-
Josef Liesler
(1912-2005)
Benátky
Položka č.: 281018Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 15:04
litografie, 1961, 10,5 x 14,8 cm, sign. LD Liesler 61, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu
-
Holý
Kytice ve váze
Položka č.: 281009Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 15:02
litografie, 47 x 28,7 cm, sign. PD Holý, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Fiala
(1896-1980)
Fotbalový zápas u Notre Dame
Položka č.: 281007Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 15:00
dřevoryt, 12,4 x 16,2 cm, sign. PD V. Fiala, Antikvariát Ostrovní, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
T.G.M.
Položka č.: 280782Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:58
litografie, 1935, 27 x 21,5 cm, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Votlučka
(1896-1963)
Terchová
Položka č.: 280781Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:56
tužka, akvarel, papír, 1951, 42 x 30 cm, sign. PD K. Votlučka, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. J. Loukoty, V. Nechleby, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, člen Syndikátu výtvarných umělců
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Souček
(1887-?)
Praha od Rudolfina
Položka č.: 280208Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:54
akvarel, papír, 1945, 26 x 30,5 cm, sign. V. Souček 45, rám, vzadu přípis, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Zátiší
Položka č.: 280172Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:52
suchá jehla, 1993, 15 x 22,6 cm, sign. PD VKomárek 93, č. 89/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karmazín
Kompozice
Položka č.: 280165Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:50
monotyp, 1957, 58 x 41 cm, sign. PD Karmazín 57, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Vysoké pece
Položka č.: 280097Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:48
lept, 39,6 x 51,6 cm, sign. PD VSilovský, rám, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy, zakládající člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Bouře na horách
Položka č.: 280094Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:46
lept, 1922, 18 x 25 cm, sign. PD T.F. Šimon, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Holý
(1897-1974)
Dvě kupy
Položka č.: 280089Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:44
akvarel, pastel, papír, 1962, 27 x 39,5 cm, sign. M. Holý 62, rám, vzadu štítek s popisem, Antikvariát Ostrovní, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU v Praze, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Ko, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
J. Soukup
Muž z Čičman
Položka č.: 280076Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:42
akvarel, papír, 1921, 22,5 x 17,5 cm, sign. PD J Soukup 1921, rám, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vojna
(1909-1974)
Hrátky s čertem
Položka č.: 280075Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:40
akvarel, tuš, papír, 1941, 15 x 17 cm, sign. PD JVojna 41, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Stehlík
(1912-1985)
Obleva
Položka č.: 280068Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:38
olej, překližka, 41 x 51 cm, sign. PD Stehlík Karel, rám, vzadu štítek, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium u Oldřicha Pejši v Milevsku, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Sdružení jihočeských výtvarníků v Českých Budějovicích, funkcionář Svazu českých výtvarných umělců
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Výběr z díla
Položka č.: 279825Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:36
tisk, papír, 83 x 58 cm, plakát k výstavě, Galerie Václava Špály, Praha, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Viera Bombová
(1932)
Dětem
Položka č.: 279824Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:34
tisk, papír, 83 x 58 cm, plakát k výstavě, Galerie Albatros, Praha 1975, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V Hložníka na VŠVU v Bratislavě
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Český plakát 1890 - 1914
Položka č.: 279823Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:32
tisk, papír, 69 x 35,5 cm, plakát k výstavě, Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha 1971 - 1972, lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“, proslul zejména plakáty pro herečku Sáru Ber…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Plakát k výstavě
Položka č.: 279822Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:30
tisk, papír, 84 x 58,5 cm, Galerie Zdeněk Sklenář, Litomyšl 2009, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Plakát k výstavě
Položka č.: 279821Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:28
tisk, papír, 84 x 58,5 cm, Galerie Zdeněk Sklenář, Litomyšl 2009, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Kleinová
(1950)
Sbírky českého umění dvacátého století
Položka č.: 279820Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:26
tisk, papír, 83 x 56 cm, plakát k výstavě, Krajská galerie, Hradec Králové, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Mach, Šebestová a Jonatán
Položka č.: 279819Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:24
tisk, papír, 1987, 93 x 64,5 cm, plakát, při okrajích pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Mistrovská díla ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
Položka č.: 279818Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:22
tisk, papír, 1975, 97 x 68 cm, plakát k výstavě, při okrajích pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Dětem
Položka č.: 279817Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:20
tisk, papír, 82 x 58 cm, plakát k výstavě, Galerie Albatros, Praha 1973, při okrajích pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Matějíček
(1925-1998)
Obrazy
Položka č.: 279816Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:18
tisk, papír, 80 x 57 cm, plakát k výstavě, Galerie bratří Čapků, Praha 1982, při okraji natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Český plakát 1890 - 1914
Položka č.: 279815Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:16
tisk, papír, 1971, 49 x 69,5 cm, plakát k výstavě, Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha 1971 - 1972, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Preisler
(1872-1918)
Plakát k výstavě, NG
Položka č.: 279814Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:14
tisk, papír, 83 x 58,5 cm, pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Šejna
(1944)
Hudba a výtvarné umění
Položka č.: 279813Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:12
tisk, papír, 1984, 84,5 x 60 cm, plakát k výstavě, Šternberský palác, Praha 1984 - 1985, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Tycho Brahe - Johannes Kepler
Položka č.: 279812Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:10
tisk, papír, 1971, 80 x 58 cm, 400 let od narození Johanna Keplera. 370 let od úmrtí Tychona Brahe, při okrajích lehce pomačkaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hlína
(1925-1991)
XX. loutkářská Chrudim
Položka č.: 279811Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:08
tisk, papír, 1971, 88 x 61 cm, plakát k výstavě, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Švengsbír
(1921-1983)
Kresby, grafika
Položka č.: 279810Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:06
tisk, papír, 1981, 86 x 61 cm, plakát k výstavě, Galerie Václava Špály, Praha, při okrajích lehce pomačkaný, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO