihy J. Š. Baara, A. Sovy, J. Morávka ad.); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Východočeské galerie v Pardubicích, Oblastní galerie v Liberci, Západočeské galerie v Plzni, zámku v Březnici, Městského muzea a galerie ve Vodňanech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Ležící žena
Položka č.: 277967Vyvolávací cena: 70 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 23. 07. 2024 16:56
litografie, 7 x 17 cm, lehce zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 70 CZK (3 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Kachny na rybníce
Položka č.: 282434Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 23. 07. 2024 17:56
litografie, akvarel, 1959, 11 x 17,5 cm, sign. PD A. Moravec, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v …
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
S basou k muzice
Položka č.: 282435Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 23. 07. 2024 17:58
kolorovaná litografie, 1948, 11,5 x 16,5 cm, sign. PD Alois Moravec, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarn…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Dívka česající ovoce
Položka č.: 178788Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)
Plánované ukončení: 29. 07. 2024 14:00
dřevoryt, 11,8 x 9,7 cm, sign. PD AMoravec, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 90 CZK (4 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Švanda Dudák
Položka č.: 282359Vyvolávací cena: 190 CZK (8 €)
Plánované ukončení: 31. 07. 2024 15:28
kolorovaná litografie, 17 x 27 cm, sign. DU AMoravec, č. 17/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 190 CZK (8 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
U rybníčku
Položka č.: 282360Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 31. 07. 2024 15:30
kolorovaná litografie, 1986, 17,5 x 24 cm, sign. LD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Sáně
Položka č.: 282361Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 31. 07. 2024 15:32
kolorovaná litografie, 17 x 24 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Pohřební průvod
Položka č.: 282362Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 31. 07. 2024 15:34
suchá jehla, 9,8 x 13 cm, sign. PD AMoravec, při okrajích lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Muzikanti
Položka č.: 282363Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 31. 07. 2024 15:36
kolorovaná litografie, 17,5 x 23,5 cm, sign. DU AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Odpočinek
Položka č.: 282364Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 31. 07. 2024 15:38
kolorovaná litografie, 1981, 17 x 23,5 cm, sign. LD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Na saních
Položka č.: 282365Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 01. 08. 2024 14:00
kolorovaná litografie, 1982, 17 x 24 cm, sign. LD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Koně
Položka č.: 282366Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 01. 08. 2024 14:02
kolorovaná litografie, 1947, 13 x 24,5 cm, sign. PD AMoravec 47, č. 41/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Dívka v šátku
Položka č.: 282367Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 01. 08. 2024 14:04
litografie, 17 x 13,5 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Toaleta
Položka č.: 282368Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 01. 08. 2024 14:06
kolorovaný dřevoryt, 9,8 x 8 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Přípitek
Položka č.: 269299Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 15. 08. 2024 18:56
litografie, 14 x 20,5 cm, sign. PD A. Moravec, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO